28 Kasım 2008, Cuma 15:01:43

Uçak kazasında ölenler dualarla anıldı

Geçen yıl Kasım ayında Isparta’da meydana gelen elim uçak kazasında hayatını kaybedenlerin anısına Ataköy 5. Kısım Camii’nde mevlit okutuldu.
  • Atlas jet yetkilileri Word Focus yetkilileri duaya gelmemişler en azından sizin gb ibadet yerinde şov yapmamışlar
  • İnsanları ölüme gönderen atlasjet ailesinin ne sahibi, ne yöneticileri "havacı şehitlerinin" adını bile duymak istemiyorlar!
  • Pilotaj mı? Bunun için mi bir sene bekledi bunca insan? Üstelik de kazanın sene-i devriyesinde ailelerin acısını kat kat dağlarcasına... Her uçak kazasında olduğu gibi bir kez daha sadece pilotaj demekle yetindi yetkililerimiz... Öncekiler farklı mıydı? Sonrakiler başka mı olacak? Ne kadar çok uçak kazasına sahip bir sivil havacılığımız var farkında mısınız? Sebep hep pilotlar mıydı? Hiç oy almak uğruna olmadık yerlere havalimanı açanların hatası değil miydi? Askeri hiyerarşiyi kokpite taşıtan,CRM uygulatmayan zihniyetlerin payı yok muydu? "İneceksin!" emrine itaat etme gerekliliğinin sonucu olmadı mı? Hiç hatasız mıydı kule kontrolörleri? Siz değil 361 sayfa, 3600 sayfa bile yazsanız kaza raporunu ancak havacılığa yabancı halkı kandırırsınız... Camianın içinde ki herkes arızalı uçaklarla uçulan, ineceksin emri ile hareket edilen uçmaya zorlanan ekiplerin olduğunu, hatalı ya da alt yapısı tamamlanmamış pistleri hatta stop way'i bile olmayan havalimanlarının olduğu bir sivil havacılığa sahip olduğumuzu bilir. Suçlu ise dünyanın en iyi pilotaj eğitimlerini alan askeri pilotlarımız, üstelik ve maalesef her zaman... Nerede FDR,VCR cihazları kara kutusu arızalı uçak mı kalkar mı kurallara göre? Kimbilir daha ne arızaları, eksikleri vardı o uçağın... Kule kontrolörü bakmadı mı hiç son yaklaşmada olan uçak görünüyor mu meydan üstünde diye? Gece uçuşu yapılmaya çok mu elverişliydi meydan? Örtün bu kazanın üstünü, bunun da sımsıkı! Serhat Abi, ruhun şad olsun seni bilen bilir... Sen çok iyi bir pilot, çok iyi bir insandın...
  • Allah birdaha böyle birşey yaşatmasın

Atlasjet Havayolları personelinin hazır bulunduğu mevlitte kazada hayatını kaybeden bazı yolcu yakınları da katıldı.

Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy’un da katıldığı mevlitte, kazada hayatını kaybeden yolcu yakınları zaman zaman gözyaşlarına hâkim olamadı. Kazanın ardından 1 yıl geçmesine rağmen acılar hala ilk günkü kadar taze idi.

Öte yandan kaza raporunun Isparta Cumhuriyet Başsavcılığı’na bugünlerde ulaşması bekleniyor.  Isparta Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Uçak kazasıyla ilgili raporun Isparta'ya ulaşmasının ardından, Keçiborlu Savcılığı gerekli incelemeyi yaparak kamu davası açılıp açılmayacağına karar verecek'' denildi.

Mevlit

Uçak kazasında ölenler dualarla anıldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Rumuz ~ 9 yıl önce
Atlas jet yetkilileri Word Focus yetkilileri duaya gelmemişler en azından sizin gb ibadet yerinde şov yapmamışlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bkz rapor ~ 9 yıl önce
İnsanları ölüme gönderen atlasjet ailesinin ne sahibi, ne yöneticileri "havacı şehitlerinin" adını bile duymak istemiyorlar!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CAMİADAN ~ 9 yıl önce
Pilotaj mı? Bunun için mi bir sene bekledi bunca insan? Üstelik de kazanın sene-i devriyesinde ailelerin acısını kat kat dağlarcasına... Her uçak kazasında olduğu gibi bir kez daha sadece pilotaj demekle yetindi yetkililerimiz... Öncekiler farklı mıydı? Sonrakiler başka mı olacak? Ne kadar çok uçak kazasına sahip bir sivil havacılığımız var farkında mısınız? Sebep hep pilotlar mıydı? Hiç oy almak uğruna olmadık yerlere havalimanı açanların hatası değil miydi? Askeri hiyerarşiyi kokpite taşıtan,CRM uygulatmayan zihniyetlerin payı yok muydu? "İneceksin!" emrine itaat etme gerekliliğinin sonucu olmadı mı? Hiç hatasız mıydı kule kontrolörleri? Siz değil 361 sayfa, 3600 sayfa bile yazsanız kaza raporunu ancak havacılığa yabancı halkı kandırırsınız... Camianın içinde ki herkes arızalı uçaklarla uçulan, ineceksin emri ile hareket edilen uçmaya zorlanan ekiplerin olduğunu, hatalı ya da alt yapısı tamamlanmamış pistleri hatta stop way'i bile olmayan havalimanlarının olduğu bir sivil havacılığa sahip olduğumuzu bilir. Suçlu ise dünyanın en iyi pilotaj eğitimlerini alan askeri pilotlarımız, üstelik ve maalesef her zaman... Nerede FDR,VCR cihazları kara kutusu arızalı uçak mı kalkar mı kurallara göre? Kimbilir daha ne arızaları, eksikleri vardı o uçağın... Kule kontrolörü bakmadı mı hiç son yaklaşmada olan uçak görünüyor mu meydan üstünde diye? Gece uçuşu yapılmaya çok mu elverişliydi meydan? Örtün bu kazanın üstünü, bunun da sımsıkı! Serhat Abi, ruhun şad olsun seni bilen bilir... Sen çok iyi bir pilot, çok iyi bir insandın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iceberg ~ 9 yıl önce
Allah birdaha böyle birşey yaşatmasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000