20 Ekim 2010, Çarşamba 13:36:47

ÜÇ GÜNDE ÜÇ ŞİRKET BATTI

2008 yılındaki ağır ekonomik krizi atlatan havacılık sektörü, bir hafta içinde gelen üç haberle sarsıldı. Birkaç gün önce Viking Airlines’in uçuşlarını durdurması ve dün de KTHY’nin iflasını açıklamasından sonra bir iflas haberi de Almanya’dan geldi.
  • Turkuaz gibi iflasın eşiğinde dans eden bir firma varken bata bata hamburg int. batıyor inanılmaz.
  • hamburg sirketi batmis oger e birsey olmaz baksana hemen baska ucak koydu hatta yetmedi sun expressi direk adana hatti acti oger buyuk sirket hem ilklere imza atti ama keske fiyatlari yuksek tutmasa burada dusunsenize sun expresste 20 kg oger 30 kg yemek var ohy gidiyordu oger yine kapi acti.... fiyat yuksek olsun cunku 30 kg ve yemek ama okadarda degil bu belki hic konu degil ama olsun ben yine yazdim
  • Tabiki olacak cunki imparatorluga giden yol ucuz olmali, yoksa boyle birsey yokmu diye dusunenler var. Ozgur bir ulkeyiz/dik diyen varsa birdaha dusunsun. THY bu Batan sirketlerden Ucaklari degilde Bilotlarini gacirmasin. A340 a oturtsun,...
  • TURKUAZ, TWİLLAND , HEMEN ÇEKİLMELİ BENİM KANIMCA

Almanya merkezli Hamburg International Havayolları, yaşadığı ekonomik krizle başedemedi ve iflasını açıkladı. Almanya’daki iç hat seferlerinin yanı sıra Avrupa, Kuzey Afrika ve Asya’da birçok noktaya uçan Hamburg International, bu sabah iflas ettiğini duyurdu.

1998 yılında kurulan Hamburg International’ın sürpriz iflası, havacılık sektöründe şaşkınlıkla karşılandı.

Filosunda 8 adet Airbus 319 ve 1 adet Boeing 737 tipi uçak bulunan şirketin, filo yaş ortalaması ise 3’tü. Şirkette, 350 personel görev yapıyordu.

Hamburg International’ın beklenmedik iflasından sonra, bu havayolunu kullanan biletli yolcuların endişesi arttı. Alman Sivil Havacılık Otoritesi’nin biletli yolcuların, ulaşımının sağlanması konusunda yardımcı olması beklenirken, çok sayıda tur şirketi de endişeyle gelişmeleri takip ediyor.

Başta, Thomas Cook Neckermann, Tui, Alltours, REWE, Schau ins Land ve Eurokoha olmak üzere, çok sayıda tur şirketi, şimdiden  yolcularını nasıl taşıyacaklarını düşünmeye başladı.

Bu arada, Hamburg International ile çalışan tur şirketleri arasında Öger Tours ve Öger Türk Tur da yer alıyor. Ancak, bu iki Türk tur şirketi ile uçacak olan yolcular diğerlerine göre biraz daha şanslı. Çünkü Öger Tours ve Öger Türk Tur, Alman havayolu şirketinin iflasından hemen sonra 31 Ekim’e kadar yapacağı 42 seferi, Atlasjet, Onur Air, Free Bird, Condor ve Air Berlin uçaklarıyla gerçekleştirmek için anlaşma sağladı.
 
Birkaç gün önce de 4 uçakla operasyonlarını yürüten Viking Airlines, yeniden yapılanma çerçevesinde 3 ay süreymle uçuşlarını durdurduğunu duyurmuştu. Dün de, Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın resmen iflas ettiği açıklanmıştı.

AirportHaber.com

ÜÇ GÜNDE ÜÇ ŞİRKET BATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 8 yıl önce
Turkuaz gibi iflasın eşiğinde dans eden bir firma varken bata bata hamburg int. batıyor inanılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hamburg sirketi batmis oger e birsey olmaz baksana hemen baska ucak koydu hatta yetmedi sun expressi direk adana hatti acti oger buyuk sirket hem ilklere imza atti ama keske fiyatlari yuksek tutmasa burada dusunsenize sun expresste 20 kg oger 30 kg yemek var ohy gidiyordu oger yine kapi acti.... fiyat yuksek olsun cunku 30 kg ve yemek ama okadarda degil bu belki hic konu degil ama olsun ben yine yazdim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Tabiki olacak cunki imparatorluga giden yol ucuz olmali, yoksa boyle birsey yokmu diye dusunenler var. Ozgur bir ulkeyiz/dik diyen varsa birdaha dusunsun. THY bu Batan sirketlerden Ucaklari degilde Bilotlarini gacirmasin. A340 a oturtsun,...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
TURKUAZ, TWİLLAND , HEMEN ÇEKİLMELİ BENİM KANIMCA

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000