14 Nisan 2011, Perşembe 12:45:08

ŞİRKETLER YAZA HAZIR

Yaklaşan yaz sezonu öncesinde yeni tarifelerini açıklayan havayolu şirketleri, filolarını da güçlendiriyor.
  • TK nın birsürü müşterisininde olduğu bir istasyonda çalışan teknisyenim.Birçok ülkeden kaptanlarla diyaloğumuz oluyor.Bunu hiç abartmadan söylüyorum başta alman lar olmak üzere tamamen farklılar.ama bizimkiler hele omuzlarında yıldız olanlarözellikle de A330 cular hala kendilerini orduda karşısındaki teknisyenide astsubay sanıyor.kabin amiride gelip fındığınızı kavrulmuşmu isterseniz kaptanım deyince dahada bir havalara giriyor tabi.artık uçağa giderken bugün saçma sapan nedenlerden dolayı polemik yaşanırmı diye insan ister istemez strese giriyor.ama yinde taviz yok.keşke bütün kaptanlar yunalı olsa eminim daha rahat bir çalışma ortamı olur...
  • atlas daha önce de olduğu gibi bu yılda iki A-330 u suudi arabistana kiraladı.birkaç güne kadar ciddeye gidecekler.bu arada onur un dördüncü A-330 u nisan sonu geliyor,türkiye den uçacağı için yeni ekip kuruluyor.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • İnşallah bu politikaları tebrik eden arkadaşların yerine de bir yabancı atanır.
Yaz sezonunda filolarını güçlendirmek isteyen Corendon Havayolları ve Atlasjet teslim aldıkları uçakları, MNG Teknik Hangarında sefere hazırlıyor.

Atlasjet, ILFC’den kiraladığı N241LF kuyruk tescilli Airbus A320 tipi uçağın tescil işlemlerini beklerken, Corendon Havayolları ise TC-TJI tescili aldığı Boeing 737-800 tipi uçağın ay sonunda uçuşlara başlayacağı belirtildi.

İki uçağında bu ay sonunda gökyüzünde olacağı ifade edilirken, Atlasjet, Suudi Arabistan’a kiraladığı A330-223 tipi yolcu uçağını da sezon öncesi filosuna kattı. 2 Haziran 2009 tarihinden beri Suudi Arabistan Havayolları için uçan A330 tipi uçağın, yaz sezonunda Atlasjet filosunda olacağı belirtildi.

Pegasus Havayolları da Boeing’den sipariş ettiği uçakları filosuna dahil etmeyi sürdürüyor.

Pegasus Havayolları, geçtiğimiz günlerde Mira isimli B737-800 tipi uçağı filosuna katmıştı. Mira’dan sonra 40 uçaklık siparişten 19’uncusunu da teslim alan Pegasus Havayolları’nın Boeing 737-800 tipi uçağına Hande ismi verildi.

Hatırlanacağı üzere Onur Havayolları da yaz sezonu öncesinde MD tipi uçakları filosundan çıkaracağını açıklamış, bu uçakların yerine 5 adet Airbus 320 ve 321 tipi uçaklar dahil edilmişti.


ŞİRKETLER YAZA HAZIR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
TK nın birsürü müşterisininde olduğu bir istasyonda çalışan teknisyenim.Birçok ülkeden kaptanlarla diyaloğumuz oluyor.Bunu hiç abartmadan söylüyorum başta alman lar olmak üzere tamamen farklılar.ama bizimkiler hele omuzlarında yıldız olanlarözellikle de A330 cular hala kendilerini orduda karşısındaki teknisyenide astsubay sanıyor.kabin amiride gelip fındığınızı kavrulmuşmu isterseniz kaptanım deyince dahada bir havalara giriyor tabi.artık uçağa giderken bugün saçma sapan nedenlerden dolayı polemik yaşanırmı diye insan ister istemez strese giriyor.ama yinde taviz yok.keşke bütün kaptanlar yunalı olsa eminim daha rahat bir çalışma ortamı olur...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
atlas daha önce de olduğu gibi bu yılda iki A-330 u suudi arabistana kiraladı.birkaç güne kadar ciddeye gidecekler.bu arada onur un dördüncü A-330 u nisan sonu geliyor,türkiye den uçacağı için yeni ekip kuruluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İnşallah bu politikaları tebrik eden arkadaşların yerine de bir yabancı atanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000