21 Kasım 2008, Cuma 14:17:07

Pegasus uçakları Bangladeş’te

Yoğun geçen yaz sezonunun ardından Pegasus Havayolları, Bangladeş’in milli havayolu şirketi Biman Air’e 2 adet uçağını kiraladı.
  • Tabii ki şirketler ölü sezon denilen kış aylarında uçaklarını boş yatırmamak adına dış ülkelere kiralayacaklar bundan doğal birşey olamaz.Amaa bu şirketler dış anlaşmalarında lütfen ekiplerinin kalacağı yerleri iyi seçsinler.Ve ekipler için karşı tarafla yaptıkları pazarlık ücretlerini ekiplerine tam olarak versinler.Şirketler bu uçuşlardan zaten gerektiği kadar iyi para kazanıyorlar, kazandıkları zamanda ekipleriinin de kazanmasını sağlasınlar.
  • kış mevsimi ucakları wet leasing ile bir yerlere kiralamak. ticari bir basaridir arkadaslar. turkiye sirket ve insanlar para kazaniyor. bengaldes o kadar kotu bir yer de degil. tunus cezayir suudi arab ve diger yerlere de kiralaniyor. insallah iyi sartlarda kiralamislardir. pegasusa tebrikler
  • wetlease anlaşmalarından pegasus kiraladığı kaptan, kabin ve teknik personelden de ilave para kazanıyor. örneğin benim personelimin günlük harcırahı 80 eurodur diyor, kiralayan şirketten bu parayı alıyor ama personeline 45 euro ödüyor, kimse aksini iddia etmesin, yapılan sözleşmeler okunmuştur. pegasus ne de olsa bir aile :)))
  • Anlayamadım şu "milli servet" kelimesini. Pegasus uçakları hibe etmiyor, para karşılığı kiralıyor. ne güzel para kazanacaklar işte. Nede insanlarımız bir keresine olsun, çok iyi yapıyorlar, demez? Çalışan insanlar eve para getirmek için gece gündüz çalışmakta ve bu kriz ortamında Pegasus uçağını yatıracağına kiraya vermiş. Eh, ne yapacaktı?

Pegasus Havayolları, 2 adet Boeing 737-800 tipi uçağını; kokpit, kabin ve teknik ekip elemanlarından oluşan 50 kişilik ekiple Bangladeş’in milli havayolu şirketi Biman Air’e wet-lease olarak yolladı.

Geçtiğimiz günlerde 50 kişilik uçuş ekibi ile birlikte uğurlanan uçakların, Nisan 2009’a kadar kirada kalacağı belirtilirken, Biman Air’in bu uçaklarla; Singapur, Bangkok, Kuala Lumpur, Yeni Delhi ve Karaçi uçuş operasyonlarını gerçekleştireceği öğrenildi.

Onur Air, Atlasjet, Saga başta olmak üzere çok sayıda şirketin uçağı kış sezonu için yurtdışında bulunuyor.

 

Pegasus uçakları Bangladeş’te

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 9 yıl önce
Tabii ki şirketler ölü sezon denilen kış aylarında uçaklarını boş yatırmamak adına dış ülkelere kiralayacaklar bundan doğal birşey olamaz.Amaa bu şirketler dış anlaşmalarında lütfen ekiplerinin kalacağı yerleri iyi seçsinler.Ve ekipler için karşı tarafla yaptıkları pazarlık ücretlerini ekiplerine tam olarak versinler.Şirketler bu uçuşlardan zaten gerektiği kadar iyi para kazanıyorlar, kazandıkları zamanda ekipleriinin de kazanmasını sağlasınlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wolf ~ 10 yıl önce
kış mevsimi ucakları wet leasing ile bir yerlere kiralamak. ticari bir basaridir arkadaslar. turkiye sirket ve insanlar para kazaniyor. bengaldes o kadar kotu bir yer de degil. tunus cezayir suudi arab ve diger yerlere de kiralaniyor. insallah iyi sartlarda kiralamislardir. pegasusa tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harcırah ~ 10 yıl önce
wetlease anlaşmalarından pegasus kiraladığı kaptan, kabin ve teknik personelden de ilave para kazanıyor. örneğin benim personelimin günlük harcırahı 80 eurodur diyor, kiralayan şirketten bu parayı alıyor ama personeline 45 euro ödüyor, kimse aksini iddia etmesin, yapılan sözleşmeler okunmuştur. pegasus ne de olsa bir aile :)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cenap ~ 10 yıl önce
Anlayamadım şu "milli servet" kelimesini. Pegasus uçakları hibe etmiyor, para karşılığı kiralıyor. ne güzel para kazanacaklar işte. Nede insanlarımız bir keresine olsun, çok iyi yapıyorlar, demez? Çalışan insanlar eve para getirmek için gece gündüz çalışmakta ve bu kriz ortamında Pegasus uçağını yatıracağına kiraya vermiş. Eh, ne yapacaktı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000