03 Eylül 2016, Cumartesi 09:45:42

Murat Ersoy: "Filoyu 37 uçağa çıkaracağız"

Atlasglobal Havayolu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, AtlasGlobal'in hedefleri ile ilgili bilgi verdi. Ersoy: "Yeni hedefimiz 5 yılda 40 ülke" dedi.
  • Kose
  • ÜSKÜP ucuşlariniz Nezaman başlıcak
  • Bir AHL çalışanı olarak KK dan çok memnunun , her zaman ilk tercihimdir. Başarılarınızın devamını dilerim.DK
  • Tokat hattını açmanızı da bekliyoruz, eskiden olduğu gibi.

Atlasglobal Havayolu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Capital Dergisi’nden Hande Yavuz Çalık’a şirketin hedeflerini anlattı.

Atlasglobal’in yüzde 70 dış hat, yüzde 30 iç hat uçuşu yapan bir havayolu haline geldiğine işaret eden Ersoy, yeni yapacakları yurtdışı yatırımlarıyla bir anda 40 ülkede temsil bayrağına sahip bir havayoluna sahip olabileceklerini belirtti.

Geçen yıl 21 uçaklık bir filoları olduğunu da ifade eden Ersoy, "Bu yıl 27 uçaklık bir filomuz var. Geçen yıla oranla yüzde 35 büyüme sağlamışız. Önümüzdeki yıl da 37 uçağa çıkacağız yani yine yaklaşık olarak yüzde 36-37 büyüyeceğiz" dedi.

Ersoy, “Neden böyle bir değişime ihtiyaç duydunuz?” sorusunu ise şöyle yanıtladı: “İlk kurulduğumuzda Atlasjet olarak faaliyete geçmiştik. Ama ‘jet’ uzantısı genellikle kamuoyu tarafından bizi low cost/düşük maliyetli havayolu sınıfına sokuyordu ve o şekilde algılanıyorduk. Tam servis hizmet veren havayolu algısını güçlendirmek için ismimizi ‘Atlasglobal’ olarak değiştirdik. 2015 yılından sonra globalleşmeyi, dünyadaki birçok noktaya uçuş yapmayı hedefledik. Ardından Irak ve Ukrayna'da da havayolu yatırımı yapma kararı verdik. Bunu en az 5 ülkeye daha yapacağımız havayolu yatırımları izleyecek. Orta Asya'da birkaç ülkeye açılacağız, Rusya'yı programımıza alacağız.”

Murat Ersoy: "Filoyu 37 uçağa çıkaracağız"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

LUİZA ~ 1 yıl önce
Kose

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uskuplu ~ 2 yıl önce
ÜSKÜP ucuşlariniz Nezaman başlıcak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AHL ÇLŞ. ~ 2 yıl önce
Bir AHL çalışanı olarak KK dan çok memnunun , her zaman ilk tercihimdir. Başarılarınızın devamını dilerim.DK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Portos ~ 2 yıl önce
Tokat hattını açmanızı da bekliyoruz, eskiden olduğu gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AG1910 ~ 2 yıl önce
Ams-Esb bekliyoruz bari haftada bir sefer

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000