29 Temmuz 2013, Pazartesi 11:23:14

MEZUN OLAN 21 KABİN MEMURU İŞE BAŞLADI

Kabin memuru eğitimleri vermeye başlayan Atlantik Uçuş Akademisi (AFA), ilk dönem mezunlarını verdi. Eğitimlerini başarı ile tamamlayan 21 kabin memuru Atlasjet’te işe başladı.
  • İstanbul izmir seferi sırasında yaka kartından okuduğum BUSE isimli kabin amiri olduğunu anladığım şahsın ,diğer kabin memurlarına davranış şekillerini aşağılayıcı buldum. örnek olmadığını düşünüyorum. bu davranışı çok ayıpladım ATLASJET'e yakışmadığını düşünüyorum
  • atlasjet te bu kabin memurları pırıl pırıl kızlar ama ben kilolu kabin memurlarının atlasjete yakışmadığını devamlı atlasjetle uçan bir yolcu olarak hiç bu şirkete yakışmayan bir durum İstanbul gibi bir şehirde kilolu olmayan lise mezunu kızlarmı kalmadı özellikle atlasjetin o güzel üniformasını kilolu hostesler tgüzel taşıyamıyor en kısa zamanda bunun düzeltilmesini şirket yönetiminden talep ediyorum. saygılar.
  • Hadi denen arkadas... adam gibi konus neyin ne oldugunu bilmeden konusma... hocam zevkinemi geliyor o sekilde...
  • işe başlayacaklardan 5 bin tl eğitim masrafı peşin isteniyor diye duydum, aslı varmıdır?? bilen biri aydınlatsa..

Havacılık sektöründe nitelikli pilot ihtiyacını karşılamak için profesyonel pilot eğitimi vermek üzere kurulan Atlantik Uçuş Akademisi (AFA), MEB ve SHGM onaylı Temel Kabin Emniyeti verebilme yetkisine sahip ilk özel akademi olma özelliği ile de dikkat çekiyor.

Mayıs 2013’te SHGM onaylı Kabin Memuru Temel Kabin Emniyet eğitimlerini vermeye başlayan Atlantik Uçuş Akademisi (AFA), eğitimini tamamlayan kabin memurlarına düzenlenen törenle diplomalarını verdi. 03.06.2013–29.06.2013 tarihleri arasındaki egitimlerini başarı ile tamamlayan AFA’nın ilk dönem 21 genç kabin memuru, Atlasjet bünyesine katılmanın sevincini yaşadı.

Yüzde 100 iş garantisiyle verdilen eğitimlere başvuracak kabin memuru adaylarında aranan özellikler arasında; T.C. vatandaşı olmak, 19 - 30 yaşları arasında olmak, en az lise veya dengi okul mezunu olmak (Üniversite tercih sebebidir), iyi derecede İngilizce bilmek, uçuşa engel fiziki bir rahatsızlığı bulunmamak, en az 1.65 cm boyunda ve boy kilo orantılı olmak yer alıyor. Eğitime katılanlardan başarılı olanlar Atlasjet’te işe başlama imkanına da sahip oluyor.

Temmuz ayında 2. dönem eğitimlerine başlayan AFA, Ağustos ayı içerisinde 3. dönem kabin memuru eğitimine başlayacak. AFA, Atlasjet’e kabin memuru yetiştirmeye devam edecek.
 
Mezuniyet töreninde konuşma yapan Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, mezun olanların Atlasjet’te işe başlamalarının önemine değinerek şöyle devam etti:

“İlk mezunlarımız olarak göreve başlıyorsunuz. Şanslısınız, tüm havayolları tarafından takip edilen ve gıptayla izlenen çalışanlar olacaksınız. Bugün CV’nizde Atlasjet’in yer alması her şirket için birinci tercih sebebi olmanızı sağlayacaktır. Hepinizin yüzündeki heyecanı görüyorum başarılı olacağınıza da inanıyorum. Önemli olan işinizi severek yapmanız, işinizi severek yaparsanız başarılı olursunuz.”

Murat Ersoy’un ardından konuşma yapan Atlantic Uçuş Akademisi (AFA) Genel Müdürü Sermed Temizkan; geçen hafta 1. pilotaj grubunun mezun olmasının ardından şimdi de 1. kabin ekibi grubunu mezun etmenin gururunu yaşadıklarını söyleyerek, şöyle devam etti:

“Uçan yolcularımız Atlasjet’in hizmet kalitesini değerlendirirken uçağın teknik özellikleriyle ilgilenmez; yolcuların gördükleri ve ilgilendikleri sizlersiniz bu yüzden yeriniz çok önemli, çok iyi bir eğitim aldığınızı ve bu eğitim sonrası çok başarılı olacağınıza inanıyorum.

MEZUN OLAN 21 KABİN MEMURU İŞE BAŞLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (41)

kınıyorum.. ~ 5 yıl önce
İstanbul izmir seferi sırasında yaka kartından okuduğum BUSE isimli kabin amiri olduğunu anladığım şahsın ,diğer kabin memurlarına davranış şekillerini aşağılayıcı buldum. örnek olmadığını düşünüyorum. bu davranışı çok ayıpladım ATLASJET'e yakışmadığını düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akrep ~ 5 yıl önce
atlasjet te bu kabin memurları pırıl pırıl kızlar ama ben kilolu kabin memurlarının atlasjete yakışmadığını devamlı atlasjetle uçan bir yolcu olarak hiç bu şirkete yakışmayan bir durum İstanbul gibi bir şehirde kilolu olmayan lise mezunu kızlarmı kalmadı özellikle atlasjetin o güzel üniformasını kilolu hostesler tgüzel taşıyamıyor en kısa zamanda bunun düzeltilmesini şirket yönetiminden talep ediyorum. saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hadi denen arkadas... adam gibi konus neyin ne oldugunu bilmeden konusma... hocam zevkinemi geliyor o sekilde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
meraklı ~ 5 yıl önce
işe başlayacaklardan 5 bin tl eğitim masrafı peşin isteniyor diye duydum, aslı varmıdır?? bilen biri aydınlatsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cakabey ~ 5 yıl önce
http://www.ucuyorum.com/showthread.php?126804-Atlas-Jet-Kabin-Memuru-Al%C4%B1m%C4%B1-2013 Şu başlık altında tüm açıklamalar ve deneyimler var. Faydalı olacaktır. Saygılar

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000