13 Haziran 2010, Pazar 08:56:26

"MAAŞLARI DÜŞÜRÜN"

KTHY çalışanlarının örgütlü bulunduğu Kıbrıs Türk Hava Taşıyıcıları Sendikası (Hava-Sen) KTHY Yönetim Kurulu’na personel giderlerinden yüzde 35 kesinti yapılması önerisi götürdü.
  • ağlamayın boşuna arkadaşlar şirket batmış.batmış şirkete; atlas riske girip ortak olmaya çalışıyor işletip sizin kapanmanızı engellemeye çalışıyor.ekmeğinizin devam ettirmek için. siz veya bir arkadaşınız ne yapıyor? ihale mektubunu çalıyorsunuz (aynı mektubun çıktısını alıp imzalayıp tekrar vermeleri sanki mümkün olmayacakmış gibi''yine bir kıprıs'lı!! klasiği'').hemen kötü cevap yazmayın bu ayki maaşınızı alında sonra yazın lütfen.
  • ben bir çalışan olarak maaşımdan kesilmesine karşıyım. neden? çünkü bu şirketi bu hale çalışan getirmedi. gidip te şirketi bu hallare sokanları sorgulamayın, yargılamayın sonra da bol gö.ten ' e biz %25 veririz' sen kimsin de benim hakkımda karar veriyorsun. SN. Ekşi döneminde %15 i kabul etmiyordun ki şirketin kurtulma olasılığı çok yüksekti da şimdi %25 miş. kabul etmiyorum ve sendika personel kavgası nasıl çıkar sen görürsün. bu işi düzeleceği şekilde düzeltmeye giderseniz varızz. aksi taktirda zincirin zayıf halkalarına dokunmaya çalışırsanız siz kopan kısmında olursunuz!!!
  • BE GUMBARALAR ; EYİ HOŞ DA , YIL BAŞINDA NEÇÜN GREV YAPTIYDINIZ MADEM ? YAZIK DEĞİL GEÇEN ZAMANA ? YALNIZ , MAAŞ İNDİRİMİ YETMEYOR HAA.. T.C. ULAŞTIRMA BAKANI NE DEDİ ? "- BİZ ANADOLUJET'İ 20 GİŞİYNEN İDARE EDERİK ."
  • zamları ısterken kapsam dısı personeli katmadınızda ,sımdı kesıntı yapılsın derken nıye kapsam dısı personelı katıyorsun.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner ile Hava-Sen Başkanı Buran Atakan Havadis’e yaptıkları açıklamalarda, gelişmeleri aktardı.
Hava-Sen Başkanı Atakan, dün Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile 1. Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat arasında Cumhurbaşkanlığı’nda gerçekleştirilen görüşme öncesinde, görüşme yerine giderek Cumhurbaşkanı Eroğlu’ndan toplumsal seferberlik konusunda destek talep ettiklerini belirtti.

Sendikanın KTHY’nin Kıbrıslı Türklere ait bir hava yolu şirketi olarak yoluna devam edebilmesi için personel giderlerinden yüzde 35 kesinti yapılması önerisini Cumhurbaşkanı Eroğlu’na aktardıklarını ifade eden Buran Atakan, Cumhurbaşkanı’nın Başbakan İrsen Küçük’le yaptığı temasın ardından, KTHY Yönetim Kurulu ile Hava-Sen arasında toplantı gerçekleştirildiğini söyledi.
 
Atakan: “Atlasjet de konuşuldu”
KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çavuşoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ruhi Kahraman ve Genel Müdürü Selim Altıncık’ın hazır bulunduğu görüşmede, sendikanın personel giderlerinden yüzde 35 kesinti yapılması önerisini masaya götürdüğünü vurgulayan Atakan, görüşmede sendikalı personel dışında kalan çalışanlar konusunda da aynı oranda tasarrufa gidilmesinin ele alındığını kaydetti.
Atakan görüşmede, Atlasjet konusunun da görüşüldüğünü ve Atlasjet’in KTHY’nin uçuş haklarını almaktan başka bir etkisinin olmayacağı üzerinde durulduğunu savundu.

Pegasus Hava Yolları’yla ilgili gelişmelerin de görüşmenin gündeminde yer aldığını ifade eden Atakan, yönetim kurulu üyesi Fikret Çavuşoğlu’nun “Bundan haberim yok” dediğini söyledi.

Atakan, Çavuşoğlu’nun Atlasjet konusunda “3 milyon dolar koyacak. Bu şirketin aylık geliri 6 milyon dolar, 3 milyon doları geri alacak” şeklinde konuştuğunu savundu.
 
Saner: “Görüşmede Atlasjet ele alınmadı”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hamza Ersan Saner, KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Çavuşoğlu ile dün akşam gerçekleştirdiği toplantı sonrasında Havadis’e yaptığı açıklamada ise, kendisine, görüşmede Atlasjet’in ele alınmadığı bilgisinin verildiğini kaydetti.
Görüşmede sadece yüzde 35 kesinti önerisinin ele alındığını vurgulayan bakan Saner, Çavuşoğlu’nun yüzde 35 kesinti önerisinin sadece Hava-Sen üyeleriyle sınırlı olmaması gerektiğini ve Hava-Sen ile Hür-İş yetkililerine tüm sendikaların aynı kararlılıkta olup olmadığı sorusunu yönelttiğini, sendikaların ortak kararlarını bugün yönetim kuruluna ileteceklerini belirtti.

Bakan Saner, konuyla ilgili olarak Başbakan Küçük’ü bugün bilgilendireceğini de sözlerine ekledi.
 
Sendikalar Denktaş ve Talat’la görüşecek
Buran Atakan ise, sendikaların KTHY’nin Kıbrıslı Türklerin milli hava yolu olarak devam etmesi için toplumsal seferberliği sürdürmekte kararlı olduklarını ifade ederek, KTHY Yönetim Kurulu’na bugün bir teklif götürmeyeceklerini, sendikaların 14 Haziran Pazartesi günü bir araya gelerek, KTHY konusunu ele alacaklarını kaydetti.

Görülmede Atlasjet’in de ele alındığını ve Atlasjet’le KTHY’nin yola devam edemeyeceğini görüştüklerinin üzerinde ısrarla duran Atakan, KTHY konusunda toplumsal seferberlik için destek istemek amacıyla bugün saat 11.00’de 1. Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş ile saat 12.00’de ise 2. Cumhurbaşkanı Mehmet A. Talat’la görüşeceklerini bildirdi.

Atakan, “KTHY’nin mevcut durumu ile mevcut statüsü ile yoluna devam etmesi için tüm sendikalar, tüm siyasi partiler ve halkla birlikte toplumsal seferberlik başlatıldı. Milli hava yolumuzu bu çıkmazdan kurtaracağız” diye konuştu.

(Havadis)

"MAAŞLARI DÜŞÜRÜN"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 8 yıl önce
ağlamayın boşuna arkadaşlar şirket batmış.batmış şirkete; atlas riske girip ortak olmaya çalışıyor işletip sizin kapanmanızı engellemeye çalışıyor.ekmeğinizin devam ettirmek için. siz veya bir arkadaşınız ne yapıyor? ihale mektubunu çalıyorsunuz (aynı mektubun çıktısını alıp imzalayıp tekrar vermeleri sanki mümkün olmayacakmış gibi''yine bir kıprıs'lı!! klasiği'').hemen kötü cevap yazmayın bu ayki maaşınızı alında sonra yazın lütfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ben bir çalışan olarak maaşımdan kesilmesine karşıyım. neden? çünkü bu şirketi bu hale çalışan getirmedi. gidip te şirketi bu hallare sokanları sorgulamayın, yargılamayın sonra da bol gö.ten ' e biz %25 veririz' sen kimsin de benim hakkımda karar veriyorsun. SN. Ekşi döneminde %15 i kabul etmiyordun ki şirketin kurtulma olasılığı çok yüksekti da şimdi %25 miş. kabul etmiyorum ve sendika personel kavgası nasıl çıkar sen görürsün. bu işi düzeleceği şekilde düzeltmeye giderseniz varızz. aksi taktirda zincirin zayıf halkalarına dokunmaya çalışırsanız siz kopan kısmında olursunuz!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
BE GUMBARALAR ; EYİ HOŞ DA , YIL BAŞINDA NEÇÜN GREV YAPTIYDINIZ MADEM ? YAZIK DEĞİL GEÇEN ZAMANA ? YALNIZ , MAAŞ İNDİRİMİ YETMEYOR HAA.. T.C. ULAŞTIRMA BAKANI NE DEDİ ? "- BİZ ANADOLUJET'İ 20 GİŞİYNEN İDARE EDERİK ."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
zamları ısterken kapsam dısı personeli katmadınızda ,sımdı kesıntı yapılsın derken nıye kapsam dısı personelı katıyorsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000