14 Temmuz 2010, Çarşamba 09:41:21

KTHY TASFİYE Mİ EDİLİYOR?

KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çavuşoğlu, şirketin genel kurul tarihinin henüz belli olmadığını ancak ilk toplantıda mali durumun konuşulacağını ve şirketin tasfiyesinin gündeme gelebileceğini söyledi.
  • Hiç kimse sorumlu aramasın. Sorumlu belli. Sendika. Yıllar yılı bitmeyen istekleri koskoca şirketi tasfiye durumuna getirdi. 3-4 bin tl maaşlarla daha ne olabilirdi ki ?
  • KTHY tasfiye edilmiyor, ettiriliyor. Sağolsun sendika bunu da başardı. Değerli Havasen üyeleri bakalım şimdi kimi batırmaya çalışacaklar. Başka şirket de kalmadı. Atlas ve pegasusla uğraşırlar artık.
  • Askerliği bedelliye çevirene kadar zaman geçirilen, katlanılan bir şirketti..Türkiye den emeklilik aldıktan sonra kıbrısdan da emeklilik alıp hele asker den emekliyse ; tatlı bir emeklilik yeriydi Kıbrıs. Az uçulup ; para alınan bir yerdi. Şimdi ne olacak ne yapılacak....Kimbilir?
  • KTHY kapanalı 1 ay oldu arkadaşlar. atlasjet ile de ortaklık falan yok. hepsi düzmece. KTHY battı kelimesi de çok yersiz. KTHY batmadı, sadece ve sadece AKP hükümeti tarafından kapatılarak Kıbrıs pazarı atlasjete açıldı, amaç da buydu zaten. birileri çıkıp KTHY battı diyor, batma nedeni yok sendikaymış yok personel fazlasıymış falan filan, hepsi yalan dolan. minareyi yapan kılıfını hazırladı. Yoğun yaz sezonunda full dolulukla uçan KTHY batmış buna kim inanır . tarihte yaz sezonunda batan bir örnek şirket yok.

Atlasjet-ETS KKTC Temsilcisi ve MTS Direktörü Osman Malyalı, KTHY-Atlasjet ortaklığı ve yeni şirketle ilgili yasal çalışmaların devam ettiğini belirterek, şu aşamada önceliği yolcuları taşımaya verdiklerini söyledi.

KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çavuşoğlu ise, genel kuruldan büyük bir ihtimalle tasfiye kararı çıkacağını bildirdi.

Atlasjet-ETS KKTC Temsilcisi ve MTS Direktörü Osman Malyalı, Türk Ajansı Kıbrıs'a yaptığı açıklamada, Atlasjet'in seferlerini artırarak devam ettirdiğini, İngiltere'ye haftanın her günü yolcu taşıdıklarını kaydetti ve 14 Temmuz'da 338 koltuklu A 330 tipi uçaklarını devreye koyacaklarını söyledi.

Basında yer alan haberler karşısında sessiz kalmayı tercih ettiklerini kaydeden Malyalı, "gerekli açıklamaların bakan tarafından yapılmasını uygun gördüklerini" ifade etti.

KTHY Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Çavuşoğlu da, şirketin genel kurul tarihinin henüz belli olmadığını ancak çalışmaların devam ettiğini belirtti. Çavuşoğlu, "Şirketin mali durumu konuşulacak. Sermaye artışı istenecek. Bu koşullarda bu imkansız olduğuna göre şirketin tasfiyesi istenecek" dedi.

(Havadis)

KTHY TASFİYE Mİ EDİLİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 8 yıl önce
Hiç kimse sorumlu aramasın. Sorumlu belli. Sendika. Yıllar yılı bitmeyen istekleri koskoca şirketi tasfiye durumuna getirdi. 3-4 bin tl maaşlarla daha ne olabilirdi ki ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY tasfiye edilmiyor, ettiriliyor. Sağolsun sendika bunu da başardı. Değerli Havasen üyeleri bakalım şimdi kimi batırmaya çalışacaklar. Başka şirket de kalmadı. Atlas ve pegasusla uğraşırlar artık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Askerliği bedelliye çevirene kadar zaman geçirilen, katlanılan bir şirketti..Türkiye den emeklilik aldıktan sonra kıbrısdan da emeklilik alıp hele asker den emekliyse ; tatlı bir emeklilik yeriydi Kıbrıs. Az uçulup ; para alınan bir yerdi. Şimdi ne olacak ne yapılacak....Kimbilir?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
KTHY kapanalı 1 ay oldu arkadaşlar. atlasjet ile de ortaklık falan yok. hepsi düzmece. KTHY battı kelimesi de çok yersiz. KTHY batmadı, sadece ve sadece AKP hükümeti tarafından kapatılarak Kıbrıs pazarı atlasjete açıldı, amaç da buydu zaten. birileri çıkıp KTHY battı diyor, batma nedeni yok sendikaymış yok personel fazlasıymış falan filan, hepsi yalan dolan. minareyi yapan kılıfını hazırladı. Yoğun yaz sezonunda full dolulukla uçan KTHY batmış buna kim inanır . tarihte yaz sezonunda batan bir örnek şirket yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000