20 Kasım 2011, Pazar 14:01:03

IRAK UÇUŞLARI YAPILABİLECEK Mİ?

Irak yönetiminin Türk uçaklarının bugünden itibaren Irak Havaalanlarına inmesini yasakladığı açıklaması Türkiye'ye de yankı buldu...
  • tutumları olabildiğince amatör ve bulundukları yerlere nasıl geldikleri şüpheli yetkililerdi. derdi bitmeyen bir rota bağdat, 6 senedir düzene giremedi, daha önce de böyle bir vak'a mersinli bir dış ticaret şirketinin, ırak devletine açtığı dava sonunda olmuştu.yolculara sabır ve eğer hala eskisi gibi bir sistemle çalışıyorlarsa ırak havayolları istanbul personeline de sabır diliyorum
  • Eminim Irak'ta gorev yapan en degerli mudur olan Basra muduru Savas Erden Bey, bu konuda da elinden gelen gayreti gosteriyordur. Kolay gelsin cesur Mudurum...
  • Irak, THY, Atlasjet, Pegasus ve MNG Kargo'nun uçuşlarını bugünden itibaren yasakladı. Gerekçe olarak Türk mahkemelerinin, Irak'a ait uçaklara el koyma kararı gösterildi. Türk yetkililer, bu kararın 25 milyon dolarlık borcun ödenmemesi ile alakalı olduğunu söylerken, gelişmenin Türk havayolu şirketlerine haftalık 3 milyon doların üzerinde kayıp yaşatacağı belirtiliyor. Irak'ın, Türk şirketlerine borçlarını ödememesi, 'uçuş krizi'ne sebep oldu. Türk mahkemeleri, Irak Havayolları'na ait uçaklara 'borç' gerekçesiyle el koyma kararı alırken, Irak Devleti de misilleme yaparak Türk şirketlerinin uçuşlarını durdurdu.
  • Irak ucaklari zaten yillardir bu borc nedeniyle Turkiye'ye ucamiyor, ama bu devletin ilan ettigi birsey degil, mahkemelerin haciz davasi sonucuydu. Memkete giren baska bir Irak mali olamadigi icin, ucaklara haciz konsun denmis 5-6 yil once. Bizden yeni bir aciklama ile bu hukumet karari gibi tekrarlandiysa adamlara anlamsiz gaz vermis olmusuz. Eger Turkiye'den boyle bir aciklama yeni birseymis gibi ciktiysa dis isleri kadrolari ne hale geldi demek ki. Dunyadan haberi olmayan adamlarla dan dun isler yapiyoruz.
Irak Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Türk yolcu uçaklarının Irak'a inmesinin yasaklandığı belirtilmişti. Gerekçe olarak da Türkiye'nin daha önceden benzer bir karar vermiş olması gösterilmişti.

Bu gelişmelerin ardından gözler Türkiye'den Irak'a sefer düzenleyen Türk Hava Yolları, Atlasjet ve Pegasus'a çevrildi. Şirketlerin Irak'a olan uçuşlarını yapamayacağı öğrenildi.
 
THY'nin 21-22-23 Kasım tarihlerindeki Bağdat, 20-21-22-23 Kasım'daki Erbil, 22 Kasım'daki Basra, 20-21-23 Kasım'daki Süleymaniye ve 22 Kasım'daki Necef, Pegasus'un 21 Kasım'daki Erbil ve Atlasjet'in 22-24-26 Kasım tarihlerindeki Süleymaniye uçuşlarını yapamayacağı öğrenildi.
 
Sözkonusu şirketlerin durumu detaylı olarak inceledikleri ve konu ile ilgili henüz bir açıklama yapamadıkları ifade edildi. Ancak durumun tahmin edilenden daha ciddi olduğu belirtilirken, şirket yöneticilerinin şu sıralalarda Irak'tan yapılan açıklama ile ilgili araştırmada bulundukları öğrenildi.
 
THY, Atlasjet ve Pegasus'un Irak uçuşlarının geleceği ile ilgili ve özellikle uzun süreçteki durumun ne olacağını araştırdıkları ve olası mağduriyetleri çözmeye çalıştıkları belirtildi.

©AirportHaber
IRAK UÇUŞLARI YAPILABİLECEK Mİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
tutumları olabildiğince amatör ve bulundukları yerlere nasıl geldikleri şüpheli yetkililerdi. derdi bitmeyen bir rota bağdat, 6 senedir düzene giremedi, daha önce de böyle bir vak'a mersinli bir dış ticaret şirketinin, ırak devletine açtığı dava sonunda olmuştu.yolculara sabır ve eğer hala eskisi gibi bir sistemle çalışıyorlarsa ırak havayolları istanbul personeline de sabır diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Eminim Irak'ta gorev yapan en degerli mudur olan Basra muduru Savas Erden Bey, bu konuda da elinden gelen gayreti gosteriyordur. Kolay gelsin cesur Mudurum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Irak, THY, Atlasjet, Pegasus ve MNG Kargo'nun uçuşlarını bugünden itibaren yasakladı. Gerekçe olarak Türk mahkemelerinin, Irak'a ait uçaklara el koyma kararı gösterildi. Türk yetkililer, bu kararın 25 milyon dolarlık borcun ödenmemesi ile alakalı olduğunu söylerken, gelişmenin Türk havayolu şirketlerine haftalık 3 milyon doların üzerinde kayıp yaşatacağı belirtiliyor. Irak'ın, Türk şirketlerine borçlarını ödememesi, 'uçuş krizi'ne sebep oldu. Türk mahkemeleri, Irak Havayolları'na ait uçaklara 'borç' gerekçesiyle el koyma kararı alırken, Irak Devleti de misilleme yaparak Türk şirketlerinin uçuşlarını durdurdu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Irak ucaklari zaten yillardir bu borc nedeniyle Turkiye'ye ucamiyor, ama bu devletin ilan ettigi birsey degil, mahkemelerin haciz davasi sonucuydu. Memkete giren baska bir Irak mali olamadigi icin, ucaklara haciz konsun denmis 5-6 yil once. Bizden yeni bir aciklama ile bu hukumet karari gibi tekrarlandiysa adamlara anlamsiz gaz vermis olmusuz. Eger Turkiye'den boyle bir aciklama yeni birseymis gibi ciktiysa dis isleri kadrolari ne hale geldi demek ki. Dunyadan haberi olmayan adamlarla dan dun isler yapiyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000