20 Eylül 2013, Cuma 09:45:28

'HAVAYOLU PİLOTU OLMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM'

Galatasaray'ın kaptanlarından Sabri Sarıoğlu'nun pilot adayı eşi Yağmur Yılmaz Sarıoğlu, havacılık tutkusu ve pilotluk serüvenini AirportHaber'e anlattı...
  • Kaçırılan pilotlar bu kadar gündemde kalmadı hani dayanışma nerde, habere bak devlet meselesi sanki git evinde çocuk bak kardeşim.
  • kaçırılan pilotlara ne oldu onu yazın kardeşim
  • Yağmur hanımın eşin futbolcu olmasaydı herhangi bir bankadan kredi çekip bu işe girme cesareti gösterebilir miydi sizce?
  • TOEFL IBT 82 im var. Lisans mezunuyum. 300 milyarımda yok. Benimde zengin bir kız arkadaşım olsa bende pilot olurdum. Paran varsa olursun yoksa bişey olamazssın.

Türk futbolunun yıldız isimlerinden ve Galatasaray ile özdeşleşen Sabri Sarıoğlu'nun pilot adayı eşi Yağmur Hanım, havacılık tutkusunu 'Pilotluk çok ciddi bir iş. Havayolu pilotu olmak için sabırsızlanıyorum' sözleriyle anlatıyor.

Şu sıralarda AFA'nın Florya'daki merkezinde pilotluk için yoğun bir eğitim süreci geçiren Yağmur Hanım, Atlantik Uçuş Akademisi'ndeki (AFA) ticari pilotluk eğitimi ile ilgili sorularımızı yanıtladı. 'Reis' lakaplı kaptan Sabri Sarıoğlu'nun eşi Yağmur Sarıoğlu, 'Lisansı aldıktan sonra ticari pilotluk yapacağım' diyecek kadar da iddialı.

1 çocuk annesi ve İngilizce öğretmeni olan Yağmur Hanım, 'hayatım boyunca hep çalıştım, boş durmayı sevmem, lisansımı aldıktan sonra ticari pilotluk da yapacağım' diyor.

HAVACILIK TUTKUSU NASIL BAŞLADI?

Yağmur SarıoğluBir yandan 2 yaşındaki oğluyla ilgilenirken bir yandan da pilotluk hayali kuran Yağmur Yılmaz Sarıoğlu; 'Yoğun olarak çalışmayı seviyorum. Çocuk sahibi olduğum dönemde işime ara verdim. Bu dönemde hobi olarak PPL lisansı başvurusunda bulundum. Uçaklara merakım vardı ancak ilk zamanlar tamamen bir meraktı. Ama daha sonra merakım artıp, hocalarımdan da bu işi profesyonel olarak yapabileceğim şeklinde geri dönüş alınca neden olmasın dedim. Bu yüzden de CPL (ticari pilotluk lisansı) için bir başvuru daha yaptım' dedi.

NEDEN AFA'YI SEÇTİ?

CPL lisansı için AFA'yı tercih etmeden önce ciddi araştırmalar yaptığını ve pilot arkadaşlarından bilgi aldığının altını çizen Sarıoğlu, 'Çok ciddi bir meslekten bahsediyoruz. O yüzden bu işi profesyonel anlamda yapabilecek bir okul gerekiyordu. Pilot arkadaşlarımla da görüştüm, uzun süre araştırmalar yaptım ve benim için en iyi alternatifin AFA olduğuna karar verdim. Evime de yakın olması sebebiyle aileme de vakit ayırabiliyorum' şeklinde konuştu.

AFA'nın eğiticimlerinin de son derece kaliteli olduğunu belirten Sarıoğlu, 'AFA'nın eğitimci kadrosu bu işi gerçekten profesyonel olarak benimsemiş ve ciddi anlamda görev edinmiş kişilerden oluşuyor. Onların da katkısıyla önümüzdeki yaz dönemine kadar eğitim sürecini bitirmeyi hedefliyorum' dedi.

TİCARİ PİLOTLUK YAPACAK MI?

CPL lisansını alması halinde ticari pilotluk yapacağını sözlerine ekleyen Yağmur Hanım, 'Ticari pilotluk yapmayı düşünüyorum. Zaten AFA'dan mezun olan adaylar Atlasjet'te ikinci pilot olarak işe başlıyor. Mezun olduğumda beni bu iş için yeterli görüp kabul ederlerse ticari pilotluk yaparım' dedi.©AirportHaber

'HAVAYOLU PİLOTU OLMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

;) ~ 5 yıl önce
Kaçırılan pilotlar bu kadar gündemde kalmadı hani dayanışma nerde, habere bak devlet meselesi sanki git evinde çocuk bak kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sena ~ 3 yıl önce
ne alaka yoruma bak kadın diye illa çocuk mu bakması gerekiyor evinde. cinsiyetçiliğiniz utanç verici.
THY ~ 5 yıl önce
kaçırılan pilotlara ne oldu onu yazın kardeşim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY Uzman ~ 5 yıl önce
Yağmur hanımın eşin futbolcu olmasaydı herhangi bir bankadan kredi çekip bu işe girme cesareti gösterebilir miydi sizce?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot olsam ~ 5 yıl önce
TOEFL IBT 82 im var. Lisans mezunuyum. 300 milyarımda yok. Benimde zengin bir kız arkadaşım olsa bende pilot olurdum. Paran varsa olursun yoksa bişey olamazssın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 5 yıl önce
Bir şirkete yönetici ol

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000