07 Eylül 2011, Çarşamba 17:45:58

HANGİ TÜRK ŞİRKET İSRAİL UÇUŞLARINI DURDURDU?

Türkiye ile İsrail arasında gerilen ilişkiler havacılık sektöründe de yankı buldu. İsrail’den Antalya’ya charter seferler yapan Free Bird, uçuşlarını durdurdu.
  • Bide THY ucmasinda gorellim comertlik neymis. RTE havasagsini kapatsin da onu da gorellim!
  • Hiç bir ticari şirket devlet politikası doğrultusunda kar elde ettiği destinasyonları iptal etmez...Freebird İsrail uçuşlarını durduracakmış, zamanı denk gelmiş...
  • Bence iyi olmuş fakat adamlar zarar etmemek içinde durdurmuş olabilir diye düşünüyorum ama yinede dıştan bakılınca tepki gibi duruyor :)
  • Madem devlet politikası THY uçmasın da görelim...
Türkiye ile İsrail arasında Mavi Marmara baskını sonrası gerilen ilişkiler Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ‘İsrail ile ilişkileri 2. katip seviyesine düşürdük’ açıklamasıyla zirve noktasına çıkmıştı.

Yaşanan krizle birlikte İsrail ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin nasıl bir seyir izleyeceği merak edilirken havacılık sektöründe krizin ilk etkisi ortaya çıktı.
İsrail’den Antalya’ya charter uçak seferleri düzenleyen Türk şirket Free Bird Havayolları, uçuşlarını durdurdu.

Pegasus ve Onur Havayolları’nın da charter seferler düzenlediği İsrail’den çekilip çekilmeyeceği bilinmezken bu güzergahta seyahat eden yolcu sayısının son bir yıl içinde ciddi oranda düştüğü kaydedildi.

Türkiye ile İsrail arasında uçak seferleri düzenleyen bir başka Türk şirketi Corendon da, Mavi Marmara baskını sonrası uçuşlarını durdurmuştu. Atlasjet de, İsrail milli havayolu şirketi El Al ile yaptığı işbirliğini iptal etmişti.

Airporthaber.com ÖZEL
HANGİ TÜRK ŞİRKET İSRAİL UÇUŞLARINI DURDURDU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Bide THY ucmasinda gorellim comertlik neymis. RTE havasagsini kapatsin da onu da gorellim!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hiç bir ticari şirket devlet politikası doğrultusunda kar elde ettiği destinasyonları iptal etmez...Freebird İsrail uçuşlarını durduracakmış, zamanı denk gelmiş...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bence iyi olmuş fakat adamlar zarar etmemek içinde durdurmuş olabilir diye düşünüyorum ama yinede dıştan bakılınca tepki gibi duruyor :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Madem devlet politikası THY uçmasın da görelim...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000