12 Temmuz 2013, Cuma 10:45:15

FREEBIRD’E KAZAKİSTAN ŞOKU

SKY Havayolları’nın iflas etmesi ile Kazak yolcuların da zarar görmesinden yola çıkarak Türk charter uçaklarına yasak getirme kararı alan Kazakistan sivil havacılığı bu kararı yasa ile de kesinleştirdi. İlk darbe FreeBird Havayolları’na vuruldu. İşte detaylar...
  • Merhaba, ben dün Kazakistan dan döndüm. Bunu okudum ve gülmeye basladim. Her ay iki kere ucuyorum... Sirketler degisiyor..
  • Adı üstünde kazak ! Biz neyiz ? Türkiyelililiyiiizzz . Adamlar Kazak !!! Söyledikleri yaptıkları ve yapacakları ortadadır. Söylediklerini yapıyorlar yaptıklarını gösteriyorlar, biz neyiz ! Biz kimiz ? Her türlü yola gelen % 50 ile ( makarna ,bulgur,pirinç. otlangaçları ) geleceğimize peşkeş çektiriyoruz. THY kendi emekçi kabin memuruyla savaşıyor öte yandan ingiliz'in hiç adını duymadığımız golf turnuvasına sponsor oluyor... Devlet dediğin vatandaşının hakkını korur, hakkını arayan yurttaşına gaz sıkmaz,kurşun atmaz, öldürmez, devlet dediğin vatandaşının hakkını korur gerekirse bir tüm bir devleti karşısına alır.
  • Bizim SHGM her zamanki gibi bi haber.SHGM önce kendi ülkesindeki sorunları çözemiyor, anlamsız uygulamalara imza atarak kendi ülkesindeki sektörü ve çalışanları zora sokuyor.Bu yurtdışı sorununu nasıl çözecek merakla bekliyorum.
  • Kazakistan'ı bilen bilir,Kazakistan'da hayat rüşvet üzerine kurulmuştur,polis sokakta yürüyeni cevirir "sakal traşı olmamışsın ver bakalım 1000 tenge" der böyle bir memleket,bu kararında tek bir sebebi var o da Türk şirketletinden rüşvet kopartmak...Rüşvet uğruna ülkesinin dış dünyayla bağlantısını kesmekten çekinmeyem bir devlet,yazık...

SKY Havayolları’nın 1 gecede “İflas ettim” açıklaması ile Kazak yolcuların ortada kalmasına kızan Kazakistan, tüm Türk şirketlerine ambargo koymaya başladı.  Pegasus, Atlas, Corendon, FreeBird gibi şirketlerin charter uçuşlar yaptığı Kazakistan, Türk şirketlerin Kazakistan’a uçmaması için yasa çıkarttı. Yasa dün resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Türk Sivil Havacılığı ile Kazak Sivil Havacılığı arasında kaos yaşanırken AtlasJet Havayolları, çıkartılan yasanın bundan sonra Kazakistan’a uçacak olan şirketlerin izin taleplerine onay verilmeyeceği şeklinde algıladıklarını ifade ederken Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili bilgisi olmadığı ortaya çıktı.

Ancak Kazakistan’dan hiç de iyi haberler gelmiyor. Kazakistan sivil havacılığı, Freebird Havayolları'nın bu Pazar saat 00.30’da yapması gereken Antalya-Aktau ve Aktau-Antalya seferi için permi vermedi. Tur operatörleri sorunu çözmeye çalışırken Kazak sivil havacılığı geri adım atmıyor. Antalya’ya geçen hafta getirilen 180 yolcunun geri götürülemeyeceğini kaydeden bir tur operatörü yetkilisi sorunun çözülmesi için arayışların devam ettiğini kaydetti.

Öte yandan Kazakistan Sivil Havacılığı bugün bir toplantı düzenliyor. Türk şirketlerinin temsilcileri ile yapılacak toplantıda sorunun aşılıp aşılmayacağı bilinmiyor.

©AirportHaber ÖZEL

FREEBIRD’E KAZAKİSTAN ŞOKU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Berk ~ 5 yıl önce
Merhaba, ben dün Kazakistan dan döndüm. Bunu okudum ve gülmeye basladim. Her ay iki kere ucuyorum... Sirketler degisiyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kazak ~ 5 yıl önce
Adı üstünde kazak ! Biz neyiz ? Türkiyelililiyiiizzz . Adamlar Kazak !!! Söyledikleri yaptıkları ve yapacakları ortadadır. Söylediklerini yapıyorlar yaptıklarını gösteriyorlar, biz neyiz ! Biz kimiz ? Her türlü yola gelen % 50 ile ( makarna ,bulgur,pirinç. otlangaçları ) geleceğimize peşkeş çektiriyoruz. THY kendi emekçi kabin memuruyla savaşıyor öte yandan ingiliz'in hiç adını duymadığımız golf turnuvasına sponsor oluyor... Devlet dediğin vatandaşının hakkını korur, hakkını arayan yurttaşına gaz sıkmaz,kurşun atmaz, öldürmez, devlet dediğin vatandaşının hakkını korur gerekirse bir tüm bir devleti karşısına alır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Bizim SHGM her zamanki gibi bi haber.SHGM önce kendi ülkesindeki sorunları çözemiyor, anlamsız uygulamalara imza atarak kendi ülkesindeki sektörü ve çalışanları zora sokuyor.Bu yurtdışı sorununu nasıl çözecek merakla bekliyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEK SEBEP "RÜŞVET" ~ 5 yıl önce
Kazakistan'ı bilen bilir,Kazakistan'da hayat rüşvet üzerine kurulmuştur,polis sokakta yürüyeni cevirir "sakal traşı olmamışsın ver bakalım 1000 tenge" der böyle bir memleket,bu kararında tek bir sebebi var o da Türk şirketletinden rüşvet kopartmak...Rüşvet uğruna ülkesinin dış dünyayla bağlantısını kesmekten çekinmeyem bir devlet,yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000