27 Haziran 2010, Pazar 14:00:45

FLAŞ GELİŞME....KTHY ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Kıbrıs Türk Havayolları ile AtlasJet arasında az önce anlaşma sağlandı ve imzalar atıldı.
  • 14 degil 13 maas aliyorlardi ancak o uygulama gecen yil kaldirildi yani odemelerde bi problem olmaz. YineiIsten cikarmalar baslar hakli olarak
  • yazik bu da atlasjeti zora sokacak malesef, gerci atlasjette kibris hava ulasiminin buyuk bir kismini ele gecirmis oldu. Ogrenci sagolsun ogrencinin sirtindan cikarlar parayi. Bilet fiyatlarini gorun siz simdi bundan sonra.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • OK, simdi onemli olan artik gecmisin altina bir cizgi cizmek ve gelecege bakmak. Ozellikle KTHY de bundan sonra bazi zihniyetlerin degismesi gerekir. Umarim iyi bir ders alinmistir. Ayrica bu dersin saadece KTHY icin degil tum Gibrisli gardasciklarima bir ders olmasini dilerim. Lutfen artik kendinize bir ceki duzen verin, yasadiginiz bu guzel adacigin degerini bilin ve sahip cikin. Su vurdum duymaz zihniyetlerinizden vazgecin ve birbirinize saygili olun. Her seyi baskalarindan beklemeyin, calisin. Haftalardir dunyanin dort ucundan takip ettigim yorumlarin bir cogu utanc verici. Bugun burda yasayabildiginiz icin mucadele eden ve hayatlarini bile vermis insanlari da unutmayin. Basarilar ve Sevgiler. Col Tilkisi

Kıbrıs Türk Havayolları'nın yılan hikayesine dönen işletme özelleştirmesi neticelendi. Önceki gün AtlasJet Havayolları'nın görüşmeleri askıya almasının ardından flaş bir gelişme yaşandı. Taraflar iki gündür yoğun görüşmeler yapıyordu. Görüşmeler anlaşmayla noktalandı.

Borç batağına sağlanan Kıbrıs Türk Havayollarının yaşadığı sıkıntılardan ve şirketin iflasına kadar gidecek sorunlardan kurtarılması için KKTC hükümetinin başlattığı kurtarma operasyonu yılan hikayesine dönmüştü.

Yapılan ilk ihaleye Türkiye'den sadece AtlasJet Havayolları teklif vermiş ancak daha sonra Serdar Denktaş'ın mahkemeye gitmesiyle ihale iptal edilmişti. Tek kurtuluşun özelleştirme olduğunu bilen KKTC hükümeti KTHY'yi kurtarma çalışmalarına devam etti. Pegasus Havayolları'da KTHY ile ilgilenmiş ve hatta gelen haberlere göre "Pegasus Havayolları ile anlaşıldı" bilgileri yansımıştı medyaya.

Ancak bu bilgilerin doğru olmadığı kısa bir süre sonra anlaşılmış görüşmelerin hem AtlasJet Havayolları hem de Pegasus Havayolları ile devam ettiği ortaya çıkmıştı.

Öte yandan Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tüm şirketlere olduğu gibi KTHY'ye verdiği sürenin sona ermesiyle birlikte uçuşların askıya aldığını duyurmuştu.

Her geçen dakika KTHY'nin aleyhine işleyen sürecin pozitife çevrilmesi için KKTC hükümeti kurtuluş çalışmalarına devam etmiş ve AtlasJet Havayolları ile anlaşıldığı açıklanmıştı.

AtlasJet Havayolları çok geçmeden KTHY ile tüm çalışmaların askıya alındığını duyurmuş ve çalışanların desteği olmadan KTHY'nin kurtulmasının mümkün olmadığını belirtmişti. AirportHaber'de yer alan bu açıklamadan sonra AtlasJet Havayolları ile yeniden masaya oturulduğu bilgisi geldi.

Az önce AirportHaber'e ulaşan bilgilere göre anlaşma yeniden sağlandı ve sözleşmeler imzalandı. Konuya ilişkin açıklama gün içinde AirportHaber'de olacak.

AirportHaber.com                                                  
FLAŞ GELİŞME....KTHY ÖLÜMDEN DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
14 degil 13 maas aliyorlardi ancak o uygulama gecen yil kaldirildi yani odemelerde bi problem olmaz. YineiIsten cikarmalar baslar hakli olarak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yazik bu da atlasjeti zora sokacak malesef, gerci atlasjette kibris hava ulasiminin buyuk bir kismini ele gecirmis oldu. Ogrenci sagolsun ogrencinin sirtindan cikarlar parayi. Bilet fiyatlarini gorun siz simdi bundan sonra.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
OK, simdi onemli olan artik gecmisin altina bir cizgi cizmek ve gelecege bakmak. Ozellikle KTHY de bundan sonra bazi zihniyetlerin degismesi gerekir. Umarim iyi bir ders alinmistir. Ayrica bu dersin saadece KTHY icin degil tum Gibrisli gardasciklarima bir ders olmasini dilerim. Lutfen artik kendinize bir ceki duzen verin, yasadiginiz bu guzel adacigin degerini bilin ve sahip cikin. Su vurdum duymaz zihniyetlerinizden vazgecin ve birbirinize saygili olun. Her seyi baskalarindan beklemeyin, calisin. Haftalardir dunyanin dort ucundan takip ettigim yorumlarin bir cogu utanc verici. Bugun burda yasayabildiginiz icin mucadele eden ve hayatlarini bile vermis insanlari da unutmayin. Basarilar ve Sevgiler. Col Tilkisi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000