23 Haziran 2011, Perşembe 12:43:58

CTVAA 3 YAŞINDA (FOTO HABER)

Cyprus Turkish Visual Aviation Assosiation (CTVAA), 3. Yaşını havacılık tutkunları ile birlikte kutladı.
  • CTVAA Başkanım positif ve iyi niyetini ortaya koymuştur. Daha size ne diyelim. Buyurun kahvemizi içiniz. Eyy CTVAA mensupları dediğiniz kişilerden size kahve daveti işte. Saygılarımızla, İzzet DERKAN
  • Bizler herzaman eleştirilere açık olmuşuzdur ama bugüne kadarda kimseyle alıp veremediğimiz bir durumda olmamıştır. Bugünkü yorumu okuduğum zaman anlıyorumki, bu mesajları gönderen bizden yaşca büyük bir abimiz. Sayın abim, siz bu mesleğin içinden gelen birisiniz anladığım kadarıyla, saygım sonsuz. Zaten bizim yaptığımız işte bir HOBİ, öncelikle bunu anlamanız gerek. Bizler zaman ilerledikce aramızdan birçok arkadaşımızın havacılık sektöründe başarıla konumlara geldiğini gördükce sadece mutlu oluyoruz. Size bir teklifim var! gelin bizler size bir kahve ısmarlaylım ve birbirimizi anlamaya çalışalım. Emin olunki bizi yanlış anladığınızı ve haksız yorumlar yaptığınızı anlaycaksınız. Facebook'tan bizlerle temsa geçebilirsiniz. Saygılarımla Ard
  • ey CTVAA mensupları (!) şunu biliniz ki , daha siz oksijen tüketmeye başlamadan evvel biz kargasekmezin tozunu yutuyorduk. isimlerinizi yazmışsınız , güzel.. sizlerle birebir karşılaşınca utancınızdan özür dileyeceğinizden eminim.
  • bu negatif yorumları yazan arkadaşın gerçek havacılıkla ilgili bir kuyruk acısı olduğu belli. ancak soru şu ki havacılığı ne kadar biliyor? bilse havacılık yolunun ilk adımının sanal olduğunu bilirdi zaten. ister kontrolör, ister pilot olsun herşey önce sanalda başlar sonra gerçeğe döner havacılıkta. bunu bilmiyorsun bir de saçma sapan yorum yazıyorsun. sus bari belli etme bilgisizliğini. Eser Alicik
20 Haziran'da Lefkoşa Golden Tulip Hotel'de düzenlenen etkinliğe, KKTC Hava Sporları Federasyonu adına Genel Başkan Serdar Turganer, CTATCA (Kıbrıs Türk Hava Trafik Kontrolörleri Derneği) adına Başkan yardımcısı Kemal Aldağ, Atlasjet Operasyon Merkez Müdürü Süleyman İshakbeyoğlu, THK (Türk Hava Kurumu) adına Ceyda Atmış ve Hande Sipahi, Kıbrıs Meteoroloji Derneği adına Başkan Enver Doygunel, KTHTTE Derneği adına üye Gökhan Dağman, Değirmenlik Belediyesi adına Halkla İlişkiler ve Basın Sorumlusu Ahmet Topuz , CTVAA adına Başkan Arda Kalfaoğlu ve Başkan Yardımcısı Burak Tayanç katıldı.

Program açılış konuşmasını yapan CTVAA Genel Başkanı İzzet DERKAN, gelişen havacılıkta genç CTVAA’in işbirliğinin havacılığı KKTC’de daha ileriye taşıyacağını söyledi .

Derkan, ayrıca CTVAA’in KKTC Hava Sporları bünyesi altında olmasının büyük bir şans olduğunu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür ederek, havacılığa katkı ve desteğin şart olduğunu söyledi.

KKTC Hava Sporları Federasyonu başkanı Serdar Turganer ise CTATCA ve CTVAA havacılık sektörüne KKTC olumlu şeyler kazandırdığını ve bunları yakından takip ettikleri belirtti. Turganer, Hava Sporları Federasyonu olarak CTVAA ‘e desteklerinin devam edeceklerini ifade etti.

Kıbrıs Türk Sanal Havacılar Derneği (CTVAA) Başkanı Arda Kalfaoğlu ise yaptığı konuşmada CTVAA’in 3.yılının geçen yıla nispeten daha iyi olduğu, havacılığa gönül verenleri artık CTVAA’nın bünyesinde gördüğünü açıklayarak, bunun uzun vadede CTVAA için olumlu bir sonuç verdiğini söyledi.

CTVAA Başkan yardımcısı Burak TAYANÇ, gelişen havacılık hakkında dünden günümüze sunum yaparak görsel zenginlik kattığı etkinlikte büyük ilgi topladı.

Atlasjet Operasyon müdürü Süleyman İshakbeyoğlu konuşmasında, operasyonun öneminden bahsetti. İshakbeyoğlu, operasyon merkezlerinin hata ya da hata payı olmadığını ve bunun telafisinin büyük zararlara sebebiyet vereceğinin söyledi. İshakbeyoğlu, genç CTVAA’in havacılık sektöründe KKTC‘de güzel işler yapacağını belirtti.

Meteoroloji başkanı Enver Doygunel yaptığı konuşmada vizyonlarına değinerek, gelişen havacılıkla birlikte iyi ilişkiler içerisinde havacılıkta aktif faaliyet gösteren tüm havacılık kurum ve kuruluşlarla ilişkilerini uygun noktaya çekmek olduğunu söyledi. Doygunel, kendi deyimi ile konuşmasının sonunda ise bol güneşli hava hadiselerinden uzak günler söylemeyi de ihmal etmedi.

THK Antalya Şubesi Sayman Yardımcısı Ceyda Atmış, THK'nın dünden bugüne gelişimini anlattı. Atmış, böyle bir organizasyonun KKTC’de yapılıyor olmasının havacılık sektöründe çok büyük önemi olduğu ve sahip çıkılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

THK Simülatör Pilotları Kulübü Yönetim Kurulu üyesi, Hande Sipahi ise gelişen havacılığı takip etmenin gelişimde havacılık kurum ve kuruluşları için çok önemli olduğunu söyleyerek, THK Antalaya şubesindeki Simülatör Eğitim konularının aşamalarını da anlattı.

Değirmenlik Belediyesi adına söz alan Basın sorumlusu Ahmat TOPUZ ise Değirmenlik Belediyesi’nin konum itibari ile Ercan Havalimanı’na yakın olması, Değirmenlik Belediyesi adına büyük bir önem arz ettiğini ve bu konuda da havacılık sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara da desteklerinin devam edeceğini söyledi.

KTHTKTE Derneği üyelerinden Gökhan Dağman, bu tip organizasyonların havacılığın gelişiminde çok önemli olduğunu ve Derneklerin iş biriliği ile çok daha ileri gidileceğinin de altını çizdi.

Panel, katılımcılara plaketlerin ve katılım sertifikalarının verilmesinin ardından sona erdi.

CTVAA 3 YAŞINDA (FOTO HABER)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (32)

Misafir ~ 7 yıl önce
CTVAA Başkanım positif ve iyi niyetini ortaya koymuştur. Daha size ne diyelim. Buyurun kahvemizi içiniz. Eyy CTVAA mensupları dediğiniz kişilerden size kahve daveti işte. Saygılarımızla, İzzet DERKAN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bizler herzaman eleştirilere açık olmuşuzdur ama bugüne kadarda kimseyle alıp veremediğimiz bir durumda olmamıştır. Bugünkü yorumu okuduğum zaman anlıyorumki, bu mesajları gönderen bizden yaşca büyük bir abimiz. Sayın abim, siz bu mesleğin içinden gelen birisiniz anladığım kadarıyla, saygım sonsuz. Zaten bizim yaptığımız işte bir HOBİ, öncelikle bunu anlamanız gerek. Bizler zaman ilerledikce aramızdan birçok arkadaşımızın havacılık sektöründe başarıla konumlara geldiğini gördükce sadece mutlu oluyoruz. Size bir teklifim var! gelin bizler size bir kahve ısmarlaylım ve birbirimizi anlamaya çalışalım. Emin olunki bizi yanlış anladığınızı ve haksız yorumlar yaptığınızı anlaycaksınız. Facebook'tan bizlerle temsa geçebilirsiniz. Saygılarımla Ard

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ey CTVAA mensupları (!) şunu biliniz ki , daha siz oksijen tüketmeye başlamadan evvel biz kargasekmezin tozunu yutuyorduk. isimlerinizi yazmışsınız , güzel.. sizlerle birebir karşılaşınca utancınızdan özür dileyeceğinizden eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu negatif yorumları yazan arkadaşın gerçek havacılıkla ilgili bir kuyruk acısı olduğu belli. ancak soru şu ki havacılığı ne kadar biliyor? bilse havacılık yolunun ilk adımının sanal olduğunu bilirdi zaten. ister kontrolör, ister pilot olsun herşey önce sanalda başlar sonra gerçeğe döner havacılıkta. bunu bilmiyorsun bir de saçma sapan yorum yazıyorsun. sus bari belli etme bilgisizliğini. Eser Alicik

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000