20 Mayıs 2012, Pazar 10:14:40

ATLASJET'TEN AÇIKLAMA

Atlasjet Havayolları’nın Kişininev-Antalya seferini yapan tarifeli yolcu uçağına Antalya Havalimanı’nda yıldırım düştü...
  • Uçakta birşey yok, yıldırım ise düştü, gitti, kayboldu. İyilere birşey olmaz. Geçmiş olsun. O kadar direk, kule, paratoner varken uçağa düşmesi ilginç.
  • Geçmiş olsun :(((

Edinilen bilgiye göre, Atlasjet Hava Yolları’nın Airbus A 321 tipi TC-ETJ kuyruk tescilli uçağı Antalya Havalimanı’na sorunsuz bir iniş gerçekleştirmesinin ardından apronda park pozisyonuna doğru ilerlerken olumsuz hava şartları dolayısıyla sol kanadına yıldırım isabet etti.
Öte yandan, uçak teknik ekipler tarafından Antalya Havalimanı’nda bakıma alınırken, yolcularda herhangi bir yaralanma veya olumsuz bir durumun olmadığı öğrenildi.

ATLASJET'TEN YILDIRIM AÇIKLAMASI

Atlasjet Havayolları’ndan yapılan açıklamada, "Yıldırımın uçağın sol kanadına düşmesinden sonra tekerleklerde koruyucu görev yapan emniyet sübapları uçağa zarar gelmesini önlemek üzere içindeki havayı boşaltmıştır. Tüm tekerleklerde bulunan emniyet sübapları aşırı basınç olduğunda uçağın gövdesine zarar vermemek için içlerindeki havayı boşaltırlar. Uçaklarda bulunan paratonerler uçak havadayken yıldırım düşmelerinden uçağın zarar görmesini engellerken, uçak yerdeyken düşen yıldırım sonucu bu tür olayların yaşanması normal karşılanmaktadır. Uçağımız kontrol amacıyla bakıma alınmıştır, gerekli kontroller yapılacaktır” ifadeleri kullanıldı.

ATLASJET'TEN AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar

İyilere birşey olmaz ~ 6 yıl önce
Uçakta birşey yok, yıldırım ise düştü, gitti, kayboldu. İyilere birşey olmaz. Geçmiş olsun. O kadar direk, kule, paratoner varken uçağa düşmesi ilginç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Neslihan ~ 6 yıl önce
Geçmiş olsun :(((

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000