15 Mart 2009, Pazar 09:44:53

AtlasJet'in yüzünü güldüren uçuşlar

Kuzey Irak uçuşlarına Erbil'in ardından Süleymaniye'yi de katan Atlasjet Havayolları, gördüğü ilgiden dolayı memnun.
  • bak ne güzel bir soru sorulmuş "Ucuş güvenliği" rumuzuyla..hadi yaz bi cevap..(verebilirsen !!! ister...)
  • Uçuş güvenliği açısından hem SHGM'e hemde Atlasjet'e sormak istiyorum.Süleymaniye yaklaşmalarda (10bin ft'in altında) kulenin pilotları kendi insiyatifine bıraktığı bir alan var mıdır? Yok mudur? Bu uçuş güvenliği açısından kabul edilebilinir mi? Atlasjet'in bu yönde bir talimatı varmıdır? Dahası bütün bunlardan SHGM'nin haberi var mıdır? Uçulabilecek meydan kriterlerinin tanımı JAR 'a uygun olarak FOM'da yapılmaktadır acaba bu durum FOM'a işnemişmidir?Tıpkı Suudi Arabistan uçuşlarındaki TİBA meydanlar gibi (!)
  • sana mı kaldı kimin nreye uçtuğu.bu ülkenin sivil havacılık yönetimi kaç saat araştırıp senin atlasına haberin varmı??veya senin sky ına veya senin pegasus una veya kuzu na veya onur una veya senin sga na veya senin vs vs.senin sunexpresin thy desteği ile sabihadan uçsun türkün parası almana gitsin sen bunu istiyon glb.adam ıraktan kazanıp türkiyede harcayacak daha ne istiyon.risk zaten senin değil.daha ne konuşuyon.milliyetçilik burda bıyık bırakmakla olmuyo..kafa tokuşturmakla olmuyo.kızıl elmanızda bizim ülkümüz ama siz kendinizi bi tanımlayın ister.
  • Sen parayı paylaştıktan sonra kimin ne yapacağı belli olmaz....

Şirket, işadamları için business sınıfın da yer aldığı Süleymaniye seferlerinde, yüzde 85'lik doluluk yakaladı. Atlasjet, 29 Haziran 2008'de başlattığı tarifeli İstanbul-Erbil uçuşlarında elde ettiği başarıyı, 7 Aralık 2008'de uçmaya başladığı İstanbul-Süleymaniye seferlerinde de yakaladı. Şirket 7 Aralık 2008-1 Mart 2009 tarihleri arasında yaklaşık 2 bin 300 yolcuyu Süleymaniye'ye, 29 Haziran 2008-31 Ocak 2009 tarihleri arasında yaklaşık 30 bin yolcuyu Erbil'e uçurdu. İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan salı, perşembe ve cumartesi günleri düzenlenen tarifeli seferlerde, business uygulaması gerçekleştiriliyor. Erbil ve Süleymaniye uçuşlarında A 320 tipi uçakları kullanan şirket, yoğun dönemlerde A 321 tipi uçaklarla sefer düzenliyor.

Charter (tarifesiz) şirketlerin büyük rağbet gösterdiği İstanbul-Erbil uçuşları, 1995'te Fly Air ile başladı. Dışişleri Bakanlığı'nın izni alınarak başlatılan uçuşlar, ilk olarak 1995 Ağustos'unda İstanbul'dan Süleymaniye'ye gerçekleştirildi. 1 ay sonra da Erbil'e sefer düzenlendi. Fly Air, 2006 Eylül'ünde kira süreleri sona eren eski tip 2 MD uçağını iade edince, uçuşlar durduruldu. Daha sonra Erbil'e, TT Airlines uçmaya başladı. 14 Aralık'a kadar haftada 3 sefer yapan TT Airlines'ın uçuşları, 'teknik yetersizlik' sebebiyle durdurulunca, World Focus Havayolları uçuşlar için harekete geçti. Ancak, World Focus, Ank Air ismiyle seferlere başladı. Haziranın ilk haftası 150 yolcunun Atatürk Havalimanı'nda 2 gün mahsur kalmasıyla yaşanan kriz sebebiyle 8 Haziran 2008'de uçuşlar bir kez daha durduruldu. Kuzey Irak pazarındaki boşluğu değerlendiren Atlasjet ise ilk defa 'tarifeli uçuşlar' yapılması için harekete geçti. Şirket, SHGM'den onay aldıktan sonra 29 Haziran 2008'den itibaren İstanbul'dan Erbil'e haftada 5 tarifeli uçuş gerçekleştirmeye başladı.

Kaynak:Zaman

AtlasJet'in yüzünü güldüren uçuşlar

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Misafir ~ 9 yıl önce
bak ne güzel bir soru sorulmuş "Ucuş güvenliği" rumuzuyla..hadi yaz bi cevap..(verebilirsen !!! ister...)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uçuş güvenliği açısından hem SHGM'e hemde Atlasjet'e sormak istiyorum.Süleymaniye yaklaşmalarda (10bin ft'in altında) kulenin pilotları kendi insiyatifine bıraktığı bir alan var mıdır? Yok mudur? Bu uçuş güvenliği açısından kabul edilebilinir mi? Atlasjet'in bu yönde bir talimatı varmıdır? Dahası bütün bunlardan SHGM'nin haberi var mıdır? Uçulabilecek meydan kriterlerinin tanımı JAR 'a uygun olarak FOM'da yapılmaktadır acaba bu durum FOM'a işnemişmidir?Tıpkı Suudi Arabistan uçuşlarındaki TİBA meydanlar gibi (!)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sana mı kaldı kimin nreye uçtuğu.bu ülkenin sivil havacılık yönetimi kaç saat araştırıp senin atlasına haberin varmı??veya senin sky ına veya senin pegasus una veya kuzu na veya onur una veya senin sga na veya senin vs vs.senin sunexpresin thy desteği ile sabihadan uçsun türkün parası almana gitsin sen bunu istiyon glb.adam ıraktan kazanıp türkiyede harcayacak daha ne istiyon.risk zaten senin değil.daha ne konuşuyon.milliyetçilik burda bıyık bırakmakla olmuyo..kafa tokuşturmakla olmuyo.kızıl elmanızda bizim ülkümüz ama siz kendinizi bi tanımlayın ister.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Sen parayı paylaştıktan sonra kimin ne yapacağı belli olmaz....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000