14 Mayıs 2009, Perşembe 17:16:25

ATLASJET UÇAĞINA KAVUŞTU

Atlasjet Hava Yolları İtalya'dan satın alınarak Atatürk Havalimanı'na getirdiği Airbus A 330 tipi uçağı resmen filosuna kattı.
  • Git ya, yurt içi operasyonlarmis. Kimi kandiriyorsunuz.
  • Masmavi bir gökyüzünde, hiç aksamadan su gibi gidip gelmeniz dilegiyle. Emniyetli uçuşlar. GOZ
  • Atlasjet bu ucaklari kesinlikle ic hatlarda ucurtmak icin kiralamadi. Bu ucaklar genellikle uzun süren ucuslarda kullanilir,örnegin atlantik ötesi ucuslari gibi. Türkiye'de en uzun ucus bir saaten biraz fazla bu da A33o icin karli olmaz. Atlasjet onalari nerede ucuracaksa ucursun tasasi neden almis milleti ki? Üstelik Alitalia'nin eski ucagi, yeni de degil. Amaclari para kazanmak degil mi?
  • aslında uzun uzun yazmanın yeri burası olmadığından kısaca; siz nasıl yorumlarsanız öyle, buna eylem denemez ancak insiyatif kullanmaktan vazgeçmek denebilir.

Atlasjet Hava Yolları’nın İtalya’dan 2 gün önce Atatürk Havalimanı’na getirdiği Airbus A 330 tipi yolcu uçağı, bugün Antalya'ya yapılacak ilk seferi nedeniyle basın mensuplarına tanıtıldı.

Atlasjet Havayolları İşletme Başkanı Ahmet Ata, apronda yaptığı açıklamada, Türkiye'de bu tip uçağı filosuna katan ilk özel hava yolu şirketi olan Atlasjet'in, Airbus A 330 tipi 286 yolcu kapasiteli geniş gövdeli bir uçağı Türkiye'ye getirmenin büyük mutluluğunu yaşadığını kaydetti. Ata, bir ay sonra ikinci Airbus A 330 tipi uçağını Türkiye'ye getireceklerini de ifade ederek, şirket olarak bu uçakların sayısını artırmayı düşündüklerini söyledi.

Alınan uçağı hem yurt içi hem de yurt dışı operasyonlarında kullanacaklarını dile getiren Ahmet Ata, öncelikle Antalya'ya seferler düzenleyeceklerini, daha sonra Suudi Arabistan'a yapılacak seferlerde uçağın kullanılacağını bildirdi. 

Atlasjet Havayolları Basın, Müşteri ve Halkla İlişkiler Başkanı Dicle Yürür de, şirket olarak 2009 yılında bir global kriz yaşanabileceğini tahmin ederek planlamalarını ona göre yaptıklarını kaydederek, 2009 yılına çok hazırlıklı girdiklerini söyledi.

Müşteri odaklı hizmete önem verdiklerini vurgulayan Yürür, uçak koltuk aralıklarını genişlettiklerini, yolculara uçuşun yanında ücretsiz otobüs hizmeti verdiklerini, ücretsiz ikram yaptıklarını ve yolcu talepleri doğrultusunda hizmet çeşitliliği sağladıklarını kaydetti.

Yürür, yolcu talepleri doğrultusunda filoda da yenilemeye gittiklerini kaydederek, dar gövdeli uçaklardan çıkarak geniş gövdeli uçaklara yöneldiklerini, şu anda filoda Airbus 320, 321 ve Boeing 757 uçaklarının yanı sıra bugün de özel sektörde bir ilki gerçekleştirerek Airbus 330 tipi uçağı hizmete soktuklarını bildirdi.

TC-ETK kuyruk tescilli uçağın, 2 gün önce İtalya'dan Atatürk Havalimanı'na getirilerek boyandığını kaydeden Yürür, uçağın bu akşam ilk seferini Antalya Havalimanı'na gerçekleştireceğini sözlerine ekledi.

Airbus A 330’un teknik özellikleri.

Uçuş ekibi 2 pilot ve 8 kabin memurundan oluşan Airbus A 330 uçağı, 26'sı Business ve 260'ı economy olmak üzere 286 yolcu kapasiteli. Saatte maksimum 880 kilometre hız yapabilen uçağın azami menzili 12 bin 500 kilometre. Uçuş yüksekliği 12 bin metre olan uçağın kanat açıklığı 60.60, uzunluğu 58.37 metre, kalkış ağırlığı ise 230 ton.

Atlasjet-Yeni uçağını getirdi

ATLASJET UÇAĞINA KAVUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Misafir ~ 9 yıl önce
Git ya, yurt içi operasyonlarmis. Kimi kandiriyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Masmavi bir gökyüzünde, hiç aksamadan su gibi gidip gelmeniz dilegiyle. Emniyetli uçuşlar. GOZ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Atlasjet bu ucaklari kesinlikle ic hatlarda ucurtmak icin kiralamadi. Bu ucaklar genellikle uzun süren ucuslarda kullanilir,örnegin atlantik ötesi ucuslari gibi. Türkiye'de en uzun ucus bir saaten biraz fazla bu da A33o icin karli olmaz. Atlasjet onalari nerede ucuracaksa ucursun tasasi neden almis milleti ki? Üstelik Alitalia'nin eski ucagi, yeni de degil. Amaclari para kazanmak degil mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
aslında uzun uzun yazmanın yeri burası olmadığından kısaca; siz nasıl yorumlarsanız öyle, buna eylem denemez ancak insiyatif kullanmaktan vazgeçmek denebilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000