22 Ağustos 2010, Pazar 07:09:57

Atlasjet uçağı Antalya'ya geri döndü

Antalya-Münih seferini yapan Atlasjet Havayolları'na ait uçağın göstergeleri arızalınca havalimanına zorunlu iniş yaptı.
  • Sevgili uzman arkadaş; eminim doğru söylüyorsun da, madem bu uçaklarda önemli işler yapıyorsun, bari uçağın adını doğru yaz, boing yazarsan kimse seni ciddiye almaz bu camiada. Ayrıca iddaa ediyorum yazmışsınız; o da bir şans oyunudur. Doğrusu iddia olacak.
  • Vali Yardımcısı ne alaka ki=? Ona mı kalmış açıklama işi
  • Antenler omnidirectional ya da sadece bi directional olabilir.yani bir sinyal yaymak için çok yönlü yada tek yönlü anten kullanılabilri.tek tönlüler noktadan noktaya özelleşmiş bağlantılar için tek bir doğrultuda yayın yapar.diğer leri ise her yönde yayın yapar.yani sinyal yönlendirilebilir.tıpkı uçakların burun konisi içindeki radarların mikrodalga sinyalini yönlü olarak yayması gibi.gsm de ise her yönde yayılım sağlanır.
  • Uçağın kokpit camları uçağın en çok açık olan alanı değildir.tüm kabin camlarının toplamını hesaba katınız.cep telefonu sinyal yakalamaz.sinyal bir alanda yoğunlaşmaz.kokpit camları ile avioniclerin alakası yoktur.pitot tüpleri ve antenleri uçağın dışında kokpitin ve kanatların altında bir kısmı uçağın üzerindedir.kaldıki bu camlar faraday kafesi etkisi ile sinyal seviyesini kısıtlar.yani dışardan içeri sinyal geçişi minimumdur.antenlerin uçağın dışına konumlandırılması sebebide budur.uçakta çok sayıda avionic cihaz bilgisayar ve işlemci aynı anda çalışmaktadır.cihazlar arasında interferans olmaz.çünkü her cihaz elektromanyetik emisyonlara karşı korumalıdır.gsm sinyalleri yönlü yayılmaz balpeteği şekili oluşturacak şekilde dairesel yayılır.
 Edinilen bilgilere göre, Antalya-Münih seferini yapan Atlasjet Havayolları'na ait Airbus-321 tipi yolcu uçağı Antalya Havalimanı'ndan saat 18.43'te havalandıktan sonra göstergelerinde arıza meydana geldi.

Arızayı fark eden pilot, havalimanına inmek için izin istedi. Kule, pilota aynı ağırlıkla havalimanına inemeyeceğini; bu nedenle bir süre havada tur atmasını istedi. Pilot da havada yaklaşık 1 saat tur attıktan sonra kalkış saatinden yaklaşık bir buçuk saat sonra Antalya Havalimanı'na indi.

Sorunsuz bir iniş gerçekleştiren uçakta, yolcuların sağlık durumlarının iyi olduğu herhangi bir sorun bulunmadığı öğrenildi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Antalya Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu, uçakta yaşanan bir arıza nedeniyle havalimanına indiğini söyledi. Balcıoğlu, "Antalya'ya günde 800'den fazla uçak seferi oluyor. Bunlardan sadece bir tanesinde bugün teknik bir arıza yaşandı. Şu anda herhangi bir sorun yok yolcularımızın durumu iyi." diye konuştu.

Samanyoluhaber
Atlasjet uçağı Antalya'ya geri döndü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sevgili uzman arkadaş; eminim doğru söylüyorsun da, madem bu uçaklarda önemli işler yapıyorsun, bari uçağın adını doğru yaz, boing yazarsan kimse seni ciddiye almaz bu camiada. Ayrıca iddaa ediyorum yazmışsınız; o da bir şans oyunudur. Doğrusu iddia olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Vali Yardımcısı ne alaka ki=? Ona mı kalmış açıklama işi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Antenler omnidirectional ya da sadece bi directional olabilir.yani bir sinyal yaymak için çok yönlü yada tek yönlü anten kullanılabilri.tek tönlüler noktadan noktaya özelleşmiş bağlantılar için tek bir doğrultuda yayın yapar.diğer leri ise her yönde yayın yapar.yani sinyal yönlendirilebilir.tıpkı uçakların burun konisi içindeki radarların mikrodalga sinyalini yönlü olarak yayması gibi.gsm de ise her yönde yayılım sağlanır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uçağın kokpit camları uçağın en çok açık olan alanı değildir.tüm kabin camlarının toplamını hesaba katınız.cep telefonu sinyal yakalamaz.sinyal bir alanda yoğunlaşmaz.kokpit camları ile avioniclerin alakası yoktur.pitot tüpleri ve antenleri uçağın dışında kokpitin ve kanatların altında bir kısmı uçağın üzerindedir.kaldıki bu camlar faraday kafesi etkisi ile sinyal seviyesini kısıtlar.yani dışardan içeri sinyal geçişi minimumdur.antenlerin uçağın dışına konumlandırılması sebebide budur.uçakta çok sayıda avionic cihaz bilgisayar ve işlemci aynı anda çalışmaktadır.cihazlar arasında interferans olmaz.çünkü her cihaz elektromanyetik emisyonlara karşı korumalıdır.gsm sinyalleri yönlü yayılmaz balpeteği şekili oluşturacak şekilde dairesel yayılır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000