26 Mayıs 2008, Pazartesi 12:20:44

ATLASJET, PEGASUS’U ‘Tİ’YE ALDI

Atlasjet, iç hatlardaki rakibi Pegasus Havayolları’nın 350 bin kişiye bedava bilet kampanyasını “Yalnızca Kuşlar Bedava Uçar” sloganı kullanarak ‘ti’ ye aldı.
  • hayatını yazmışın kardeşim burda havacılık anlatılılıyor.dolmuşlar anlatılmaıyor sen eğitim seviyeni aşmısın
  • senin anlaman icin alfabeden baslamam lazım mevzuya.. Bırakta anlama kapasıtesı olanlar okuyup yorum yapsın. Zahmet etme
  • kendi yazdığını sende anlamıyorsun ne anlatmaya çalıştın anlayamadık.şöför ün var herhalde onumu anlatmaya çalıştın neyse ::)))))
  • Merak ediyorum? Burada ucuz popülist yorumlarda bulunan insanların kaçı; her sabah isine özel arabasıyla gidip trafiği katletmeyen, Otobüse dolmuşa bindigi zaman, kokudan, sıkışıklıktan rahatsız olmayan, halk konserlerini iple çekip, iştirak ettiğinde bazı çevrelerin taşkınlıklarından rahatsız olmayanlardan? Kaçı, eşini, cocugunu maddi imkanları oldugu halde özel hastanelerde değil de, devlet hastanesinde tedavi ettirenlerden?? Bu ulkedeki egitim seviyesinin dusuklugunun, gorgu ve ahlak kurallarına uyumsuzlugun aşagılarda oldugu bir ortamda, havacılık gibi sektorlerin çıtasının biraz yukarda olmasından duyulan rahatsızlıgı anlayamadım dogrusu. Ustelik Havayolu şirketlerinin bunu saglamak ıcın fiyattan baska bır ayırt edici objesi yokken. Nasıl olsun yani ? Gece kluplerındeki gibi kontuarlara bodyguard larmı dıkılsın ? Sekle semale gore mı yolcu alınsın? Bu daha mı adıl olurdu? Kimse kusurabakmasın ama havayolları insan potansiyeline ayak uydurmak icin aşagılara inmemeli, İnsanlar havayolu seyahati yapabılecek kadar gorgu ve egitim duzeyıne ulasmalı. Zaten boyle bir toplum olduktan sonra maddiyatta beraberınde gelecektır... THY nin yaptıgı Atlasjetin yaptıgı gibi. Digerleri de bu iki gercekten kaliteli havayolunu asagıya cekmeye değil, yanına cıkmaya calıssın.

Pegasus Havayolları, bir süre önce sadece Cumartesi ve Pazar günleri satın alınacak biletler için geçerli olacak kampanya düzenlemiş, uçaklarda ayrılan kontenjanlarla sınırlı olmak üzere 350 bin kişiye bedava bilet vereceğini duyurmuştu. Ancak reklamlarda fiyatlara vergi ve diğer ücretlerin dahil edilmediği ve tüketicinin yanıltıldığı kanaatine varan Reklam Kurulu, Pegasus'a, 60 bin YTL idari para ve reklamları durdurma cezası vermişti.

 

Bu beklenmedik karar sonrası reklamlarını geri çeken Pegasus Havayolları, iç hatlarda kıyasıya rekaket yaşadığı Atlasjet’in  promosyon atağında da hedef oldu.

 

Atlasjet’in bir süredir bilboardlarda, gazete ve televizyonlarda yer alan ‘ Yalnızca Kuşlar Bedava Uçar’ başlıklı reklam kampanyasında Pegasus Havayolları’nın bedava bilet kampanyasına alaylı bir dille gönderme yapılıyor. 

 

‘Hezarfen Ahmet Çelebi’nin kendine kanat takarak uçmaya çalıştığı 1632 yılından bu yana, insanın bedava uçabilmesi için tüm çabalar sonuçsuz kaldı’ cümlesiyle başlayan reklam metninde Pegasus’un reklamı adeta ‘ti’ ye alınıyor.

 

 

 

 İşte o reklam metni…

Atlasjet

ATLASJET, PEGASUS’U ‘Tİ’YE ALDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

MEHTAP ~ 10 yıl önce
hayatını yazmışın kardeşim burda havacılık anlatılılıyor.dolmuşlar anlatılmaıyor sen eğitim seviyeni aşmısın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zgr ~ 10 yıl önce
senin anlaman icin alfabeden baslamam lazım mevzuya.. Bırakta anlama kapasıtesı olanlar okuyup yorum yapsın. Zahmet etme

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcuxl ~ 10 yıl önce
kendi yazdığını sende anlamıyorsun ne anlatmaya çalıştın anlayamadık.şöför ün var herhalde onumu anlatmaya çalıştın neyse ::)))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zgr ~ 10 yıl önce
Merak ediyorum? Burada ucuz popülist yorumlarda bulunan insanların kaçı; her sabah isine özel arabasıyla gidip trafiği katletmeyen, Otobüse dolmuşa bindigi zaman, kokudan, sıkışıklıktan rahatsız olmayan, halk konserlerini iple çekip, iştirak ettiğinde bazı çevrelerin taşkınlıklarından rahatsız olmayanlardan? Kaçı, eşini, cocugunu maddi imkanları oldugu halde özel hastanelerde değil de, devlet hastanesinde tedavi ettirenlerden?? Bu ulkedeki egitim seviyesinin dusuklugunun, gorgu ve ahlak kurallarına uyumsuzlugun aşagılarda oldugu bir ortamda, havacılık gibi sektorlerin çıtasının biraz yukarda olmasından duyulan rahatsızlıgı anlayamadım dogrusu. Ustelik Havayolu şirketlerinin bunu saglamak ıcın fiyattan baska bır ayırt edici objesi yokken. Nasıl olsun yani ? Gece kluplerındeki gibi kontuarlara bodyguard larmı dıkılsın ? Sekle semale gore mı yolcu alınsın? Bu daha mı adıl olurdu? Kimse kusurabakmasın ama havayolları insan potansiyeline ayak uydurmak icin aşagılara inmemeli, İnsanlar havayolu seyahati yapabılecek kadar gorgu ve egitim duzeyıne ulasmalı. Zaten boyle bir toplum olduktan sonra maddiyatta beraberınde gelecektır... THY nin yaptıgı Atlasjetin yaptıgı gibi. Digerleri de bu iki gercekten kaliteli havayolunu asagıya cekmeye değil, yanına cıkmaya calıssın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000