06 Mayıs 2011, Cuma 09:18:34

ATLASJET MÜZİK ESERLERİNİ İZİNSİZ KULLANMIYOR

Havayolu şirketlerinin uçak içinde çaldıkları müziklerle ilgili MÜ-YAP bir açıklama yaptı. Açıklamada birçok şirketin izinsiz olarak müzik yaptığı belirtildi.
  • HERŞEYİ PLANLAYARAK YAPAN HAVAYOLU...
  • Selamlar... THY ye boarding/ve upboarding yaparken, ayrica taxi de calan fon müzikleri thy nin kendi albümündendir. Albüm icerigi incesaz. albüm bende var. Ayrica Cafe Anatolia Müzikleri de kullaniyorlar..
  • THY uçaklarında kalkış öncesi çalan müzik, tasavvuf müziği değil, klasik türk müziği örneklerindendir. En son geçen hafta uçağa bindiğimde çalan parça da nihavent makamında bir longadır. ( bunlara genel olarak saz semaiside denmektedir ). THY gibi bir bayrak taşıyıcınında başkaca bir müzik çalmasını beklemek özünü inkar etmek olur. Çalan bizim öz müziğimizdir.
  • Resmen ayıp yani bilip bilmeden açıklama yapıp koskoca havayolunu zan altında bırakmak

Türkiye’deki havayolu şirketlerinin uçak içinde izinsiz müzik yayını yaptığı iddia edildi. MÜ-YAP tarafından yapılan açıklamada korsan yayın yapan firmaların ismi verilmezken izinli yayın yapan şirket olarak AtlasJet Havayolları gösterildi.

Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜ-YAP) Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Forta, izinsiz müzik yayını yapan havayolu firmaları arasında Atlasjet firmasının bulunmadığını bildirdi. Bülent Forta yaptığı yazılı açıklamada Atlasjet ile 1 Ocak 2008 tarihinde imzalanan izin sözleşmesinin geçerliliğini koruduğunu kaydetti.

(Habertürk)
 

ATLASJET MÜZİK ESERLERİNİ İZİNSİZ KULLANMIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 7 yıl önce
HERŞEYİ PLANLAYARAK YAPAN HAVAYOLU...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Selamlar... THY ye boarding/ve upboarding yaparken, ayrica taxi de calan fon müzikleri thy nin kendi albümündendir. Albüm icerigi incesaz. albüm bende var. Ayrica Cafe Anatolia Müzikleri de kullaniyorlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
THY uçaklarında kalkış öncesi çalan müzik, tasavvuf müziği değil, klasik türk müziği örneklerindendir. En son geçen hafta uçağa bindiğimde çalan parça da nihavent makamında bir longadır. ( bunlara genel olarak saz semaiside denmektedir ). THY gibi bir bayrak taşıyıcınında başkaca bir müzik çalmasını beklemek özünü inkar etmek olur. Çalan bizim öz müziğimizdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Resmen ayıp yani bilip bilmeden açıklama yapıp koskoca havayolunu zan altında bırakmak

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000