10 Ekim 2008, Cuma 08:08:25

Atlasjet, Çanakkale'den şikâyetçi!

Atlasjet Acenteler ve Satış Geliştirme Müdürü Murat Ulaşmış, şirket olarak Çanakkale seferlerinden kâr etmediklerini, haftalık zararlarının 25 bin dolar olduğunu söyledi.
  • Memnuniyetle kullanamakta olduğumuz bir ulaşım yolunu kaybettik. Çanakkaleliler zaten bunu birkaç yılda bir yaşıyor! Önce THY vardı, kalktı, sonra Dardanel battı, şimdi de Atlasjet. Çanakkaleliler bu kadar horlanmayı hak etmiyorlar. Kar mı etmiyorsunuz? bilet fiyatlarınızı ve uçuş sayınızı optimum hale getiremez misiniz? Hangi şehirlere uçarken o şehirdeki kuruluşlardan belli sayıda bilet garantisi alıyorsunuz Çanakkale (Ticaret Odası)dışında? Ticaret mi yoksa şantaj mı yapıyorsunuz? Ticaret arz ve talep meselesidir, araştırma ve kendi tecrübelerinize dayanarak uygun araçlarla (küçük masrafsız uçak ve/veya daha az sayıda uçuş, vb) karlı olabilecek bu hattı yeni pazarlıklar yapabilmek ve hazır para kopartabilmek için neden sabote edersiniz? Sıklıkla servisinizi kullanan yolcularınızı küstürdüğünüzün farkında değil misiniz? Arkanızdaki koskoca avrupalı kuruluş, neden Türkiye'de avrupa standartlarını uygulayamaz? Benzer bir hat iptali Almanya'da bu kadar ani bir kararla uygulanabilirmi? Temennimiz odur ki, Çanakkaleye hizmet getirecek kuruluşlar (ve elbette bu servisten bilgisi ve görgüsü ile para da kazanabilecek kuruluşlar) sayıca artsın ve bize uzun süreli, güvenilir ulaşım imkanı sağlasınlar. Şantaj ve hazır para ile kısa vadede kar peşinde olanlar da böylece bizi artık rahat bıraksınlar. Bir sevinip bir üzülmekten bıktık. Umarım bu dönemde size hiçbir Çanakkaleli kuruluş para kaptırmaz, siz de şapkanızı önünüze koyar ne yapacağınızı düşünürsünüz. Bu işe devam ederseniz, sizinle ilgili düşüncelerimizi tekrar gözden geçiririz, aksi takdirde Uğurlar Ola !!!
  • Ben Atlas Jet'in Adana Ve Kars seferlerini niçin durdurduğunu bir türlü çözemiyorum.Acaba şehirler SHGM tarafından izlenen bir politikayla paylaştırılıyor mu?
  • Ali bey kısaca diyorsun ki iptallerden dolayı seferler boş gitti yani?? Görende iptaller sadece Çanakkale'ye oluyor sanır.Çanakkaleliler bıraksın bu işide uçaklarını kaybetmemeye çalışsın.Yoksa bundan sonra Otobüsle gitmek zorunda kalacaklar.
  • Bunun yanında bir de Çanakkale'lilerin AtlasJet den şikayetlerini dinlemek lazım. Daha tam kurumsallaşamamış bir havayolunun kışın ortasında uçak yerine kaç kez otobüs gönderdiği veya Kıbrıs bağlantılı gelen uçağın gecikmesi veya arızalanması sebebiyle kaç kez seferlerin iptal olduğunu hatırlatmak isterim

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerini ziyaret eden Ulaşmış, Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy'un, odanın Ekim ayı toplantısına katılacağını kaydetti. Çanakkale'deki yolcu sayısında düşüş yaşandığını bildiren Ulaşmış, düşüşün sebeplerini araştıracaklarını ve seferleri yeniden gözden geçireceklerini belirtti. Ulaşmış, "Dünya havayolu şirketlerinde olduğu gibi Türkiye'deki havayolu şirketlerinde de sıkıntı olması normaldir. Ancak yaşanan gelişmeler sebebiyle belli başlı havayolu şirketlerinin aramızdan ayrılacağını düşünmüyorum." dedi.

Atlasjet, Çanakkale'den şikâyetçi!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

capbaba ~ 10 yıl önce
Memnuniyetle kullanamakta olduğumuz bir ulaşım yolunu kaybettik. Çanakkaleliler zaten bunu birkaç yılda bir yaşıyor! Önce THY vardı, kalktı, sonra Dardanel battı, şimdi de Atlasjet. Çanakkaleliler bu kadar horlanmayı hak etmiyorlar. Kar mı etmiyorsunuz? bilet fiyatlarınızı ve uçuş sayınızı optimum hale getiremez misiniz? Hangi şehirlere uçarken o şehirdeki kuruluşlardan belli sayıda bilet garantisi alıyorsunuz Çanakkale (Ticaret Odası)dışında? Ticaret mi yoksa şantaj mı yapıyorsunuz? Ticaret arz ve talep meselesidir, araştırma ve kendi tecrübelerinize dayanarak uygun araçlarla (küçük masrafsız uçak ve/veya daha az sayıda uçuş, vb) karlı olabilecek bu hattı yeni pazarlıklar yapabilmek ve hazır para kopartabilmek için neden sabote edersiniz? Sıklıkla servisinizi kullanan yolcularınızı küstürdüğünüzün farkında değil misiniz? Arkanızdaki koskoca avrupalı kuruluş, neden Türkiye'de avrupa standartlarını uygulayamaz? Benzer bir hat iptali Almanya'da bu kadar ani bir kararla uygulanabilirmi? Temennimiz odur ki, Çanakkaleye hizmet getirecek kuruluşlar (ve elbette bu servisten bilgisi ve görgüsü ile para da kazanabilecek kuruluşlar) sayıca artsın ve bize uzun süreli, güvenilir ulaşım imkanı sağlasınlar. Şantaj ve hazır para ile kısa vadede kar peşinde olanlar da böylece bizi artık rahat bıraksınlar. Bir sevinip bir üzülmekten bıktık. Umarım bu dönemde size hiçbir Çanakkaleli kuruluş para kaptırmaz, siz de şapkanızı önünüze koyar ne yapacağınızı düşünürsünüz. Bu işe devam ederseniz, sizinle ilgili düşüncelerimizi tekrar gözden geçiririz, aksi takdirde Uğurlar Ola !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
REİS ~ 10 yıl önce
Ben Atlas Jet'in Adana Ve Kars seferlerini niçin durdurduğunu bir türlü çözemiyorum.Acaba şehirler SHGM tarafından izlenen bir politikayla paylaştırılıyor mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Ali bey kısaca diyorsun ki iptallerden dolayı seferler boş gitti yani?? Görende iptaller sadece Çanakkale'ye oluyor sanır.Çanakkaleliler bıraksın bu işide uçaklarını kaybetmemeye çalışsın.Yoksa bundan sonra Otobüsle gitmek zorunda kalacaklar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ali ~ 10 yıl önce
Bunun yanında bir de Çanakkale'lilerin AtlasJet den şikayetlerini dinlemek lazım. Daha tam kurumsallaşamamış bir havayolunun kışın ortasında uçak yerine kaç kez otobüs gönderdiği veya Kıbrıs bağlantılı gelen uçağın gecikmesi veya arızalanması sebebiyle kaç kez seferlerin iptal olduğunu hatırlatmak isterim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000