03 Ağustos 2017, Perşembe 10:12:03

Atlasglobal'in pilotu üldekinde televizyona konuştu

Atlasglobal'in İstanbul'lda kısa süreli etkili olan yağmur ve dolu fırtınası sırasında uçağı Atatürk Havalimanı'na indirmesiyle gündeme gelen Ukraynalı pilotu, ülkesinde televizyona konuştu.
  • Adam iyiydi hazmedin artık.Daha rahat uyursunuz canlarım benim.Siz de iyisiniz ama tatlı suda.
  • Aklı olan ve tecrübeli pilotlar başına görebilecekleri önceden tahmin eder, uçağını da ekibini de yolcusunu da bu tehlike ile burun buruna getirmez. Ha yok, başına geleceği önceden göremedi ve paçayı böyle de olsa kurtardıysa, kahraman ilan edilmez. Bu seferlik şanslı imiş denir. Fazla pohpohlayıp mabadlarını kaldırmayın yabancıların. Kültür farklı bunlarda.
  • Arkadaşlar pilotun nereli oldugu kim oldugu önemlimi sizce...Sonuçta o kadar riskli inişte insanların hayatı kurtulmuş..bence eleştirmekten vazgeçin artık bu insanı ayıptır..o uçakta sizinde bir tanıdıgınız veya akrabanız olabilirdi...nokta
  • O gun havada olan ucak bir tek Atlas havayollarının uçağı mıydı? Bu nedir ustam bu kadar ? Adamların işi bu zaten, hergün birine madalya verelim o zaman.

Atlasglobal'in İstanbul'lda kısa süreli etkili olan yağmur ve dolu fırtınası sırasında uçağı Atatürk Havalimanı'na indirmesiyle gündeme gelen Ukraynalı pilotu, ülkesinde televizyona konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Rusya'ya davet edilen Ukraynalı pilot Alexander Akopov, verdiği röportajda o anları anlatırken, internet üzerinden de yayınlanan video kısa sürede 6 milyon izlenme sayısına ulaştı.

Atlasglobal'in pilotu üldekinde televizyona konuştu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Sierra ~ 12 ay önce
Adam iyiydi hazmedin artık.Daha rahat uyursunuz canlarım benim.Siz de iyisiniz ama tatlı suda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllı Pilot ~ 12 ay önce
Aklı olan ve tecrübeli pilotlar başına görebilecekleri önceden tahmin eder, uçağını da ekibini de yolcusunu da bu tehlike ile burun buruna getirmez. Ha yok, başına geleceği önceden göremedi ve paçayı böyle de olsa kurtardıysa, kahraman ilan edilmez. Bu seferlik şanslı imiş denir. Fazla pohpohlayıp mabadlarını kaldırmayın yabancıların. Kültür farklı bunlarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
VATANDAŞ ~ 12 ay önce
Arkadaşlar pilotun nereli oldugu kim oldugu önemlimi sizce...Sonuçta o kadar riskli inişte insanların hayatı kurtulmuş..bence eleştirmekten vazgeçin artık bu insanı ayıptır..o uçakta sizinde bir tanıdıgınız veya akrabanız olabilirdi...nokta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
FI ~ 11 ay önce
ÇOK APTALSIN ... SEN BİNERSİN ANCAK O UÇAĞA
Bir soru ~ 12 ay önce
O gun havada olan ucak bir tek Atlas havayollarının uçağı mıydı? Bu nedir ustam bu kadar ? Adamların işi bu zaten, hergün birine madalya verelim o zaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pehh ~ 12 ay önce
Ama ağır hasar alan uçak oydu
Klasik ~ 12 ay önce
Bugüne kadar herhangi bir teknisyen yada o uçağın uçuşu için emek veren birine verilen bir ödül duymadık, CRM denilen ve öğretilmesi zorunlu ama bir türlü içeriği anlaşılamayan da budur. Bu bir ekip işidir. Teknik ekip, o uçağı bir sonraki uçuşa hazırlamak için gece gündüz çalışacak. Planlaması iptalleri planlayacak. Maliye parasını hesaplayacak. Kabin ekibi yolcuyu memnun edecek. Vesaiire vesaire. Başarılı iniş yapıldı diye ödüllendiriliyorsa eğer, o halde o uçağı tekrar göklere çıkaran ekip de başarılıdır. Bu bir ekip işidir. Bir not daha, o gün elleri titreyerek uçaklarını indirmeye çalışan bir çok pilot mevcut. Saygılar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000