01 Ağustos 2017, Salı 15:41:49

Atlasglobal pilotuna Rusya'dan davet

Rusya Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Türkiye’de hasar gören bir uçakla İstanbul’a acil iniş gerçekleştiren Ukraynalı pilot Alexander Akopov’a destek verdi ve ülkeye davet etti.
  • bu kaptana RUSYA'dan davet geldiyse, güle güle deyip,tazminatinindaödenip,gönderilmesi en akıllıca
  • Haberdeki İlk 3 cümle: "..... destek geldi. " Anladık!
  • abartılı davranış
  • Çok büyük geçmiş olsun öncelikle. Ama aklıma takılan sorular var. Şöyle ki; -Hortum bile üretebilen bir havayı radarda göremedi mi, gördüyse yaklaşmaya nasıl cesaret etti? Havada başka uçak yok muydu? Niçin sadece bu uçak bu kadar hasar aldı? -İniş yaparken meydanın batı ve güneyi iyi görünüyor. Galiba 05'e kalkmış.Niçin SID den çıkıp güneye doğru kaçınma yapmadı? -Cb kaçınamayacağı kadar yakındaysa niçin kalkışa devam etti? -Ön camlar tuz buz olmuş. Otomatik iniş sistemine tesir eden bir arıza yoksa niçin derin bir nefes alıp, 2-3 dakika daha sabredip otomatik iniş yapmadı? - Görerek yaklaşmada, ön camdan pisti göremeyip, şöyle bir yatırayım da yan camdan bakayım diye bir usül var mı? İnişte neredeyse sağ kanat yere değecek gibi görünüyor. Naçizane yorumum, motor, hidrolik, elektrik ve uçuş kumandalarında bir arıza oluşmadıysa; aşırı panik hali ki kesinlikle normaldir, muazzam bir felakete yol açılabilirmiş. Allah korumuş. Tebrik ediyorum ancak muhakemede aceleciliğe bağlı bir hata var gibi geliyor. kahramanlık sıfatı biraz fazla gibi bence. Yine de uçağını bu durumda sağ salim indiren iyi pilottur.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Türkiye’de hasar gören bir uçakla İstanbul’a acil iniş gerçekleştiren Ukraynalı pilot Alexander Akopov’a destek verdi ve ülkeye davet etti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, geçtiğimiz hafta Türkiye’de hasar gören bir uçakla İstanbul’a acil iniş gerçekleştiren Ukraynalı pilot Alexander Akopov’a destek verdi.

Geçtiğimiz hafta Türkiye’de hasar gören bir uçakla İstanbul’a acil iniş gerçekleştiren Ukraynalı pilot Alexander Akopov’a Rusya Dışişleri bakanlığından destek geldi. Ukraynalı tecrübeli pilot ülkesinde övgüyle karşılandı fakat Rusya sempatizanı olduğu öğrenilince tepki alan pilota Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi Facebook sayfasında, ’’Alexander, yaptığınız politika dışı birşey, sizi profesyonelliğinizden ötürü kutlarız. Ülkenizde hala eleştiriliyorsanız sizi ağırlamaktan memnun oluruz’ diye açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da meydana gelen şiddetli yağış ve dolu nedeniyle İstanbul-Ercan seferini yapan yolcu uçağını acil olarak piste indiren Ukraynalı pilot, ülkesinde günün konusu olmuştu. Burnu ve kokpit camı ağır hasar gören uçağın pilotu için ‘kahraman’ başlıkları atılırken, uçağın iniş anına ilişkin video görüntüleri ve fotoğraflar paylaşılmıştı.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Pyotr Poroshenko Twitter hesabında, "Bütün dünya bir Ukraynalı vatandaşın şahsına alkışlıyor" yazmıştı. Ancak Facebook’un kullanıcıları, Mayıs 2015’ten bu yana pilotun profil fotoğrafını Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un fotoğrafıyla birleştirdiğini fark edince, pilotun Rusya’ya sempati duyduğundan şüphelenen pek çok Ukraynalının öfkesine neden olmuştu.

Atlasglobal pilotuna Rusya'dan davet

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

???????????? ~ 11 ay önce
bu kaptana RUSYA'dan davet geldiyse, güle güle deyip,tazminatinindaödenip,gönderilmesi en akıllıca

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsmi ~ 11 ay önce
Haberdeki İlk 3 cümle: "..... destek geldi. " Anladık!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
gereksiz ~ 11 ay önce
abartılı davranış

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bilen söylesin ~ 11 ay önce
Çok büyük geçmiş olsun öncelikle. Ama aklıma takılan sorular var. Şöyle ki; -Hortum bile üretebilen bir havayı radarda göremedi mi, gördüyse yaklaşmaya nasıl cesaret etti? Havada başka uçak yok muydu? Niçin sadece bu uçak bu kadar hasar aldı? -İniş yaparken meydanın batı ve güneyi iyi görünüyor. Galiba 05'e kalkmış.Niçin SID den çıkıp güneye doğru kaçınma yapmadı? -Cb kaçınamayacağı kadar yakındaysa niçin kalkışa devam etti? -Ön camlar tuz buz olmuş. Otomatik iniş sistemine tesir eden bir arıza yoksa niçin derin bir nefes alıp, 2-3 dakika daha sabredip otomatik iniş yapmadı? - Görerek yaklaşmada, ön camdan pisti göremeyip, şöyle bir yatırayım da yan camdan bakayım diye bir usül var mı? İnişte neredeyse sağ kanat yere değecek gibi görünüyor. Naçizane yorumum, motor, hidrolik, elektrik ve uçuş kumandalarında bir arıza oluşmadıysa; aşırı panik hali ki kesinlikle normaldir, muazzam bir felakete yol açılabilirmiş. Allah korumuş. Tebrik ediyorum ancak muhakemede aceleciliğe bağlı bir hata var gibi geliyor. kahramanlık sıfatı biraz fazla gibi bence. Yine de uçağını bu durumda sağ salim indiren iyi pilottur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaptan ~ 11 ay önce
Adam radarı açmamışki, yanındaki fo kalkmayalım demiş. Olay bu.. muhtemelen adam önce intahar etmek istemiş cb ye girmiş sonra vaxgeçip son anda ineyim demiş. Varmı başka izahı. Haaa bu aradada kahraman olmuş. Atlasglobalın kararını bekliyorum. Umarım büyük bir şirket olduğunu ispatlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000