25 Temmuz 2013, Perşembe 16:31:07

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BİR SKANDAL DAHA!

Atatürk Havalimanı'nda son dönemde yaşanan güvenlik zafiyeti skandallarına bir yenisi daha eklendi. Skandalın büyümesi TGS personeli tarafından son anda önlendi. İşte ayrıntılar...
  • Sahte pasaportla aranmasi olan bir insan rutun aramalarda kontrolerde yakalanir mi yuz tanima programlari var mi
  • TGS Bir başarıya imza atmıştır. Ve bunun akabinde Türk havacılığını basite alan bu zad sindirememiş olacakki camlardan hırsını almıştır. TGS personelini kutlarım. My name is İSTANBUL
  • 14 sene havalaninda dis hatlarda calistim, havaalani polisinin bilerek dil bilmeyen,insan psikolojisinden en anlamayacak personellerden nasil olusturuldugunu gordum.eskiler bilirler,dil bilmeyen ve dil ogrenmek isteyen polislere ''amirleri'' izin vermiyorlardi.dolayisiyla bu konuda sadece polisleri suclamayalim...ben calistigim donemde havalaninda yuzlerce olay oldu, hemen hepsine polis ya seyirci kaldi ya bana ne dedi...yaptigi tek sey''sikayetci misin?''..sanki babamin isi! en son gectigimiz aylarda ic hatlarda ucaklarini kaciran diyarbakirlilar once tgs personellerine sonra lutfen gelen guvenlik ve polislere saldirdilar sonuc ? polisler bu adamlari zapt edemediler,resmen dayak yediler ama bunlarin ifadeleri alindi ve serbest kaldilar daha sonra da yer olmayan ucakta bir sekilde yer bulunup!! diyarbakira nerdeyse sirtlari sivanarak gonderildiler!!! bunun gibi bir suru ornek var, bu olaylarda ciddi sorunlarimiz var ve polisler bir an once daha da egitilmeli ve yetkileri arttirilmali!
  • AHL de her hafta yeni bir rezillik! 3.Havalimanı'da bu şekilde olacaksa gerçekten hiç olmasın.Biz AHL de bu tiplerle uğraşamıyoruz yeni meydanda yolcu daha çok hiç uğraşamayız.Polis uyumuyor görevini yapıyor diyen varsa bir adım öne çıksan.

Atatürk Havalimanı son aylarda sık sık güvenlik zafiyetiyle gündeme geldi. İlk olarak olarak bir şahıs, Çelebi Hava Servisi personeline ait üniformayla Atlasjet uçağına binerek İran’a gitmişti. Bu olayın ardından başka bir şahıs da İstanbul-Londra seferini yapan British Airways’e ait uçağın iniş takımlarına saklanmış ve donarak hayatını kaybetmişti. Son olarak da yine ilk olarak AirportHaber’in duyurduğu olayda başka bir şahıs da Atatürk Havalimanı’ndaki bütün güvenlik kademelerini geçerek Delta Havayolları uçağına binmiş ancak kalkış sonrası uçakta boş koltuk olmadığı için yakayı ele vermişti. Bugün de bir başka skandalın büyümesi TGS personelinin dikkati sayesinde son anda önlendi.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde sahte pasaportla yakalanan Moustafa Moumni isimli bir şahıs olay çıkardı. Türk Hava Yolları’nın TK1815 seferiyle gerçekleştirilecek İstanbul-Nice uçağı, seferini yapmak üzere yolcu alımına başladı. Tarifeli olarak 15:05’te kalkması planlanan uçak için 212 numaralı kapıda görevli TGS personeli Moummni’nin pasaportunun sahte olduğunu fark etti.

TGS personeli, durumu Moumni’ye fark ettirmeden emniyet görevlilerini çağırdı. Emniyet görevlileri tarafından uçaktan indirilen sahte pasaportlu kaçak yolcu, hakkında işlem yapılabilmesi için TGS’nin ofisi önüne götürüldü. Sahte evrakların fotokopisinin çekilmesi için beklendiği sırada bir anda üzerindekileri çıkartan Moustafa Moumni TGS ofisinin camlarını kırmaya başladı. Polis tarafından zor zapt edilen şahıs daha sonra gerekli işlemler yapılmak üzere Atatürk Havalimanı Kısım Amirliği'ne götürüldü.

Meydana gelen maddi zarar nedeniyle hem TGS’nin hem de TAV’ın şahıs hakkında şikayetçi olacağı öğrenilirken, şahsın pasaport kontrol noktasından nasıl geçtiği konusunda soruşturma başlatılacağı belirtildi.©AirportHaber.com ÖZEL

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA BİR SKANDAL DAHA!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (47)

tc ~ 3 yıl önce
Sahte pasaportla aranmasi olan bir insan rutun aramalarda kontrolerde yakalanir mi yuz tanima programlari var mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
TGS Bir başarıya imza atmıştır. Ve bunun akabinde Türk havacılığını basite alan bu zad sindirememiş olacakki camlardan hırsını almıştır. TGS personelini kutlarım. My name is İSTANBUL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
egitim ve yetki! ~ 5 yıl önce
14 sene havalaninda dis hatlarda calistim, havaalani polisinin bilerek dil bilmeyen,insan psikolojisinden en anlamayacak personellerden nasil olusturuldugunu gordum.eskiler bilirler,dil bilmeyen ve dil ogrenmek isteyen polislere ''amirleri'' izin vermiyorlardi.dolayisiyla bu konuda sadece polisleri suclamayalim...ben calistigim donemde havalaninda yuzlerce olay oldu, hemen hepsine polis ya seyirci kaldi ya bana ne dedi...yaptigi tek sey''sikayetci misin?''..sanki babamin isi! en son gectigimiz aylarda ic hatlarda ucaklarini kaciran diyarbakirlilar once tgs personellerine sonra lutfen gelen guvenlik ve polislere saldirdilar sonuc ? polisler bu adamlari zapt edemediler,resmen dayak yediler ama bunlarin ifadeleri alindi ve serbest kaldilar daha sonra da yer olmayan ucakta bir sekilde yer bulunup!! diyarbakira nerdeyse sirtlari sivanarak gonderildiler!!! bunun gibi bir suru ornek var, bu olaylarda ciddi sorunlarimiz var ve polisler bir an once daha da egitilmeli ve yetkileri arttirilmali!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
No Sleep ~ 5 yıl önce
AHL de her hafta yeni bir rezillik! 3.Havalimanı'da bu şekilde olacaksa gerçekten hiç olmasın.Biz AHL de bu tiplerle uğraşamıyoruz yeni meydanda yolcu daha çok hiç uğraşamayız.Polis uyumuyor görevini yapıyor diyen varsa bir adım öne çıksan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dogrucu Davut ~ 5 yıl önce
Rezillik dedigin olaylarin en az %95'i polis harici kurum ve kuruluslarin hatalari. Her konuda polise camur atmaktan vazgecin.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000