12 Ağustos 2012, Pazar 16:50:56

ATATÜRK HAVALİMANI'NA HAVA MUHALEFETİ...

Bugün İstanbul'u kısa süreli etkisi altına alan yoğun yağmur Atatürk Havalimanı'ndaki uçuşları da etkiledi...
  • CAT3 yaklaşım sistemi ???? dediğin ILS Cat 3 olmasın sakın kendini bilmiş zanneden ??
  • sabiha gökçen'in atıl olduğunu bundan 10 sene önce yazsaydınız anlardım. şu anda sabiha gökçen senelik 15 milyon yolcuyu geçmiş vaziyette. 2.paralel pist projesi var. ayrıca ahl ile ortak hava sahasını kullanıyorlar. ayrıca nedir bu herşeyi istanbul'a götürelim zihniyeti? nereye kadar? dünyanın hiçbir memleketinde bir şehir bu derece ön plana ve TEK Başına çıkarılmaz. ondan sonra neden memlekette gelir dağılımı bozukluğu var deniyor. Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret görürsen, Anadolu'ya şans tanımazsan olacağı budur. Saygılar.
  • sabiha gokcen havalimani dururken esenboga konusulmasi ne kadar faydali olur. sabiha gokcen havalimani atil olmaktan cikmali. en azindan transit olmayan ucuslar sahibahadan gerceklestirilmesi ahl nin yukunu azaltacaktir.
  • AHL deki yogunlugu azaltmak adina THY su anki Avruapa ucuslarinin bir frekansini haftada bir sefer olarak anadoludaki farkli sehirlerden baslatmayi denemelidir. Sonucta AHL den ucan yolcunun en az %50 si anadoludan istanbula gelmek zorunda kalmaz hemde AHL biraz nefes alir. Gerisi THY planlamanin eline bakar. Saygilar

Yoğun sıcakların ardından bu sabah kısa süreli yağışın ardından öğlen saatlerinde kendini daha yoğun hissettiren yağış, Atatürk Havalimanı'na inecek olan uçakları da etkiledi.

İstanbul'da aniden bastıran fırtına ve sağanak yağış, hava trafiğini de olumsuz etkiledi. Fırtına nedeniyle çok sayıda seferde gecikme yaşandı.

İstanbul'da yağan yağmur ve fırtına, hava trafiğini felç etti. Hızı saatte 90 kilometreyi bulan fırtına nedeniyle Atatürk Havalimanı’nda tüm uçuşlar saat 15.00 sıralarında durduruldu. Kalkış için bekleyen çok sayıda uçak pist başına gidebilmek için havanın normale dönmesini beklerken, son yaklaşmada olan bazı uçaklar da Sabiha Gökçen ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na inmek zorunda kaldı.

Atatürk Havalimanı’na inmesi planlanan Türk Hava Yolları’nın Roma-İstanbul, Nunberg-İstanbul, Berlin-İstanbul, Antalya-İstanbul, Onur Air’e ait Samsun-İstanbul, Atlasjet havayolları’na ait İzmir-İstanbul seferlerini yapan yolcu uçakları Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirilirken, Onur Air’in Antalya-İstanbul seferini yapan yolcu uçağı ise İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yönlendirildi.

DHMİ Atatürk Havalimanı yetkilileri uçuşların durmasına yoğun elektrik yüklü bulutların sebep olduğunu belirttiler.

AirportHaber'e konuşan Atatürk Havalimanı yetkilileri yoğun elektrik yüklü bulutların hava sahasını terk etmesi ve şiddetli yağışın durması üzerine seferlerin bir süre sonra normale döndüğünü açıkladı.

Onur Air de hava muhalefeti nedeniyle yaşanan rötarlarla ilgili; "İstanbul'daki yoğun yağmur yağışı yüzünden seferler gecikmektedir. Elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşanan bu rötarlar için özür dileriz" açıklamasını yaptı.

ATATÜRK HAVALİMANI'NA HAVA MUHALEFETİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

doğru ~ 6 yıl önce
CAT3 yaklaşım sistemi ???? dediğin ILS Cat 3 olmasın sakın kendini bilmiş zanneden ??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karantina'ya ~ 6 yıl önce
sabiha gökçen'in atıl olduğunu bundan 10 sene önce yazsaydınız anlardım. şu anda sabiha gökçen senelik 15 milyon yolcuyu geçmiş vaziyette. 2.paralel pist projesi var. ayrıca ahl ile ortak hava sahasını kullanıyorlar. ayrıca nedir bu herşeyi istanbul'a götürelim zihniyeti? nereye kadar? dünyanın hiçbir memleketinde bir şehir bu derece ön plana ve TEK Başına çıkarılmaz. ondan sonra neden memlekette gelir dağılımı bozukluğu var deniyor. Türkiye'yi İstanbul'dan ibaret görürsen, Anadolu'ya şans tanımazsan olacağı budur. Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karantina ~ 6 yıl önce
sabiha gokcen havalimani dururken esenboga konusulmasi ne kadar faydali olur. sabiha gokcen havalimani atil olmaktan cikmali. en azindan transit olmayan ucuslar sahibahadan gerceklestirilmesi ahl nin yukunu azaltacaktir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ~ 6 yıl önce
AHL deki yogunlugu azaltmak adina THY su anki Avruapa ucuslarinin bir frekansini haftada bir sefer olarak anadoludaki farkli sehirlerden baslatmayi denemelidir. Sonucta AHL den ucan yolcunun en az %50 si anadoludan istanbula gelmek zorunda kalmaz hemde AHL biraz nefes alir. Gerisi THY planlamanin eline bakar. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000