24 Kasım 2010, Çarşamba 08:40:40

665 EK SEFER YAPILDI

Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilinde hava ve karayolu taşımacılığında talep patlaması yaşandı. İşletmeler, seyahat talebini karşılamak için rekor düzeyde ek sefer koydu.
  • Zaten herkezde istanbuldan uçuyorya.. allahım yaa havacılığı bilen bilmeyen yazıyorr:)
  • Bu ekseferler permi ve slotlarını alarak mı uçmaktalar. Her arayan ,mesaj çeken Havayoluna istenen Slot saatleri için yer yok-kapasite dolu-taşma yapamıyoruz -kapasite üstü Slot veremiyoruz-yasak- falan diyen Slot Koordinasyon Merkezinin 665 Slotu nerden bulduğunu merak ediyoruz. Havayolları eğer Slot almadan yada verilen saatler dışında operasyon gerçekleştiriyorlarsa bu önleniyormu seyrediliyormu herkes kafasına göre uçuyor tarife oluşturuyorsa niye Slot alıyoruz.
Türkiye'deki havayolu şirketleri, tatil süresince yurt içi, yurt dışı ve charter uçuş olmak üzere toplam 665 ek sefer yaptı. 
 
Bayram tatilinde; Türk Hava Yolları 245, Pegasus 121, Atlasjet 110, Onur Air 32, Sun Express 38, Corendon 21, Saga 34, Free Bird 35, Sky 4 ve Tailwind 25 ek sefer açtı. 
 
Böylece Ramazan Bayramında 200 civarında ek seferin düzenlendiği Türk sivil havacılığında rekor sayıda ek sefer yapılmış oldu. Havayolu işletmeleri, 9 günde toplam 665 ek sefer gerçekleştirdi.
665 EK SEFER YAPILDI

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 7 yıl önce
Zaten herkezde istanbuldan uçuyorya.. allahım yaa havacılığı bilen bilmeyen yazıyorr:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu ekseferler permi ve slotlarını alarak mı uçmaktalar. Her arayan ,mesaj çeken Havayoluna istenen Slot saatleri için yer yok-kapasite dolu-taşma yapamıyoruz -kapasite üstü Slot veremiyoruz-yasak- falan diyen Slot Koordinasyon Merkezinin 665 Slotu nerden bulduğunu merak ediyoruz. Havayolları eğer Slot almadan yada verilen saatler dışında operasyon gerçekleştiriyorlarsa bu önleniyormu seyrediliyormu herkes kafasına göre uçuyor tarife oluşturuyorsa niye Slot alıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000