10 Mayıs 2011, Salı 11:36:17

2 UÇAK GELDİ, SIRADA 5 UÇAK DAHA VAR...

Atlasjet Havayolları'nın bünyesinde kurulan Atlantic Flight Academy (AFA) eğitim uçaklarını getirmeye başladı.
  • Hayırlı olmasını diliyorum önce. Pırıl pırıl ve Glass Cockpitli uçaklar; işlerini iyi bilen, uçuş öğretmenliği tecrübesi kanıtlanmış, işini seven personelle doldurulabilirse kadrolar, ülkemizin sayılı uçuş eğitim merkezlerinden biri olacağından kimsenin şüphesi olmamalı. Kadro, kadro, kadro!!!
  • Arkadasim, havaciligin neresindesin sen? Hic kendin ucak kullandinmi? Uzun yillardir kendini ucus egitiminde kanitlamis bazi ucaklar vardir: Cessna 152, 172, 180/2 Piper Cadet, Archer, Arrow, Seminole, Seneca Istersen bi bu ucaklarin nerelerde kullanildigina ve genellikle yaslarinin kac oldugunu bi bak istersen. Sen Airshow görmemissin galiba, 20 30 yasinda ucak nostaljik airshowda pek is yapmaz. Ucagin yenisi eskisi olmaz derken, 1. ve 2. dünya savaslarindan kalma ucak olsun da demedim. Sen bence daha önce bahsettigim okullarin ucaklarina bi bak. O okullar dünyanin dört bi yanindan ögrenci ceken ve tabiki takdir gören okullar. Sektör en iyileri desem az olur. Istersen havacilik genel kültürüne ekle bunlari
  • niçin bazı kişiler her haberi küçümseyip dalga geçmek ihtiyacını duyuyorlar anlaşılır gibi değil , öyle yada böyle oku geç illaki yazmak istiyorsan hayırlı olsun de.
  • bir gırgır geçtim;herkes atlamış:):)): a380 maketım bıle yok..keşke olsa.. ama 1 ay sonra bınıcem...

İstanbul Florya’daki merkez binasında teorik eğitim veren AFA, yeni eğitim uçaklarını Türkiye’ye getirmeye başladı. AirportHaber, Kanadalı uçak üreticisi Diamond tarafından üretilen uçakları görüntüledi.

Fabrika çıkışlı olarak satın alınan tek motorlu DA20 C1-Eclipse ve Avusturya’da üretilen çift motorlu DA42-NG geçtiğimiz günlerde İstanbul’a geldi. AirportHaber’in edindiği bilgiye göre, Kanada’da üretilen 5 adet daha tek motorlu Diamond DA20 C1-Eclipse tipi eğitim uçağının yola çıktığı ve kısa bir süre sonra Türkiye’de olacağı öğrenildi.

AirportHaber’e konuşan Atlasjet CEO’su Orhan Coşkun, Atlantic Flight Academy’nin filosundaki uçak sayısını 2011 yılında toplam 10 adete ve 2012 yılında toplam 20 adete çıkartmayı hedeflediklerini söyledi.

Coşkun, “AFA filosuna katılacak uçaklar uluslararsı standardlarda IFR uçuş kabiliyetine sahip Full Glass Cockpit olarak üretilmiş olup, tek motorlu “DA20 C1-Eclipse” uçaklarında Garmin 500 ve çift motorlu “DA42-NG” uçaklarında Garmin 1000 seyrüsefer sistemleri ile konfigure edildi” dedi.

İŞTE ATLANTIC FLIGHT ACADEMY’NİN O UÇAKLARI

©AirportHaber.com ÖZEL

2 UÇAK GELDİ, SIRADA 5 UÇAK DAHA VAR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 7 yıl önce
Hayırlı olmasını diliyorum önce. Pırıl pırıl ve Glass Cockpitli uçaklar; işlerini iyi bilen, uçuş öğretmenliği tecrübesi kanıtlanmış, işini seven personelle doldurulabilirse kadrolar, ülkemizin sayılı uçuş eğitim merkezlerinden biri olacağından kimsenin şüphesi olmamalı. Kadro, kadro, kadro!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadasim, havaciligin neresindesin sen? Hic kendin ucak kullandinmi? Uzun yillardir kendini ucus egitiminde kanitlamis bazi ucaklar vardir: Cessna 152, 172, 180/2 Piper Cadet, Archer, Arrow, Seminole, Seneca Istersen bi bu ucaklarin nerelerde kullanildigina ve genellikle yaslarinin kac oldugunu bi bak istersen. Sen Airshow görmemissin galiba, 20 30 yasinda ucak nostaljik airshowda pek is yapmaz. Ucagin yenisi eskisi olmaz derken, 1. ve 2. dünya savaslarindan kalma ucak olsun da demedim. Sen bence daha önce bahsettigim okullarin ucaklarina bi bak. O okullar dünyanin dört bi yanindan ögrenci ceken ve tabiki takdir gören okullar. Sektör en iyileri desem az olur. Istersen havacilik genel kültürüne ekle bunlari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
niçin bazı kişiler her haberi küçümseyip dalga geçmek ihtiyacını duyuyorlar anlaşılır gibi değil , öyle yada böyle oku geç illaki yazmak istiyorsan hayırlı olsun de.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bir gırgır geçtim;herkes atlamış:):)): a380 maketım bıle yok..keşke olsa.. ama 1 ay sonra bınıcem...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000