27 Eylül 2010, Pazartesi 12:18:57

TURKUAZ NASIL BAŞLADI?

22 Eylül’den itibaren Ankara çıkışlı iç hat operasyonlarına başlayan Turkuaz Havayolları’nda personelin maaş sıkıntısı sürerken uçaklardaki doluluk oranı kamuoyu tarafından oldukça merak ediliyor. Turkuaz’ın iç hat performansı nasıl? İşte ayrıntılar...
  • turkuaz air bandırma havaalanı için izin alsın yada balıkesır istanbul ihtiyaç va
  • turkuaz air bnd-saw yada bnd ahl yada bnd-adb ,bnd-esb dolmuş seferlerini düşünün burada potansiyel çok
  • ARKADAŞLAR ..SİZLERE BİR ŞEY OLMAZ NASILSA ELİNİZDE MESLEĞİNİZ VAR ..SAKIN NE DİYE SORMAYIN VEDE ÜZÜLMEYİN..YANLIŞ ÜZERİNE YANLIŞ YAPANLAR İÇİN GEÇERLİ BİR SÖZDÜR.. HER ŞEYE RAĞMEN DEVLET ANADOLU JETİ TURKUAZ HAVA YOLLARINA DEVREDECEĞİ İÇİN ..HİÇ BİR SIKINTI OLMAYACAK..ARANIZDA KAYSERİLİLER VARSA ZATEN İŞLEM TAMAM DEMEKTİR.ALLAH HAYIRLI İÇ HAT UÇUŞLARI NASİP ETSİN ..DİYORUM..ÇOK DEĞİL KISA BİR ZAMAN SONRA SÖYLEDİĞİM OLACAĞI İÇİN SİZLERE BİR ŞEY OLMAZ..ÜZÜLMEYİN TEKNİKTE SATILACAK MAL OLMAYACAK.....GERÇİ ALACAK OLAN ÇİKAR..
  • Atalarımız ne demişler " HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPSIN " Sn. Karabulak sanırım F/O ve işte ne güzel öyle ise uçsun..... Bu mantık ile devam edersek GEÇMİŞ LERİNDE YÖNETİM BECERİSİ OLMAYAN VE HALEN YÖNETİMDE BULUNAN TÜM PERSONEL sadece bildikleri işlere dönsünler... Şirketin sahibi Aydoğan ailesi de YÖNETİMİ BU İŞİ DAHA ÖNCE YILLARCA YAPMIŞ AKLI BAŞINDA VE PERSONELİN GÜVENDİĞİ, İNANDIĞI İNSANLARA BIRAKIP ASLA DA KARIŞMASIN.. adece rapor alsın yeter...

22 Eylül’de Ankara’dan başlattığı içhat operasyonları ile tarifeli seferlere başlayan Turkuaz Havayolları’nın 55 TL’lik biletleri ilgi görüyor. 11 Ekim’e kadar 55 TL’lik sabit fiyatlarla seferlerini yapacak olan Turkuaz Havayolları, günde karşılıklı 18 sefer düzenliyor.

Turkuaz Havayolları, Antalya ve İzmir’e  4, Diyarbakır’a 2, Trabzon’a 3, Van’a 2, Batman’a 1, Erzurum’a 1 olmak üzere günde 18 sefer yapıyor.

Bilet fiyatlarının geçici süreyle 55 TL’den satılması talebi de artırıyor. Reklam amaçlı 55 TL’lik biletlerle yolculara ucuz uçma imkanı sunan Turkuaz Havayolları, bu fiyattan sattığı biletlerle maliyeti karşılayamıyor. Zararına uçuşlar yapan Turkuaz Havayolları, 11 Ekim’den itibaren yeni fiyat politikasını belirleyecek ve fiyatlar yukarı tırmanacak.

Peki, şu anda Turkuaz Havayolları’nın uçaklarındaki doluluk oranları nasıl?

Ankara’da Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet ile rekabet eden Turkuaz Havayolları, Ankara’nın doğusundaki noktalarda umduğu doluluk rakamlarına ulaşmış görünüyor.

Özellikle, Van, Batman ve Diyarbakır uçuşlarında doluluk oranları yüzde 70-80’lerin üzerine çıkıyor. Hatta Diyarbakır ve Van seferleri,  bazı zamanlarda yüzde 100’e varan doluluk oranlarıyla yapılıyor.   Ancak aynı şeyi İzmir, Antalya, Trabzon ve Gaziantep için söylemek pek mümkün değil. Daha önce günde 5 sefer yapacağını duyurduğu Antalya’ya günlük sefer sayısını 4’e indiren Turkuaz Havayolları, 22 Eylül’de yapılan ilk uçuşta sadece 2 biletli yolcu bulabildi. Sonraki seferlerde yolcu sayısı artsa da ortalama 40-50 yolcu ile seferler yapıldı. Ancak dün bu noktalarda da, 100 yolcu ortalamasının üzerine çıkıldı. Şimdilik doluluk oranları yüzleri güldürüyor ancak promosyon döneminin sonunda yükselen bilet fiyatlarının talebi nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

Öte yandan, iç hatlarda iyi sayılabilecek bir başlangıç yapan Turkuaz Havayolları’nda personelin maaş sıkıntısı sona ermedi. İç hat seferlerinin başlamasına iki gün kala pilotların yönetime ültimatom verdiği biliniyordu. Pilotların maaş isyanı yönetim tarafından ileri tarihe ötelense de şu ana kadar maaşların ödenmediği, harcırahların da bir kısmının ödendiği bildirildi. Kabin memurlarına ise geçtiğimiz günlerde 100’er TL ödeme yapıldığı, kabinde de maaş konusunda sıkıntıların bulunduğu kaydedildi. Personele ne zaman ödeme yapılacağı konusundaki karmaşa sürüyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

TURKUAZ NASIL BAŞLADI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (46)

Misafir ~ 8 yıl önce
turkuaz air bandırma havaalanı için izin alsın yada balıkesır istanbul ihtiyaç va

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
turkuaz air bnd-saw yada bnd ahl yada bnd-adb ,bnd-esb dolmuş seferlerini düşünün burada potansiyel çok

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ARKADAŞLAR ..SİZLERE BİR ŞEY OLMAZ NASILSA ELİNİZDE MESLEĞİNİZ VAR ..SAKIN NE DİYE SORMAYIN VEDE ÜZÜLMEYİN..YANLIŞ ÜZERİNE YANLIŞ YAPANLAR İÇİN GEÇERLİ BİR SÖZDÜR.. HER ŞEYE RAĞMEN DEVLET ANADOLU JETİ TURKUAZ HAVA YOLLARINA DEVREDECEĞİ İÇİN ..HİÇ BİR SIKINTI OLMAYACAK..ARANIZDA KAYSERİLİLER VARSA ZATEN İŞLEM TAMAM DEMEKTİR.ALLAH HAYIRLI İÇ HAT UÇUŞLARI NASİP ETSİN ..DİYORUM..ÇOK DEĞİL KISA BİR ZAMAN SONRA SÖYLEDİĞİM OLACAĞI İÇİN SİZLERE BİR ŞEY OLMAZ..ÜZÜLMEYİN TEKNİKTE SATILACAK MAL OLMAYACAK.....GERÇİ ALACAK OLAN ÇİKAR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Atalarımız ne demişler " HERKES BİLDİĞİ İŞİ YAPSIN " Sn. Karabulak sanırım F/O ve işte ne güzel öyle ise uçsun..... Bu mantık ile devam edersek GEÇMİŞ LERİNDE YÖNETİM BECERİSİ OLMAYAN VE HALEN YÖNETİMDE BULUNAN TÜM PERSONEL sadece bildikleri işlere dönsünler... Şirketin sahibi Aydoğan ailesi de YÖNETİMİ BU İŞİ DAHA ÖNCE YILLARCA YAPMIŞ AKLI BAŞINDA VE PERSONELİN GÜVENDİĞİ, İNANDIĞI İNSANLARA BIRAKIP ASLA DA KARIŞMASIN.. adece rapor alsın yeter...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000