17 Şubat 2010, Çarşamba 10:49:01

SUNEXPRESS'İN YERİNE ANADOLUJET Mİ GELİYOR?

Bursa Olay Gazetesi yazarlarından Hasan Boztürk, Bursa seferlerini durduran SunExpress'in yerine AnadoluJet'in gelebileceğini köşesinden duyurmuş. İşte Bursalıları yaakından ilgilendiren o yazı...
  • Kulislerde uzun zamandır konuşulan bir konu. Sunex i kapatıp Anadolu Jeti güçlendirmek. Yakında bunu da yapacaklardır.
  • 2-THY bu ortaklıktan çıkmak istediğinde hisselerine LH talip olmuştu.Peki LH kendisi hisselerini Condor a devrederken ilk olarak neden THY na teklif etmemiştir? 3-Kayıtlarınıza iyi bakın.Yıllarca uçakların bakımı nerede yapılmış ve LH ne ücretler fatura etmiş Sun Express e? Son yıllarda bakımlar THY na yaptırtılıyor olabilir ama bu yıllarca yenilen bakım faturası k...... ları gerçeğini değiştirmez. 4-Kuruluşundan bugüne kadar yıllar itibariyle hissedarınız THY nin kasasına giren kar payı tutarlarını bildirirseniz bu ortaklık karlı mı olmuş öğrenmiş olacağız.Biz rakamları bilmiyoruz siz açıklarsanız öğrenmiş olacağız. 5-Halen Pegasus a karşı bir silah olarak kullanılmakta olduğu gerçeği ortadadır. GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.
  • 1-SunExpress in kuruluş amacı türk turizmine katkıda bulunmaktır doğrudur ama ilk kuruluşunda ki amaç THY NIN UÇMADIĞI YURT DIŞI NOKTALARDAN Türkiye ye turist getirmektir.İlk kuruluş amacı budur.İç hatlarda uçmak değidir.Sonradan iş bulandırılarak yurtdışında THY nın uçmakta olduğu noktalardan da seferlere başlanılmıştır.THY da buna ses çıkarmamıştır.Daha sonraki yıllarda ise iç hat uçuşları devreye girmiştir.Kısacası bu olay iki aşamada gerçekleştirilmiştir.Önce THY nın uçmadığı noktalar,uçtuğu noktaları da kapsar hale getirilmiştir.Daha sonra da Türkiye İç Hatları devreye sokulmuştur. İşte bu sebepledir ki kuruluş amacının dışına çıkmıştır.
  • sun expressin teknik bakımları tk tarafından yapılmaktadır. Eğer bir fikir beyan edeceksek once arastırıp, sonra beyan edelim. Sun express in kurulus amacı,1989 yılında türk turizminin gelişmesini sağlamak, ona katkıda bulunmaktı ve bu görevini fazlasıyla yerine getiriyor ( ayt nin en buyuk havayolu firmasından bahsediyorsunuz) Sun expressin hisseleri LH nin elindedir ve condor LH nin alt firmasıdır. tıpkı anadolu jet gibi. not:okumak ve arastırmak iyidir...

Türk Hava Yolları`nın yan kuruluşu olan Anadolu Jet bugün Bursa uçak seferleri için karar verecek.

Aslında nihai karar bugün verilecek.

Ancak, Bursa kamuoyunun beklentisi kararın olumlu olacağı yönünde.

Devlet Bakanı Faruk Çelik’in temaslarının ve açıklamalarının ardından aksilik çıkacağını zannetmiyoruz.

Zaten, bir aksilik çıkmasının tahammül edilemeyeceğini de söylememe gerek yok sanırım.

Üstelik;

Bursalılar’ın beklentilerinin Bakan Çelik’in açıklamalarından sonra yeni seferlerle birlikte arttığını da söylemeden geçemeyeceğim.

Nitekim; dünkü yazımızla birlikte gerek turizmciler gerek sivil toplum kuruluşları gerekse yerel yöneticiler, Bursa’ya yapılan hatanın ancak yeni seferlerle telafi edilebileceği görüşünde birleşiyorlardı.

*

Dediğimiz gibi, bugün Bursalılar’ın gözü kulağı Anadolu Jet’in Bursa’ya uçuşların yeniden başlayacağı yönündeki açıklamasında.

Eminiz ki, olumlu bir karar çıkacaktır.

Hem de yeni seferlerin de başlayacağı bilgisiyle…

Hasan BOZTÜRK
BURSA OLAY

SUNEXPRESS'İN YERİNE ANADOLUJET Mİ GELİYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Kulislerde uzun zamandır konuşulan bir konu. Sunex i kapatıp Anadolu Jeti güçlendirmek. Yakında bunu da yapacaklardır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
2-THY bu ortaklıktan çıkmak istediğinde hisselerine LH talip olmuştu.Peki LH kendisi hisselerini Condor a devrederken ilk olarak neden THY na teklif etmemiştir? 3-Kayıtlarınıza iyi bakın.Yıllarca uçakların bakımı nerede yapılmış ve LH ne ücretler fatura etmiş Sun Express e? Son yıllarda bakımlar THY na yaptırtılıyor olabilir ama bu yıllarca yenilen bakım faturası k...... ları gerçeğini değiştirmez. 4-Kuruluşundan bugüne kadar yıllar itibariyle hissedarınız THY nin kasasına giren kar payı tutarlarını bildirirseniz bu ortaklık karlı mı olmuş öğrenmiş olacağız.Biz rakamları bilmiyoruz siz açıklarsanız öğrenmiş olacağız. 5-Halen Pegasus a karşı bir silah olarak kullanılmakta olduğu gerçeği ortadadır. GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
1-SunExpress in kuruluş amacı türk turizmine katkıda bulunmaktır doğrudur ama ilk kuruluşunda ki amaç THY NIN UÇMADIĞI YURT DIŞI NOKTALARDAN Türkiye ye turist getirmektir.İlk kuruluş amacı budur.İç hatlarda uçmak değidir.Sonradan iş bulandırılarak yurtdışında THY nın uçmakta olduğu noktalardan da seferlere başlanılmıştır.THY da buna ses çıkarmamıştır.Daha sonraki yıllarda ise iç hat uçuşları devreye girmiştir.Kısacası bu olay iki aşamada gerçekleştirilmiştir.Önce THY nın uçmadığı noktalar,uçtuğu noktaları da kapsar hale getirilmiştir.Daha sonra da Türkiye İç Hatları devreye sokulmuştur. İşte bu sebepledir ki kuruluş amacının dışına çıkmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sun expressin teknik bakımları tk tarafından yapılmaktadır. Eğer bir fikir beyan edeceksek once arastırıp, sonra beyan edelim. Sun express in kurulus amacı,1989 yılında türk turizminin gelişmesini sağlamak, ona katkıda bulunmaktı ve bu görevini fazlasıyla yerine getiriyor ( ayt nin en buyuk havayolu firmasından bahsediyorsunuz) Sun expressin hisseleri LH nin elindedir ve condor LH nin alt firmasıdır. tıpkı anadolu jet gibi. not:okumak ve arastırmak iyidir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000