25 Ağustos 2015, Salı 14:38:20

Özel harekatın pilot tarafından uçaktan indirildiği iddia edildi

Kayseri’den Şırnak’a terörle mücadele için gidecek olan özel harekatçıların yolcu uçağından mühimmatlarının ağır olması nedeniyle Alman pilot tarafından indirildikleri iddia edildi.
  • Sivil havalık kurallarının gereğini yapmış helal olsun. DG
  • Ağır diye indirildi bilgisi yanlış. Yolcu uçağında taşınması yasak olan maddeler olduğu için indirilmiştir sanırım. Askeri patlayıcı, mermi, barut vs vs vs sivil yolcu uçağında taşınamaz.
  • Bu olay tek değil, başka uçuşlarda da oluyor. Dar görüşle bakınca vatan savunmasına engel gibi gözüküyor ama öyle değil. Güvenlik güçlerinin görevi milleti ve devleti korumak olduğu gibi uçış ekininin görevi de emniyetli ve güvenli uçuş yapmak. Burada Alman vb diye yorum yapan şahıslar yaşanacak bir kaza donrası buraya girip yine yorum yazıp birilerini suçlayıp komplo teorileri üretecekti, bunu yapamasınlar diye kurallara uyulmaya devam edilecek. Devlet ise böyle görevleri özel uçaklara vermeli, en azından yolculu seferlerde bu tür mühimmat olmamalı.
  • Usa iraq ve afghanistandan yuzlerce silahli ve full cephaneli asker sevkiyati yapti ve sivil kiralik yolcu ucaklari ile .Bu bir alt yapi ve insankaynaklari yonetimi mselesi .thkurumu ve turkiye universiteleri bu konuda sinifta kaldi ve almana yunana iranli pilotlata mahkum oldun turkiye.

Kayseri’den Şırnak’a terörle mücadele için gidecek olan özel harekatçıların yolcu uçağından mühimmatlarının ağır olması nedeniyle Alman pilot tarafından indirildikleri iddia edildi. İddiayı ise gündeme Kayseri’de yayın yapan yerel gazete Deniz Postası gündeme taşıdı.

Kayseri’de yerel gazetenin gündeme taşıdığı iddia dikkat çekti. Gazetenin yaptığı haberdeki iddiaya göre, Şırnak ilinde PKK terör örgütüne karşı mücadele için gidecek olan özel harekatçı polislerin, Anadolujet'in Alman pilotunun mühimmat ve silahların ağır olması nedeniyle indirildikleri gündeme taşındı.

Yerel gazetenin iddialarla ilgili gündeme taşıdığı haber şöyle: “Görev değişimi için geçen hafta Cumartesi günü Şırnak’a giden 20 özel harekâtçı polis, Kayseri Erkilet Havaalanı’nda uçağa bindikten kısa bir süre sonra, silah ve mühimmatlarının ağır olduğu gerekçesi ile THY’nin Alman pilotu tarafından uçaktan indirildi. Şırnak’ın Silopi ilçesinde görevli polislerle, görev değişimi için, 22 Ağustos sabahı 08.40’da Şırnak’a gidecek olan özel harekâtçı polisler, bindikleri Kayseri-Sabiha Gökçen–Şırnak seferini yapan TK7293 sefer sayılı THY Anadolu Jet firmasına ait uçağın Alman pilotu tarafından indirildi. Alman uyruklu THY Anadolu Jet pilotu, özel harekâtçılarla birlikte uçağa yüklenen mühimmatların ağır geldiğini belirterek, kargo bölümündeki mühimmatları uçaktan indirdi. Havaalanında bulunan özel harekâtçıların meslektaşları ve hava meydanları yetkililerinin uzun süren çabaları da Alman pilotu ikna etmeye yetmedi.

Alman pilot, kargo bölümündeki yükün uluslararası havacılık kurallarına aykırı olduğunu bildirerek, mühimmatlarla uçmayacağını söyledi. Olay anında şehrin mülki amir ve üst düzey yöneticilerinin, havaalanında Bakan Taner Yıldız’ı yolcu ettiği öğrenildi. Mühimmatsız Şırnak’a gönderilmeyen özel harekâtçılar, uçaktan indirilip havaalanı polis merkezinde bir süre bekletildikten sonra karayolu ile Ankara’ya oradan da başka bir uçakla Şırnak’a gitti.

Alınan bilgiye göre, buna benzer sıkıntıların başka havaalanlarında da yaşanılması üzerine, emniyet yetkilileri bir dizi tedbir aldı. Bundan sonraki nakil işlemlerinde prosedür olarak ilk önce mühimmat gönderilecek, daha sonra polislerin güvenli bir şekilde uçakla ulaşımı sağlanacak.”

Özel harekatın pilot tarafından uçaktan indirildiği iddia edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

helal olsun pilota ~ 3 yıl önce
Sivil havalık kurallarının gereğini yapmış helal olsun. DG

Yanıtla

Kalan karakter 1000
DGR ~ 3 yıl önce
Ağır diye indirildi bilgisi yanlış. Yolcu uçağında taşınması yasak olan maddeler olduğu için indirilmiştir sanırım. Askeri patlayıcı, mermi, barut vs vs vs sivil yolcu uçağında taşınamaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 3 yıl önce
Bu olay tek değil, başka uçuşlarda da oluyor. Dar görüşle bakınca vatan savunmasına engel gibi gözüküyor ama öyle değil. Güvenlik güçlerinin görevi milleti ve devleti korumak olduğu gibi uçış ekininin görevi de emniyetli ve güvenli uçuş yapmak. Burada Alman vb diye yorum yapan şahıslar yaşanacak bir kaza donrası buraya girip yine yorum yazıp birilerini suçlayıp komplo teorileri üretecekti, bunu yapamasınlar diye kurallara uyulmaya devam edilecek. Devlet ise böyle görevleri özel uçaklara vermeli, en azından yolculu seferlerde bu tür mühimmat olmamalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 3 yıl önce
Usa iraq ve afghanistandan yuzlerce silahli ve full cephaneli asker sevkiyati yapti ve sivil kiralik yolcu ucaklari ile .Bu bir alt yapi ve insankaynaklari yonetimi mselesi .thkurumu ve turkiye universiteleri bu konuda sinifta kaldi ve almana yunana iranli pilotlata mahkum oldun turkiye.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000