16 Mayıs 2011, Pazartesi 14:00:44

İŞTE TÜRKİYE'DEKİ EN SON FİLO DURUMU

Havayolu şirketleri, yoğun tempoda geçecek yaz sezonuna hazırlandı. Bazı şirketler filosunu yeniden yapılandırdı, bazıları yeni uçaklarla filosunu güçlendirdi. Peki havayolu şirketlerinde son filo durumu ne?
  • bunların 5 uçağı var +2 tanesi pegasus renklerinde. idari kadroyuda tasfiye ediyorlar. anlaşılacağı gibi izair kapanıyor yüksek ihtimal. yaşasın pegasus. sıkılmıştım pegasus bileti alıp izairla uçmaktan
  • 4 adet atr nin yanında birde özel jet olan global express var filosunda. hatta 5. atrside aralık ayı gibi geliyor fabrika çıkışı. her şirket daha da çok büyüsün ama çalışanının hakkını yemeden. bunun dışında uçağı olmasa da mng ve mytechnic gibi şirketlerimiz de var bakım kuruluşu olarak. türkiye de daha da gelişmeli havacılık havacılık.
  • en güncel filo durumu haberde belirtildigi gibidir TC-JGA UCUYORUM.com ailesinden
  • bence uçak sayısından çok koltuk sayısı önemli

Türk hava taşımacılık sektörü 2011 yılı Mayıs ayı itibariyle 339 uçaklık filoya ulaştı. Türk Hava Yolları, bünyesindeki Anadolujet ve Turkish Cargo ile birlikte 171 uçak sayısına ulaşırken en büyük özel havayolu şirketi 33 uçakla Onur Air oldu.

İşte Türkiye’deki havayolu şirketlerinin son filo yapıları:

THY: 141
Turkish Cargo: 5
AnadoluJet: 23
BoraJet: 4
SunExpress: 25
Pegasus: 30
Onur Air: 33
Sky Airlines: 16
AtlasJet : 12
Freebird: 8
IzAir:  7
Corendon: 7
Tailwind: 5
Saga: 2
ACT : 5
MNG:  9
ULS : 7

©Airporthaber.Com

İŞTE TÜRKİYE'DEKİ EN SON FİLO DURUMU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 7 yıl önce
bunların 5 uçağı var +2 tanesi pegasus renklerinde. idari kadroyuda tasfiye ediyorlar. anlaşılacağı gibi izair kapanıyor yüksek ihtimal. yaşasın pegasus. sıkılmıştım pegasus bileti alıp izairla uçmaktan

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
4 adet atr nin yanında birde özel jet olan global express var filosunda. hatta 5. atrside aralık ayı gibi geliyor fabrika çıkışı. her şirket daha da çok büyüsün ama çalışanının hakkını yemeden. bunun dışında uçağı olmasa da mng ve mytechnic gibi şirketlerimiz de var bakım kuruluşu olarak. türkiye de daha da gelişmeli havacılık havacılık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
en güncel filo durumu haberde belirtildigi gibidir TC-JGA UCUYORUM.com ailesinden

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bence uçak sayısından çok koltuk sayısı önemli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000