28 Eylül 2008, Pazar 12:10:23

Havada inanılmaz türbülans: 3 kabin memuru yaralı

Asia Havayollarına ait bir yolcu uçağı eşine ender rastlanan bir türbülans yaşandı. Açık hava türbülansı olarak tabir edilen olayda 3 kabin personeli yaralandı.
  • Bi dispatch ancak bu kadar anlar, ancak bukadar anlamlı yorum yapar.Kendi ucmaz ki o uçakta anlasın ne oluyormuş ne olmuyormuş...Sevgili dispatch;sen ancak kağıtlarda görürsün o Cat leri, burdan okur, kendince yorum yazarsın birde...Mevlam biliyor kime ne kadar ne vereceğini...
  • bişey olmaz diyen arkadaslar bigun ucarken basınıza gelirde gorursunuz ben acık turbulansında servisteyken tavana yapışmış bi kabin memuru arkadasıma sahit olarak soyluyorum ki kaptanlarımız onceden gorulebılen turbulansları her zaman haber verir...
  • Yorumunuz...bisey olmaaaz..
  • Sivri rumuzlu arkadaşa..Cat nerde nasıl yayınlandığını bildiğine göre detaylarını da bilirsin sanırım..Cat irtifası tek bir seviye için verilmez..bu bir tahmindir ve kapsma alanı biraz esnek tutulur..yani örneğin FL 270-370 olarak verilir..bu durmda kaptan ne yapacak neyi dikkate alacak..Burdan Frankfurta uçarken 250 dan mı gidecek ?? Allahın CAT i..aynı yerde durmuyor ki..

Asia Havayollarına ait Airbus 320-200 tipi bir uçak Kuala Lumpur’dan havalandıktan sonra açık hava türbülansına yakalandı. Edinilen bilgiye göre Kuala Lumpur’dan havalanıp Malezya’nın Kota Kinabalu Havalimanı’na doğru yola çıktı. Uçuş sırasında aniden açık hava türbülansı diye tabir edilen hava akımına yakalandı. Aniden ortaya çıkan bu türbülanstan dolayı 3 kabin memuru yaralanırken, yaklaşık bir saat sürdüğü belirtilen türbülanstan bir türlü çıkılamayınca uçak başka bir havalimanına dönmek zorunda kaldı.

 

Malezya’nın Kuching Havaalanına yönlendirilen uçak sorunsuz bir şekilde iniş yaparken yaralanan kabin ekipleri tedavi altına alındı. Çok sayıda yolcunun bulunduğu uçakta yolcuların bazılarının hafif şekilde yaralandıkları ifade edildi.

 

Açık Hava Türbülansı nedir?

 

Açık hava türbülansı, herhangi bir hava sorunu olmadığı anlarda aniden ortaya çıkan türbülansa denir. Açık hava türbülansı genelde okyanus üzeri uçuşlarda veya dağların üzerinden geçerken ortaya çıktığı havacılık uzmanları tarafından ifade ediliyor.

 

İşte geçtiğimiz haftalarda gündeme oturan THY’nin AnadoluJet uçağının kokpitine bindirilen 15 yaşındaki bir çocuğun böyle bir açık hava türbülansına yakalanabileceği ifade edilmişti. Böyle durumlarda pilotların bile zor anlar yaşadığını belirten uzmanlar, 15 yaşındaki çocuğun kokpite resim çektirmek üzere dahi binmesinin yanlış olacağına vurgu yapıyorlar.

AirAsia

Havada inanılmaz türbülans: 3 kabin memuru yaralı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Rumuz ~ 10 yıl önce
Bi dispatch ancak bu kadar anlar, ancak bukadar anlamlı yorum yapar.Kendi ucmaz ki o uçakta anlasın ne oluyormuş ne olmuyormuş...Sevgili dispatch;sen ancak kağıtlarda görürsün o Cat leri, burdan okur, kendince yorum yazarsın birde...Mevlam biliyor kime ne kadar ne vereceğini...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flugbegleiterin ~ 10 yıl önce
bişey olmaz diyen arkadaslar bigun ucarken basınıza gelirde gorursunuz ben acık turbulansında servisteyken tavana yapışmış bi kabin memuru arkadasıma sahit olarak soyluyorum ki kaptanlarımız onceden gorulebılen turbulansları her zaman haber verir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dispatch ~ 10 yıl önce
Yorumunuz...bisey olmaaaz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
wing ~ 10 yıl önce
Sivri rumuzlu arkadaşa..Cat nerde nasıl yayınlandığını bildiğine göre detaylarını da bilirsin sanırım..Cat irtifası tek bir seviye için verilmez..bu bir tahmindir ve kapsma alanı biraz esnek tutulur..yani örneğin FL 270-370 olarak verilir..bu durmda kaptan ne yapacak neyi dikkate alacak..Burdan Frankfurta uçarken 250 dan mı gidecek ?? Allahın CAT i..aynı yerde durmuyor ki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000