02 Mart 2016, Çarşamba 14:32:36

Anadolujet ve Pegasus'tan 'Dalaman Weekend' kampanyası

YDA Dalaman Havalimanı, Anadolujet ve Pegasus iş birliği ile Muğla Valiliği'nin himayesiyle Dalaman Weekend kampanyası başlatıldı. Kampanya ile, 299, 399 ve 499 TL'lik paketlerle hafta sonu Dalaman seyahati paket olarak iç pazara açıldı.
  • Yanlış baştan geliyor. Havalimanı dalamana değil, Gökovaya yapılacaktı. Hem Muğla merkeze hem de başta Marmaris olmak üzere aynı yerlere daha kolay hizmet verecekti. Asıl batı Antalya havalimanı yapılınca ne olacak? Geçmiş olsun.
  • başarılar dilerim alınlarının akıyla çıkarlar inşallah maşallah
  • Yıllardır bir arayış vardı, Dalaman bölgesini kış aylarında aktif hale getirmek için. Oysa SunExpress bunu Antalya için 1990/91 kışında ve sonrasında 2008 kışında Antalya için gerçekleştirmişti. Antalya Winter Sun ve de Antalya im Winter isimli programlar sayesinde bu ilimizde kış turizmi gelişmişti. Dalaman da bunu çok önce yapabilirdi. SunExpress bu konuda hep önerilerde bulundu. Ancak ''tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan misali'' , kimse elini taşın altına koymak istemiyordu. Bu nedenle şimdi bu program kanımca çok faydalı olacaktır. Tüm oyuncular ''BİRLİKTE'' hareket ederse, güç doğar ve başarı gelir. Benzer programlar yurt dışı piyasaları içinde yapılabilir. Tebrikler Dalaman....
  • Onur Air bile 23 sene sonra Dalamanı terketti, oradan artık bir kaç yl bir şey olmaz,

Dalaman Weekend kampanyanın tanıtımı Muğla Valisi Amir Çiçek, Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Pegasus Satış Müdürü Burcu Alın'ın katılımı ile bugün gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Hamdi Güvenç, oluşturulan paketle ilgili bilgiler verdi. Güvenç, yaptığı konuşmada: "Dalaman'a 3-3.5 saatlik uçuş mesafede 684 milyonluk bir potansiyel var. Her yıl 1 milyon İngiliz Dalaman'a geliyor. Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali'ni işletmeye başladığımızdan bu yana yüzde 29 ziyaretçi artışı kaydettik" dedi.

WTO'nun verilerine göre paket tatili alan insan sayısının 1 milyar 84 milyona ulaştığını belirten Güvenç, internet ve low cost şirketlerinin turizme büyük katkı sağladığını ifade etti. 

Hamdi Güvenç konuşmasına şöyle devam etti; "Biz cuma-pazar arası, Kasım'da başlayıp yaz aylarına kadar süren 299, 399 ve 499 TL'lik paketler oluşturduk. Paketler, uçak, konaklama, transfer ve kahvaltı şeklinde oluşturuldu ve Dalaman Weekend'in web sitesinden kolaylıkla satın alınabilecek bir düzeye getirildi. Bu şekilde sezon dışında turizmi devam ettirmeyi amaçlıyoruz. Dalaman'ın tarihi, doğası, mutfağı ve diğer olanakları insanlar tarafından daha da tanınır hale gelecek. Bu paketi desteklemek amacıyla, bölgeye özgü bir etkinlikler takvimi de hazırlıyoruz.

Dalaman Weekend'i iç pazardadan sonra dış pazarlara da yaymayı planlıyoruz. Projeden bahsettiğimiz Avrupalı turizmciler, bu işi birlikte yapabileceğimizi düşünüyorlar. Cuma günü işinden çıkan insanlar 3 saat sonra Dalaman'a gelecek ve pazar günü geri dönüp, Pazartesi iş başı yapabilecek.''

İBRAHİM DOĞAN: "BU YIL REKABERLİK YILI"

Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan ise yaptığı konuşmasında şunları söyledi; "Böyle bir birlikteliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemde Valimizin önderliğinde bir oluşuma gidilmesi son derece önemli.

Bu yıl rekaberlik yılı diye düşünüyorum. En iyisini yapacak olanlarla ilerleyecek bir süreç içerisindeyiz. Biz Dalaman Havalimanı ve otellerle bir araya geldik. Daha önce de birlikte projeler yapmıştık. Şimdi de hava yolu ayağında elimizden geleni yapacağız. Bu yaz Ankara-Dalaman seferlerini günde ikiye çıkaracağız.

İnsanları adresinden alıyoruz ama bunu da yine bir acenteyle yapıyoruz. Gidilen yerlerdeki rehberlik hizmetleri için de hem TÜRSAB'dan hem de diğer turizm ötgütlerinden destek alıyoruz. Dalaman Weekend programı çerçevesinde ücretsiz transferi de müşterilerimize sağlayacağız.''

Anadolujet ve Pegasus'tan 'Dalaman Weekend' kampanyası

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Çotanak ~ 2 yıl önce
Yanlış baştan geliyor. Havalimanı dalamana değil, Gökovaya yapılacaktı. Hem Muğla merkeze hem de başta Marmaris olmak üzere aynı yerlere daha kolay hizmet verecekti. Asıl batı Antalya havalimanı yapılınca ne olacak? Geçmiş olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ADB ~ 2 yıl önce
Gökova'da tam olarak nereye yapmayı düşünüyorsun?
degiş ~ 2 yıl önce
başarılar dilerim alınlarının akıyla çıkarlar inşallah maşallah

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AntalyaWinterSun ~ 2 yıl önce
Yıllardır bir arayış vardı, Dalaman bölgesini kış aylarında aktif hale getirmek için. Oysa SunExpress bunu Antalya için 1990/91 kışında ve sonrasında 2008 kışında Antalya için gerçekleştirmişti. Antalya Winter Sun ve de Antalya im Winter isimli programlar sayesinde bu ilimizde kış turizmi gelişmişti. Dalaman da bunu çok önce yapabilirdi. SunExpress bu konuda hep önerilerde bulundu. Ancak ''tavuk mu yumurtadan yumurta mı tavuktan misali'' , kimse elini taşın altına koymak istemiyordu. Bu nedenle şimdi bu program kanımca çok faydalı olacaktır. Tüm oyuncular ''BİRLİKTE'' hareket ederse, güç doğar ve başarı gelir. Benzer programlar yurt dışı piyasaları içinde yapılabilir. Tebrikler Dalaman....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıllı ~ 2 yıl önce
Onur Air bile 23 sene sonra Dalamanı terketti, oradan artık bir kaç yl bir şey olmaz,

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000