02 Ocak 2016, Cumartesi 17:40:18

Anadolujet uçağına yıldırım çarptı

İstanbul'da üç saatlik rötarın ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkış yapan Anadolujet'e ait yolcu uçağına kalkıştan sonra yıldırım isabet etti.
  • Haberin kaynağı:Yolcular onu demiş bunu demiş olunca ;abartı üstüne tekrar bir abartı ; Sonuç: Başkalarını bilmem ama benim ciddiye alacağım bir haber olmaz.
  • ucaklar 32584 yildirima dayanacak sekilde yapilir. ayrica ucaklardaki akulerin kullanilmasi isinedevesile olur
  • Bak kardesim havada bulut varsa kalkmiyacaksin:))
  • Motora gelseydi ne olacaktı ? Kötü havalarda kaldırmayın. Hiçbirşey insan canından önemli değildir.

Uçak bir saat sonra Sabiha Gökçen Havalimanı'na geri dönerken yolcuların bekleyişleri uçağın yere inmesinden sonra da sürdü. Tahliyeyi gerçekleştirecek merdiven aracın da bozuk olması sebebiyle yolcuların uçakta da 45 dakika beklediği öne sürüldü.

Uçak geri dönerken, yolcular apronda mahsur kaldı. Olay kar yağışının etkili olduğu 31 Aralık'ta tarihinde meydana geldi. İstanbul -Trabzon seferini yapan Anadolujet'e ait yolcu uçağı kar yağışı nedeniyle 3 saat rötarla Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkış yaptı.  Uçağa kalkışından yaklaşık 10 dakika sonra yıldırım isabet etti. Yıldırım isabet eden uçak 1 saatlik uçuşun ardından saat 11.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaptı. Yıldırım isabet eden uçak apronda kargo bölümüne park ederken yolcular,   gelen merdiven aracının motoru bozuk olduğu gerekçesiyle yaklaşık 45 dakika uçakta kaldıklarını ileri sürdü.

MERDİVENDEN SONRA YAKIT TANKERİ YANAŞAMADI

Başka bir merdiven aracının uçağa yanaşmasının ardından yolcular otobüsle aprondan alınarak Trabzon seferi için hazırlanan diğer uçağı bulunduğu park yerine gittiler.  Bu sırada yoğun kar yağışı nedeniyle yakıt tankeri uçak altına yanaşamayınca uçak sefere hazırlanamadı. Bu kez de yaklaşık 1,5 saat apronda beklediklerini iddia eden yolcular, o anı cep telefonuyla görüntüleyerek sosyal medyada paylaştı. 

Anadolujet uçağına yıldırım çarptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Abartı ~ 2 yıl önce
Haberin kaynağı:Yolcular onu demiş bunu demiş olunca ;abartı üstüne tekrar bir abartı ; Sonuç: Başkalarını bilmem ama benim ciddiye alacağım bir haber olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
remzi ~ 2 yıl önce
ucaklar 32584 yildirima dayanacak sekilde yapilir. ayrica ucaklardaki akulerin kullanilmasi isinedevesile olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
izmet ~ 2 yıl önce
Say bakalim o zmaan rezmicim ben atiyorum yildirimlari burdan :)
Oooo! ~ 2 yıl önce
Remzi geri gelmiş bakıyoruz! Eğlence başlıyor hadi bakalım. Ama artık herkes şaka yaptığının ve yazdığın GARİPLİKlerinde ciddi olmadığının farkında. Artık sıktı yani
Bak ~ 2 yıl önce
Bak kardesim havada bulut varsa kalkmiyacaksin:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duygu ~ 2 yıl önce
Motora gelseydi ne olacaktı ? Kötü havalarda kaldırmayın. Hiçbirşey insan canından önemli değildir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Orhan ~ 2 yıl önce
Haklısınız bu konuda katılıyrum size.
duygusuz ~ 2 yıl önce
Kuşa çarpsa nolcaktı? meteor düşse nolcaktı? ufo görseler nolcaktı?... Bu kafayla hiç bi zaman uçamazsınız.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000