24 Aralık 2014, Çarşamba 23:21:35

ANADOLUJET UÇAĞI TRABZON'A İNEMEDİ

Anadolujet'in bugün Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Trabzon'a gidecek uçağı Trabzon Havalimanı'na inemedi.
  • Bu konuda daha sağlıklı ve ayrıntılı bilgi kaptan pilottan alınabilir. Yolcuların kafasında soru işareti oluşturabilecek mahiyetteki haberler ne derece yarar sağlar.? herhalde tamamen pilotun tercihidir.
  • Bu uçağın teknik durumunu bilmiyorum ama kabini tam bir felaket. TC-SAF ve TC-SAG ikilisinin kabininden şikayet ediyor ve filodan ayrılmalarına seviniyorduk ki, sevincimiz kursağımızda kaldı. TC-SBZ'ni kabini de bu ikiliyi aratmıyor. Atlasjet filoya uçak dahil ederken kabinlerini de revizyondan geçiriyor ve belli bir standardı oluşturdu ama THY/Anadolujet bu konuda maalesef çok kötü durumda.
  • Trabzon havaalanı bur an önce revize edilmeli
  • Haberde flap arızası yazmıyor ancak, yorumlarda flap arızasından bahsediliyor. Eğer bu doğruysa ve uçak pist Trabzon'a göre daha uzun diye Samsun'a divert ettiyse; a) Pilot Trabzonludur ve pistin kısalığına dikkat çekmek istemiştir. b)Gerçekten bu gibi teknik sorun yaşanan durumlarda Samsun Havalimanı daha emniyetlidir. c)Trabzon Havalimanı Samsun'a göre daha emniyetli değildir. d)Yıllardır tek tabanca Trabzon havalimanına mahkum bırakılan çevre iller Ordu-Giresun açılınca Samsun'un dışında Trabzon'dan daha güvenli 2. bir havalimanına kavuşacaklardır. e)Bütün şıklar espridir ciddiye alıp yorum yapmaya değmez. (Açık ara birinci olması gereken şık... mı acaba?) Cevap yazmadan önce başlığa dikkat ltf :))

TK 7228 sefer sayısıyla bugün Sabiha Gökçen'den Trabzon'a gitmek için kalkış yapan Anadolujet uçağı, Trabzon Havalimanı'na inemedi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan 18.30'da kalkması planlanan B737-800 tipi uçak, teknik bir arıza nedeniyle 1 saat 15 dakikalık rötarın ardından 19.45'de Trabzon'a gitmek üzere havalandı.

TC-SBZ tescilli Anadolujet uçağı, Trabzon Havalimanı'na ineceği sırada İstanbul'daki arızanın tekrar etmesi nedeniyle, bir süre havalimanı etrafında tur attı. 

Trabzon Havalimanı'na iniş için güvenlik önlemlerinin yeterli olmaması nedeniyle uçak, Samsun Çarşamba Havalimanı'na yönlendirildi. Saat 22.00'de Çarşamba Havalimanı'na sorunsuz iniş gerçekleştiren uçakta, teknik inceleme yapıldı.

Yapılan kontrollerin ardından Anadolujet uçağı, saat 01.10'da Çarşamba'dan havalanarak Trabzon Havalimanı'na saat 01.45'de ise havalimanına sorunsuz bir iniş gerçekleştirdi.

ANADOLUJET UÇAĞI TRABZON'A İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Ahmet AYDIN ~ 3 yıl önce
Bu konuda daha sağlıklı ve ayrıntılı bilgi kaptan pilottan alınabilir. Yolcuların kafasında soru işareti oluşturabilecek mahiyetteki haberler ne derece yarar sağlar.? herhalde tamamen pilotun tercihidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TC-SBZ ~ 3 yıl önce
Bu uçağın teknik durumunu bilmiyorum ama kabini tam bir felaket. TC-SAF ve TC-SAG ikilisinin kabininden şikayet ediyor ve filodan ayrılmalarına seviniyorduk ki, sevincimiz kursağımızda kaldı. TC-SBZ'ni kabini de bu ikiliyi aratmıyor. Atlasjet filoya uçak dahil ederken kabinlerini de revizyondan geçiriyor ve belli bir standardı oluşturdu ama THY/Anadolujet bu konuda maalesef çok kötü durumda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamsi61 ~ 3 yıl önce
Trabzon havaalanı bur an önce revize edilmeli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CİDDİYE ALSAK MI? ~ 3 yıl önce
Haberde flap arızası yazmıyor ancak, yorumlarda flap arızasından bahsediliyor. Eğer bu doğruysa ve uçak pist Trabzon'a göre daha uzun diye Samsun'a divert ettiyse; a) Pilot Trabzonludur ve pistin kısalığına dikkat çekmek istemiştir. b)Gerçekten bu gibi teknik sorun yaşanan durumlarda Samsun Havalimanı daha emniyetlidir. c)Trabzon Havalimanı Samsun'a göre daha emniyetli değildir. d)Yıllardır tek tabanca Trabzon havalimanına mahkum bırakılan çevre iller Ordu-Giresun açılınca Samsun'un dışında Trabzon'dan daha güvenli 2. bir havalimanına kavuşacaklardır. e)Bütün şıklar espridir ciddiye alıp yorum yapmaya değmez. (Açık ara birinci olması gereken şık... mı acaba?) Cevap yazmadan önce başlığa dikkat ltf :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000