06 Ekim 2013, Pazar 15:03:01

ANADOLUJET UÇAĞI PİST BAŞINDAN GERİ DÖNDÜ

AnadoluJet'in Van-Ankara seferini yapacak uçağı, pistte hızlanmak üzereyken motor arızası nedeniyle havalanamadan geri döndü.
  • bilmesek inanacağız, anadolu jet filosunda en genç uçak 5, en yaşlı uçak 14 yaşında ve 14 yaşında sadece iki uçak var. kalanlar genelde 5-6 yıllık genç uçaklar. oturup da kafadan sıkmayın, hürriyet.com değil burası, havacılar var burada.
  • kimsenin savunucusu değilim ama, anadolujet'in filosuna girip, kuyruk tescillerinden uçak bilgilerini internette aratırsanız, 737-800'lerin ortalama 5-6 yaşında olduğunu görürsünüz. sonra da burada yanlış yorumlar yazmazsınız.
  • Anadolu Jet deki Bütün 737/800 uçaklar SunExpress e aittir. SunExpress Ucuz operasyon yapmak için dünya da ki tüm yaşlı uçakları ,bünyesine alıyor.Allah dan teknik ekip bu uçaklarda fazlasıyla tecrübeli fazla sorun yaşamıyorlar.Ama teknik bu eski uçaklar yüzünden çok dertli.Allah ekibe kolaylıklar versin. Herkese güvenli uçuşlar dilerim.
  • Sağır duymaz uydurur derler ya , tam öyle olmuş bu haber maalesef . Arıza motorda değil leading edge flaplarda , piste çıkıp koşma da hiç yaşanmadı . Boarding sonrası motor çalıştırma sırasında fark edildi arıza (bkz. before taxi checklist) , teknisyen arkadaş baktı çözülemedi ve SAW'dan parça gönderildi bir başka AnadoluJet seferi ile . Neticede 1400 UTC civarında da uçak tekrar faal oldu . Yolculara da uçaktan indirilmeleri sırasında ve arızanın netleşmesini takiben tüm açıklamalar yapıldı , anlamamışlar ya da dinlememişler ise bu onların problemidir ! Hadi Zaman gazetesi havacılıkla ilgili bir gazete değil yazabilir detaya inmeden , keşke Airporthaber azıcık araştırıp düzelterek doyurucu bir şekilde yayınlasa idi bilgileri .

AnadoluJet'in bugün Ankara seferi için hazırlık yapan Boeing 737-800 tipi uçağı, 150 yolcusu ile saat 11.20 sıralarında Van'dan havalanmak için pist başına geldi. Kaptan pilot gerekli uyarıları yaptıktan sonra havalanmak üzere motorlara güç verdi. Ancak uçak hızlanırken sağ motordan bir gürültü duyuldu. Kaptan pilot yaşanan olay üzerine hızını düşürüp pistten park alanına geri döndü. Yolcular uçaktan indirildikten sonra teknik ekip motorda yaşanan sorunu çözmek için çalışmaya başladı.

Notordaki arızanın giderilmesi için İstanbul'dan Van'a gelecek başka bir uçakla parça getirileceği ve bunun sonrasında sıkıntının giderilebileceği öğrenildi. Yetkililer parçanın gelmesi ve yerine montajlanmasının ardından saat 16.00 sıralarında yolcuların Ankara'ya hareket edeceğini bildirdi. 

Terminalde bekletilen yolcular ise hiçbir yetkilinin kendilerine bilgi vermemesinden şikayet etti. (Zaman)

ANADOLUJET UÇAĞI PİST BAŞINDAN GERİ DÖNDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

filo yaşı ~ 5 yıl önce
bilmesek inanacağız, anadolu jet filosunda en genç uçak 5, en yaşlı uçak 14 yaşında ve 14 yaşında sadece iki uçak var. kalanlar genelde 5-6 yıllık genç uçaklar. oturup da kafadan sıkmayın, hürriyet.com değil burası, havacılar var burada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aramaya inanmak ~ 5 yıl önce
kimsenin savunucusu değilim ama, anadolujet'in filosuna girip, kuyruk tescillerinden uçak bilgilerini internette aratırsanız, 737-800'lerin ortalama 5-6 yaşında olduğunu görürsünüz. sonra da burada yanlış yorumlar yazmazsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Duayen ~ 5 yıl önce
Anadolu Jet deki Bütün 737/800 uçaklar SunExpress e aittir. SunExpress Ucuz operasyon yapmak için dünya da ki tüm yaşlı uçakları ,bünyesine alıyor.Allah dan teknik ekip bu uçaklarda fazlasıyla tecrübeli fazla sorun yaşamıyorlar.Ama teknik bu eski uçaklar yüzünden çok dertli.Allah ekibe kolaylıklar versin. Herkese güvenli uçuşlar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sn Duayen ~ 5 yıl önce
Bilmeden konuşmayın lütfen.Uçaklar yaşlı falan değil sanırım siz yaşlı uçak görmediniz.Hem yaşlı olduğunu düşünürsek uçakları SunExpress değil THY alıyor.Aldıktan sonra SXS adına geçiriyor tamamen danışıklı dövüş.SXS nin uçak alımın da söz hakkı yok AJ uçakları için.Alınan uçak SXS bunyesıne gecıyor yani resmi olarak SXS uçağı oluyor daha sonra ise ekibiyle birlikte AJ ye kiralanıyor.Resmiyette SXS uçağı fakat parayı veren arka plandaki gercek mal sahibi ise AJ. Bir konu hakkın da emın olmadan yorum yapma. Simdi herkese hayırlı sabahlar
mehmet ~ 5 yıl önce
Anadolujet'in filosunda 26 adet tayyare vardır ve ortalama yasları 8'dir. Dipnot: Yaşlı tayyare yoktur, bakımsız tayyare vardır. Bakınız : Iran Mahan air. Araştırmadan bilinçsizce sırf karalamak için yorum yazmayın lütfen.
Eksik Haber ~ 5 yıl önce
Sağır duymaz uydurur derler ya , tam öyle olmuş bu haber maalesef . Arıza motorda değil leading edge flaplarda , piste çıkıp koşma da hiç yaşanmadı . Boarding sonrası motor çalıştırma sırasında fark edildi arıza (bkz. before taxi checklist) , teknisyen arkadaş baktı çözülemedi ve SAW'dan parça gönderildi bir başka AnadoluJet seferi ile . Neticede 1400 UTC civarında da uçak tekrar faal oldu . Yolculara da uçaktan indirilmeleri sırasında ve arızanın netleşmesini takiben tüm açıklamalar yapıldı , anlamamışlar ya da dinlememişler ise bu onların problemidir ! Hadi Zaman gazetesi havacılıkla ilgili bir gazete değil yazabilir detaya inmeden , keşke Airporthaber azıcık araştırıp düzelterek doyurucu bir şekilde yayınlasa idi bilgileri .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000