15 Aralık 2017, Cuma 13:12:29

Anadolujet THY'den ayrılıyor mu?

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yönetim kurulunun talebi doğrultusunda AnadoluJet`in ayrı bir şirkete dönüştürülmesinin değerlendirildiğini ve yıl sonunda karar verileceğini belirtti.
  • Thy dünyanın ve türkiyenin en gözde en seçkin en konforlu havayoludur dahada ileriye tasinacagindan şüpheniz olmasin
  • 3.havalimanı için thy o kadar odaklanmıskı o kadar karısıkkı hersey bız daha sonra tasınalım dedıler ulastırma bakanlıgı hoop nasıl sonra felan derken bunca hengamenın arasında anadolujetle ılgılı verılecek karar hıcbırseydır boyle devam eder zaten ucak bulamıyorlar ucak lazım nasıl 2.el ucakları verecekler :)
  • Daha once premium economy THY adini comfort dedigi icin satamadi, simdi doluluk oranin yuzde 80 de her Amerika ucusunda Premium economy ile para kazanabilirsin, simdi buyuk havayollari alt sirket kurmak derdinde THY ayirmak, bunu yapmak intihardir, ucuncu havalimanindan Balkanlara BalkanJet kurmasi gereken THY, tam tersi hamle yapiyor, dar dusunmek budur,
  • Büroktatik engeller, yada tembellikden dolayı şirketini zarara uğratanlar var, hantal yapı denmeye başlandı.. bu hantallığı saglayan bazı kişiler bu şirketin devletin en önem verdiği şirket olduğunu bilsin. Gerekirse açık ışıkları, lavaboda akıtılan suyu azaltmayı düşünsün. Daha neler var neler. MİLLİ SERVET alğısı seferberliği başlatılmalı. Vesselam

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, yönetim kurulunun talebi doğrultusunda AnadoluJet`in ayrı bir şirkete dönüştürülmesinin değerlendirildiğini ve yıl sonunda karar verileceğini belirtti.

Türk Hava Yolları yönetimi, düşük maliyetli taşıyıcı markası AnadoluJet'in bünyesinde bulunduğu THY'den ayrılarak yeni bir şirket olmasını değerlendiriyor.

Forbes yazarı Martin Rivers'ın, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile görüşmesine dayandırarak aktardığı habere göre AnadoluJet'in ayrılmasıyla ilgili yönetim kurulunun değerlendirme talep ettiği ve görüşmelerin sürdüğü belirtildi.

Bilal Ekşi, kararın yıl sonunda verileceğini ve bu noktada AnadoluJet'in filosunun geliştirilmesiyle ilgili planların da yapılacağını açıkladı. Ekşi, firmanın ayrılması durumunda genişlemesini THY'den ikinci el uçak alarak gerçekleştirebileceğini de belirtti. Kabin içlerinin de bu doğrultuda yerel standartlara göre düzenlenmesi muhtemel.

PEGASUSLA REKABET

Çoğunluğu Ankara Esenboğa Havalimanından olmak üzere AnadoluJet adına THY ve SunExpress'ten an itibarıyla 32 adet Boeing 737-800 uçakla sefer yapılıyor. AnadoluJet aynı zamanda İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanını da kullanıyor.

Rivers'ın haberine göre Sabiha Gökçen'i ana üssü olarak kullanan ve Esenboğa'yı da kullanarak büyüme hamlesine hız veren bir başka düşük maliyetli taşıyıcı Pegasus karşısında AnadoluJet rekabetçi bir yanıt vermeye hazırlanıyor.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "AnadoluJet, ayrı bir şirket olarak konumlandırılırsa Ankara'yı da hub olarak kullanabilir. Şu anda AnadoluJet uluslararası seferlerini Ankara'dan kolaylıkla yapabiliyor. Bu yıl, THY de Avrupa'ya Ankara'dan dört adet yeni rota ekleyerek talebin nasıl gerçekleştiğini izliyor." açıklamasında bulundu.

Pegasus'un halihazırda Ankara'da konuşlandırdığı beş uçak Almanya, Avusturya, Ukrayna ve Ürdün'e seferler yapıyor. Firmanın Satış ve Network Planlama Direktörü Emre Pekesen de Esenboğa'nın büyüme için olgunlaştığını belirtmişti.

Forbes'a göre Türk Hava Yolları şu anda AnadoluJet ve SunExpress filosu da dahil olmak üzere 293 uçağa sahip ve Türkiye'nin en büyük havaalanı olan ve uluslararası uçuş trafiğindeki transit noktası konumundaki İstanbul Atatürk Havalimanını ana üssü olarak kullanıyor.

Anadolujet THY'den ayrılıyor mu?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

1 kaptan ~ 6 ay önce
Thy dünyanın ve türkiyenin en gözde en seçkin en konforlu havayoludur dahada ileriye tasinacagindan şüpheniz olmasin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptanim ~ 6 ay önce
Dünya ölcegine cikinca savurmak kolay da, gercegin öyle olmadigini anlamak cok da zor degil. Ah benim objektif degerlendirmeden habersiz kaptanim, neye göre, kime göre Dünya'nin en seckini?
ajajaj ~ 6 ay önce
3.havalimanı için thy o kadar odaklanmıskı o kadar karısıkkı hersey bız daha sonra tasınalım dedıler ulastırma bakanlıgı hoop nasıl sonra felan derken bunca hengamenın arasında anadolujetle ılgılı verılecek karar hıcbırseydır boyle devam eder zaten ucak bulamıyorlar ucak lazım nasıl 2.el ucakları verecekler :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hata ~ 6 ay önce
Daha once premium economy THY adini comfort dedigi icin satamadi, simdi doluluk oranin yuzde 80 de her Amerika ucusunda Premium economy ile para kazanabilirsin, simdi buyuk havayollari alt sirket kurmak derdinde THY ayirmak, bunu yapmak intihardir, ucuncu havalimanindan Balkanlara BalkanJet kurmasi gereken THY, tam tersi hamle yapiyor, dar dusunmek budur,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Anadolujet ~ 6 ay önce
Bu THY nin bir kamburudur, ayrılmak doğru bir karar olur, 2023 için THY nin tekerine çomak sokan ne varsa kaldırılmalı
Kulisden ~ 6 ay önce
Büroktatik engeller, yada tembellikden dolayı şirketini zarara uğratanlar var, hantal yapı denmeye başlandı.. bu hantallığı saglayan bazı kişiler bu şirketin devletin en önem verdiği şirket olduğunu bilsin. Gerekirse açık ışıkları, lavaboda akıtılan suyu azaltmayı düşünsün. Daha neler var neler. MİLLİ SERVET alğısı seferberliği başlatılmalı. Vesselam

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000