04 Mart 2012, Pazar 09:22:21

ANADOLUJET SİVASI PAS GEÇTİ KAYSERİ'YE İNDİ

Tüm yurtta etkisini sürdüren kötü hava koşulları İstanbul-Sivas uçağının Kayseri'ye zorunlu iniş yapmasına neden oldu.
  • Ben pilot değilim ama şu otomatik pilot meselesi beni çok güldürdü :) Benim hayalim de bir gün yolcular için bir otomasyon sistemi geliştirilmesi :) En az 3 gün öncesinden başlayıp belli aralıklarla uçuşu iç hat ise en az 1, dış hat ise 2 saat önceden havalimanına gitmesi gerektiğini hatırlatacak, saat başı hava raporu ve havalimanı istikametindeki yol trafik durumunu yolcunun cebine gönderecek, bagajı hakkı olan kiloyu geçtiğinde ötecek, inatla veya zorunlu olarak fazla bagajı olursa kontuardaki tartıya bagajı koyduğu anda bileti satın alırken verdiği kredi kartı bilgileri sayesinde kontuardaki sistem parayı çekecek, vs vs. Böylece biz de yolcu uçağı kaçırdığında veya fazla bagajı olduğunda " otomatik yolcu "ya taksaydın diyebiliriz.
  • Lavuğun teki böyle yazmış. Otomatik pilota takacakmışız (Ne akıcaz otomatik pilota burma bilezik mi :))))), o da gidip inecekmiş. Dikkat et otomatik pilot senin bi tarafına takmasın :))) Ulan Sivas ın pist iniş kategorisi ne ki oto land yapacaksın? Konuyu biliyo musun? Uçak sallanınca altına z.çanlardansın besbelli. Sus da adam sansınlar be...
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Belli ki pilot değilsin. Asıl hata 3 kere denemektir. O meydanda limit dışı bir durum varsa alçalmayı denemek bile gerekmez. KAldı ki işin sonuna bakılırsa, görüş limitleri minimalarda yeterli değilse, kitabi olan şey pas geçmektir. Bilip bilmeden buraya yorum yazmışsın. Airporthaber bu tür yorumları yayınlamamalı artık. Buraya havacılıkla ilgili değer taşıyan yorumlar yazılmalı ve yayınlanmalı.
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan dün saat 15.20'de havalanan TK7294 sefer sayılı Anadolujet'e ait uçak, Sivas Havaalanı pistini 3 kez pas geçti.

Kötü hava koşulları nedeniyle Kayseri-Erkilet Havaalanı'na yönlendirilen uçak, 17.12'de Kayseri-Erkilet Havaalanı'na zorunlu iniş yaptı.
ANADOLUJET SİVASI PAS GEÇTİ KAYSERİ'YE İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 6 yıl önce
Ben pilot değilim ama şu otomatik pilot meselesi beni çok güldürdü :) Benim hayalim de bir gün yolcular için bir otomasyon sistemi geliştirilmesi :) En az 3 gün öncesinden başlayıp belli aralıklarla uçuşu iç hat ise en az 1, dış hat ise 2 saat önceden havalimanına gitmesi gerektiğini hatırlatacak, saat başı hava raporu ve havalimanı istikametindeki yol trafik durumunu yolcunun cebine gönderecek, bagajı hakkı olan kiloyu geçtiğinde ötecek, inatla veya zorunlu olarak fazla bagajı olursa kontuardaki tartıya bagajı koyduğu anda bileti satın alırken verdiği kredi kartı bilgileri sayesinde kontuardaki sistem parayı çekecek, vs vs. Böylece biz de yolcu uçağı kaçırdığında veya fazla bagajı olduğunda " otomatik yolcu "ya taksaydın diyebiliriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Lavuğun teki böyle yazmış. Otomatik pilota takacakmışız (Ne akıcaz otomatik pilota burma bilezik mi :))))), o da gidip inecekmiş. Dikkat et otomatik pilot senin bi tarafına takmasın :))) Ulan Sivas ın pist iniş kategorisi ne ki oto land yapacaksın? Konuyu biliyo musun? Uçak sallanınca altına z.çanlardansın besbelli. Sus da adam sansınlar be...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Belli ki pilot değilsin. Asıl hata 3 kere denemektir. O meydanda limit dışı bir durum varsa alçalmayı denemek bile gerekmez. KAldı ki işin sonuna bakılırsa, görüş limitleri minimalarda yeterli değilse, kitabi olan şey pas geçmektir. Bilip bilmeden buraya yorum yazmışsın. Airporthaber bu tür yorumları yayınlamamalı artık. Buraya havacılıkla ilgili değer taşıyan yorumlar yazılmalı ve yayınlanmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000