08 Mayıs 2017, Pazartesi 17:01:03

Anadolujet iki uçağını filodan çıkarıyor

Türk Hava Yolları'nın alt markası Anadolujet, filosunda bulunan iki uçağı filosundan çıkarıyor.
  • Okadar alım yaptı ankara base'e. Nolcak peki bu pesonel? Kapamıyormu esb base? Anlaşma bittimi?
  • Haziran ayında tüm thynin ajet uçakları xq'ya geçiyor. Thy 2016 sonu jg serilerini ajete boyamıştı onlarda XQ tarafından işletilecek.
  • AJ THYnin markasıdır. Şirket değildir. Yani THY 2 XQ (sunexpress) uçağını sahibine iade etmiş ve sahibi XQ tarafından joint venture ile 2012 yılında kıralanmaya başlayan toplam 35 e yakın uçağını peyderpey geri alıp THYnin yerde bulunan en son 48 iddia edilen uçakların tekrar uçuşa kavuşmasını sağlamış. Bu arada XQ geri aldığı uçakları ekipleri ile birlikte fellik fellik ülke ve şirket aramakta kiralamak için. Türkçesi THY 2016 yılını kap'a bildirdiği üzere 6,5milyar TL brüt zararla kapatmış iktisadi olarak imkansız olan 40 veya 50 milyon TL net zarara bilançosunda yazan 4,7 milyar nakit olarak çektiği 2017 eylül ayına vadeli kısa kredi ile düşürmüş. Gerisini siz düşünün. THY gururum ama öz malı olan 29 uçak ile değil ve 321 lease uçak ile değil. Daha iyi olmasını dilerim ama 2015 uçak krizinden hemen sonra basına açıklama yapan Tursab Bşk Başaran Ulusoyun dediği gibi 2018 sonuna kadar parası olan piyasada kalsın diğerleri çıksın. yazacak çok şey var ama yine satırlar yetmedi. :)
  • Scd-sce-scg zaten nordwind için üretilmiş uçaklar idi.rus havayolu şirketi yaşadığı kriz nedeniyle teslim almamıştı,sunexpress de leasing şirketiyle anlaşmıştı o zmanlar...

Türk Hava Yolları'nın alt markası Anadolujet, filosunda bulunan iki uçağı filosundan çıkarıyor.

TC-SCE ve TC-SCD kuyruk tesciline sahip uçaklar, 2015 yılında SunExpress filosuna katılmıştı.  Daha sonra Anadolujet renklerine boyanan uçaklar 2015 yılından bu yana Anadolujet renkleri ile görev yaptı.

SunExpress adına operasyon yapan iki uçağın da kira süresi oldu. Yeni sözleşme imzanlamaması nedeniyle uçaklar filodan çıkarılacak.

İki uçağın da Rus Nordwind Havayolları'na gideceği öğrenildi.

AirportHaber

TC-SCE 737-800 Anadolujet AYT 25.7.15TC-SCD Anadolu Jet Boeing 737-800 - cn 41805 / ln 5325

Anadolujet iki uçağını filodan çıkarıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Sunex ~ 1 yıl önce
Okadar alım yaptı ankara base'e. Nolcak peki bu pesonel? Kapamıyormu esb base? Anlaşma bittimi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Esb ~ 1 yıl önce
Haziran ayında tüm thynin ajet uçakları xq'ya geçiyor. Thy 2016 sonu jg serilerini ajete boyamıştı onlarda XQ tarafından işletilecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 1 yıl önce
JG serisinden sadece bir ucak gecti (JGF). Onun disindakilerin tamami JF serisi
THY AJ ~ 1 yıl önce
AJ THYnin markasıdır. Şirket değildir. Yani THY 2 XQ (sunexpress) uçağını sahibine iade etmiş ve sahibi XQ tarafından joint venture ile 2012 yılında kıralanmaya başlayan toplam 35 e yakın uçağını peyderpey geri alıp THYnin yerde bulunan en son 48 iddia edilen uçakların tekrar uçuşa kavuşmasını sağlamış. Bu arada XQ geri aldığı uçakları ekipleri ile birlikte fellik fellik ülke ve şirket aramakta kiralamak için. Türkçesi THY 2016 yılını kap'a bildirdiği üzere 6,5milyar TL brüt zararla kapatmış iktisadi olarak imkansız olan 40 veya 50 milyon TL net zarara bilançosunda yazan 4,7 milyar nakit olarak çektiği 2017 eylül ayına vadeli kısa kredi ile düşürmüş. Gerisini siz düşünün. THY gururum ama öz malı olan 29 uçak ile değil ve 321 lease uçak ile değil. Daha iyi olmasını dilerim ama 2015 uçak krizinden hemen sonra basına açıklama yapan Tursab Bşk Başaran Ulusoyun dediği gibi 2018 sonuna kadar parası olan piyasada kalsın diğerleri çıksın. yazacak çok şey var ama yine satırlar yetmedi. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
. ~ 1 yıl önce
Anlayan beri gelsin
Tercih ~ 1 yıl önce
SunEx adina kiralanan ucaklarin tasfiyesine en yeni ucaklarla baslanmasi mi lazimdi? Elestiri noktasi burasi zaten. Kimse ucaklarin iade edilmesine karsi cikmiyor
Vay canına ~ 1 yıl önce
Durum sandığımdan da vahimmiş
Boeing ~ 1 yıl önce
Scd-sce-scg zaten nordwind için üretilmiş uçaklar idi.rus havayolu şirketi yaşadığı kriz nedeniyle teslim almamıştı,sunexpress de leasing şirketiyle anlaşmıştı o zmanlar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000