24 Haziran 2015, Çarşamba 13:16:13

Anadolujet Esenboğa'dan yurt dışına uçacak

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Ankara'dan yurtdışı seferlerini teşvik için Türk Hava Yolları'na Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuşları için izin verdi.
  • Tebrikler
  • Luton uçsun
  • Bunlar Anadolujet, Borajet ve Pegasus'a SHGM tarafından şu ana kadar teşvik kapsamında izin verilen hatlar. THY'nin hangi hatları açacağı henüz belli değil. Yakında onlar da açıklanır. Bu arada gecekonduyu İzmirlilerin sesi çıkmıyor bu aralar.
  • Ne yalan söyleyeyim ilk başta sunex e güldüm ankara da çuvallayacak diye. Ama helal olsun esb ye havacılığı öğretmeye başladı...

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Ankara'dan yurtdışı seferlerini teşvik için yayımlanan genelge kapsamında Türk Hava Yolları'na (THY) Amsterdam, Brüksel ve Londra uçuşları için izin verdi.

SHGM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Esenboğa Havalimanı’ndan yurtdışı uçuşların artırılması amacıyla yürütülen çalışma kapsamında Borajet Havayolları’na Münih, Pegasus Havayolları’na ise Bakü ve Amman uçuşları için verilen izinlerin ardından, THY’nin Avrupa’da 3 noktaya uçuş düzenlemek için yaptığı başvuru kabul edildi.

Teşvikli hatlardan yararlanmak isteyen havayollarının başvurularını değerlendiren SHGM, THY’nin AnadoluJet markasıyla uçuş gerçekleştirmek üzere Ankara-Amsterdam (Hollanda), Ankara-Brüksel (Belçika) ve Ankara-Londra (İngiltere) hatlarında uçuş talebini onayladı.

Söz konusu hatlarda haftalık olarak yaz döneminde 3, kış döneminde ise en az 2 frekans olarak düzenlenecek seferlerin 3 ay içinde başlaması öngörülüyor.

Başkentten daha önce 6 ülkede 11 noktaya gerçekleştirilen uçuşlar, genelge kapsamında tahsis edilen 6 yeni hatla birlikte 11 ülkede 17 noktaya ulaştı.

Anadolujet Esenboğa'dan yurt dışına uçacak

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Abbas dogan ~ 3 yıl önce
Tebrikler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Luton uçsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ESB ~ 3 yıl önce
Bunlar Anadolujet, Borajet ve Pegasus'a SHGM tarafından şu ana kadar teşvik kapsamında izin verilen hatlar. THY'nin hangi hatları açacağı henüz belli değil. Yakında onlar da açıklanır. Bu arada gecekonduyu İzmirlilerin sesi çıkmıyor bu aralar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Helal ~ 3 yıl önce
Ne yalan söyleyeyim ilk başta sunex e güldüm ankara da çuvallayacak diye. Ama helal olsun esb ye havacılığı öğretmeye başladı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000