19 Temmuz 2008, Cumartesi 12:59:40

UÇAK SEVDASI FİLM OLDU

Çekimlerine yeni başlanılan “Usta” isimli filmde uçak motoru tamir eden bir ustanın hikâyesi anlatılıyor.
  • doğan usta,oto sanayide araba motoru tamir eden bir motor ustası, hayali ise kendi uçağını yapmak.
  • sanayi ustaları sanayide.bizler uçak bakım tekniyeniyiz.ayrıca okulumuzunda bu isimli filme aracı olması üzücü..
  • aRKADAŞLAR YILLARCA 'MAKİNİST'DEYİMİ YÜZÜNDEN ÇOK SIKINTILAR ÇEKTİK..AMA HALEN OTO SANAYİ AĞZI İLE YAPILAN FİLMLER VE DEĞİŞTİREMEDİĞİMİZ ZİHNİYETLER YÜZÜNDEN YAPTIĞIMIZ İŞİN SAYGINLIĞInı KABULLENMİYOR..
  • Hangar ortamıda bir sanayi gibidir. Yağı kiri boldur ki bu bize ayrı bir zevk ayrı bir tat verir orası ayrı... Sanayinin oraya uymamasını anlayamadım. Arkadaş herhalde teknisyen olmadığından böyle bir yorum yapmış...

Yönetmenliğini Bahadır Karataş'ın yaptığı 'Usta' adlı filmin çekimleri başladı. Yetkin Dikinciler, Fadik Sevin Atasoy, Şevket Çoruh ve Hasibe Eren’in başrol oynadığı filmde aşk ve hayaller ön planda. Filmin kahramanı ise bir uçak teknisyeni.

Filmin tanıtımı için Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nin Havacılık Bölümü'nde bir basın toplantısı düzenlendi.

'Usta'da; uçak yapma hayaliyle yanıp tutuşan 'Doğan Usta'yı canlandıran Yetkin Dikinciler, karakteri hakkında şu açıklamaları yaptı: "Doğan Usta aslında motoru tamir ederken bir yandan kendi hayatını tamir ediyor. Kendi kırılganlıklarını tamir etmeye, kendini var etmeye çalışan bir karakter..." Dikinciler rolüne hazırlık süreciyle ilgili de "Sanayinin erkek dünyasına girip her şeyi yaptık. Mazot, yağ, kir-pas içinde ön çalışmamız oldu. Havacılıkla ilgili terminolojileri araştırdık" dedi.

UÇAK SEVDASI FİLM OLDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

usta ~ 10 yıl önce
doğan usta,oto sanayide araba motoru tamir eden bir motor ustası, hayali ise kendi uçağını yapmak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
crafttech ~ 10 yıl önce
sanayi ustaları sanayide.bizler uçak bakım tekniyeniyiz.ayrıca okulumuzunda bu isimli filme aracı olması üzücü..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEKNİSYEN ~ 10 yıl önce
aRKADAŞLAR YILLARCA 'MAKİNİST'DEYİMİ YÜZÜNDEN ÇOK SIKINTILAR ÇEKTİK..AMA HALEN OTO SANAYİ AĞZI İLE YAPILAN FİLMLER VE DEĞİŞTİREMEDİĞİMİZ ZİHNİYETLER YÜZÜNDEN YAPTIĞIMIZ İŞİN SAYGINLIĞInı KABULLENMİYOR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
Hangar ortamıda bir sanayi gibidir. Yağı kiri boldur ki bu bize ayrı bir zevk ayrı bir tat verir orası ayrı... Sanayinin oraya uymamasını anlayamadım. Arkadaş herhalde teknisyen olmadığından böyle bir yorum yapmış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000