25 Temmuz 2008, Cuma 08:21:07

Baba-oğul aynı kokpiti paylaştı

Inter Havayolları’nda kaptan pilot olarak görev yapan Hüseyin Derya Şahin, pilot oğlu ile aynı kokpiti paylaşmanın gururunu yaşadı.
  • ornek aile,ornek baba,ornek evlat..bırak elını cebıne koymayı kulaklarının arkasına koyup dılde cıkarsan yakısır sana:))mutlulugunuz basarılarınız daım olsun ınsallah..
  • hayırlısı olsun gü venli uçuşlar
  • tebrik ederim. ikisinin de iyi pilot ve insanlar olduğundan süphem yok. başarılar dilerim.
  • kavunun iyisinden aradıgına göre manav olmalısın??? çok gereksiz ve hitap şekli kötü olan bir mesaj, ne gerek duyarak yazılmış anlamak mümkün degil!!! sanırım sende karpuzsun umarım kavun kadar yakışmıştır sana insanlara isimleriyle hitap etmek varken gereksize takılan çirkin isimleri kınıyorum!

Inter Havayolları’nda hem kaptan pilot olarak uçan hem de Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Hüseyin Derya Şahin ile pilotluk mesleğinin henüz başındaki oğlu Barış Şahin ilk kez aynı kokpiti paylaştı. Baba-oğul pilotlar, İnter Havayolları’nın Antalya-Tel Aviv-Antalya seferini başarılı bir uçuşla gerçekleştirdi.

12 yıl önce Türk Hava Kuvvetleri’nden emekli olduktan sonra sivil havacılık sektöründe pilotluk yaşamını sürdüren Baba Şahin, oğlunun da kendisi gibi pilot olması için büyük çaba sarfetti. Babasının pilot olması nedeniyle havacılığa ilgisi bir kat daha fazla olan Barış Şahin ise hep bir pilot olma hayalleriyle büyüdü. Barış Şahin bu hayalini yaklaşık bir yıl önce gerçekleştirdi ve Anadolu Üniversitesi Havacılık Yüksek Okulu’ndan mezun olur olmaz kendisini kokpitte buldu. İkinci pilot olarak uçmaya başlayan Oğul Şahin, dün Airbus 321 tipi uçakta bin saatlik uçuş süresini doldurdu. Bu önemli günde ise yanında pilot bir arkadaşı değil babası Hüseyin Derya Şahin vardı. Baba oğul iki pilot Inter Havayolları’nın INX472-471 Antalya-Tel Aviv-Antalya seferlerini başarıyla gerçekleştirerek haklı bir gurur yaşadılar.

Inter Airlines

Inter Airlines

Inter Airlines

©AirportHaber.com

Baba-oğul aynı kokpiti paylaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

01ground:) ~ 10 yıl önce
ornek aile,ornek baba,ornek evlat..bırak elını cebıne koymayı kulaklarının arkasına koyup dılde cıkarsan yakısır sana:))mutlulugunuz basarılarınız daım olsun ınsallah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 10 yıl önce
hayırlısı olsun gü venli uçuşlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bitik ~ 10 yıl önce
tebrik ederim. ikisinin de iyi pilot ve insanlar olduğundan süphem yok. başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sizden biri ~ 10 yıl önce
kavunun iyisinden aradıgına göre manav olmalısın??? çok gereksiz ve hitap şekli kötü olan bir mesaj, ne gerek duyarak yazılmış anlamak mümkün degil!!! sanırım sende karpuzsun umarım kavun kadar yakışmıştır sana insanlara isimleriyle hitap etmek varken gereksize takılan çirkin isimleri kınıyorum!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000