02 Nisan 2009, Perşembe 12:03:14

AÜ SHYO'DAN MÜJDELİ HABER

Anadolu Üniversitesi, İstanbul'da çalışıp Eskişehir’e gelmekte zorluk çeken havacıların eğitimlerini kolaylaştırmak amacıyla yepyeni bir uygulamaya imza atıyor.
  • 2005 mezunuyum okulu mahkemeye verdik 2003 te. 2007 de askerden dağıtıma gelmişken aü sivil havacılık yo dan yazı geldi 5 yıl okuyabilirsiniz diye.buyrun siz kara verin orda okul ;orda geriye kala 15 ay askerlik.bu sebeple o dönemdeki okul idarecilerime emeği geçenlere hakkımı helal etmiyorum.
  • şimdi arkadas diyor ki okulun sucu degil miş.hadi lisans okulun sucu degil lisans sınavları da mı okulun sucu degil.mng 17 marttan itibaren sınav yapıyor okulumuzda ise hala 1 veya 1.5 ay sonra olacakmıs.neymiş türkce sınav soruları gelecekmiş.mng inglizce yapıyor.su durumda dahi oklun savunan insanlar var ya hiç bir sey demiyorum.yazıklar olsun okul yönetimine ve okulu savunanlara
  • Arkadaşlar okulumuzu yapıcı olarak eleştirelim.Geçmiş zamanın koşullarını iyi değerlendirelim.Şu anki durumuda iyi tahlil edelim.Lisans sıkıntısını çıkaran sanki okulmuş gibi atıp tutmayalı.Shgm nin işlerinidemi bizim okul yapsın. Özellikle teknisyen olmak için 2 sene okumak bile fazla diyen arkadaş efendi ol küçücük beyninle bu işlere karışma olayı geniş çerçeveden incele.Keşke gelsende beraber çalışsak ben sana öğretirdim kaç sene lazımmış...
  • ben de shyo shui mezunuyum ama okuldan fazla birşey öğrendiğimi söyleyemeyeceğim. ne öğrendiysek iş hayatında öğrendik. ordaki hocaların kendilerini geliştirmeleri lazım. çoğunun sektörde olup bitenlerden haberi bile yok. 4 sene niye okudum , ben de anlamadım. onun yerine 6 ay sektörde çalışsam yeterliymiş. ama yine de yüksek lisansın istanbula alınması iyi olmuş. zaten okulu bitiren kimse eskişehirde kalmıyor. herkes %80 istanbulda. ben de yüksek lisansa katılmayı düşünüyorum ama bana bir katkısı olacağını düşündüğüm için değil, sırf yüksek lisans mezunu olmak için...

Türkiye'deki havacılık sektörünün kalbinin İstanbul'da attığını göz önünde bulunduran Anadolu Üniversitesi, öğrenimini sağlamak isteyenler için büyük bir fırsat sunmaya hazırlanıyor.

Bundan böyle “Eskişehir uzak” diyenler için İstanbul'da da eğitim sürecini başlatmayı planlıyor.

İşte Anadolu Üniversitesi tarafından konuya ilişkin yapılan o açıklama:

Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından İstanbul’da 2009-2010 Eğitim Öğretim Yılında başlanması planlanan Yüksek Lisans eğitim programı ikinci öğretim olarak Anadolu Üniversitesi’nin İstanbul’daki tesislerinde gerçekleştirilecektir. Böylece havacılık sektöründe çalışan ve lisansüstü eğitim için Eskişehir’e gelme olanağı bulamayanlara önemli bir fırsat yaratılmış olacaktır. Bilindiği gibi Türk Havacılık Sektörü unsurlarının önemli bir bölümü İstanbul’da faaliyet göstermektedir. Bu programın İstanbul’da gerçekleştirilmesinin nedenlerinden birisi de sektörde çalışan ve yüksek lisans yapmak isteyen adayların, Üniversitemizden uzun süredir bu yönde taleplerinin olmasıdır.

1995 yılından bu yana “Sivil Havacılık Yönetimi” alanında yüksek lisans ve doktora programları yürüten Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü bu alandaki bilgi birikimi ve deneyimini havacılık yönetimine ilgi duyan adayların gelişimine yaygın şekilde aktarmayı hedeflemektedir. Programın yürütülmesi sırasında havacılık sektöründe önemli bilgi birikimi ve deneyim elde etmiş, üst düzey yöneticilik yapmış profesyonellerden de yararlanılacaktır.

Programa başvuracak adayların en az 1 yıl sektör deneyimine sahip olmak üzere, aşağıda belirtilen giriş koşullarını sağlamaları gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesi tarafından İstanbul’da Yürütülecek “Havacılık Yönetimi Tezsiz Yüksek Lisans Programına İlişkin Giriş Koşulları:

Akademik Lisans Üstü Eğitime Giriş Sınavından (ALES) en az 60 puan almış olmak.
Üniversiteler arası Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) ya da eşdeğeri bir sınavdan hangi tarihte alınırsa alınsın en az 50 puan almış olmak.

En az 2,40/4.00 ya da 60/100 olmak koşulu ile lisans not ortalamasına sahip olmak.

Not:

1- Başvuran adayların lisans mezuniyet türüne bakılmaksızın bilimsel hazırlık programı uygulanmayacaktır.

2- Adayların 10 Mayıs 2009 tarihinde yapılacak olan ALES sınavına girecek adaylar için son başvuru tarihi 3 Nisan 2009 Cumadır.

AÜ SHYO'DAN MÜJDELİ HABER

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
2005 mezunuyum okulu mahkemeye verdik 2003 te. 2007 de askerden dağıtıma gelmişken aü sivil havacılık yo dan yazı geldi 5 yıl okuyabilirsiniz diye.buyrun siz kara verin orda okul ;orda geriye kala 15 ay askerlik.bu sebeple o dönemdeki okul idarecilerime emeği geçenlere hakkımı helal etmiyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
şimdi arkadas diyor ki okulun sucu degil miş.hadi lisans okulun sucu degil lisans sınavları da mı okulun sucu degil.mng 17 marttan itibaren sınav yapıyor okulumuzda ise hala 1 veya 1.5 ay sonra olacakmıs.neymiş türkce sınav soruları gelecekmiş.mng inglizce yapıyor.su durumda dahi oklun savunan insanlar var ya hiç bir sey demiyorum.yazıklar olsun okul yönetimine ve okulu savunanlara

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Arkadaşlar okulumuzu yapıcı olarak eleştirelim.Geçmiş zamanın koşullarını iyi değerlendirelim.Şu anki durumuda iyi tahlil edelim.Lisans sıkıntısını çıkaran sanki okulmuş gibi atıp tutmayalı.Shgm nin işlerinidemi bizim okul yapsın. Özellikle teknisyen olmak için 2 sene okumak bile fazla diyen arkadaş efendi ol küçücük beyninle bu işlere karışma olayı geniş çerçeveden incele.Keşke gelsende beraber çalışsak ben sana öğretirdim kaç sene lazımmış...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ben de shyo shui mezunuyum ama okuldan fazla birşey öğrendiğimi söyleyemeyeceğim. ne öğrendiysek iş hayatında öğrendik. ordaki hocaların kendilerini geliştirmeleri lazım. çoğunun sektörde olup bitenlerden haberi bile yok. 4 sene niye okudum , ben de anlamadım. onun yerine 6 ay sektörde çalışsam yeterliymiş. ama yine de yüksek lisansın istanbula alınması iyi olmuş. zaten okulu bitiren kimse eskişehirde kalmıyor. herkes %80 istanbulda. ben de yüksek lisansa katılmayı düşünüyorum ama bana bir katkısı olacağını düşündüğüm için değil, sırf yüksek lisans mezunu olmak için...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000