29 Aralık 2009, Salı 16:22:01

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ UÇAKLARINA KAVUŞTU

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu uçak filosuna iki uçak daha katıldı...
  • 1-shyo pilotaj ülkemizde pilotaj eğitimi veren iyi bir kurumumuzdur.(THK-SHYO-THY AKADEMİ aynı kalitededir.)Sadece shyo da LİSANSINIzın yanına bide üni diploması alırsınız...Eee diplomayla değl LİSANLA uçarsınız... 2-Torpillide olsanız bu işi beceremiyorsanız br yerde patlak verir.Type eğitimnide bir yerde... 3-Bugüne kadar thy de uçak anadolu shyo pilotların bir çoğuyla tanıştım.Hepsi çok iyi insanlar.Neyi paylaşamıyorsnuz. Torpillide
  • ehliyet kursu pilotu oldugumuz icin, zaten sabah aksam sadece bir lisans kazanabilmek icin ders calisioruz ve derse hazirlanioruz. var gucumuzle ucagi ve havaciligi anlamaya calisioruz. ben amerikada egitimimi tamamliorum suanda. ve ben havaciligi yerinde ogreniorum. ingilizcemi de aynen o sekilde gelistiriorum. ben atpl sinavima 14 ders ten birden girdim. havaciligin besigi amerika. bütün büyük adimlar ve buluslar nerde gerceklesti? ben daima sana biseyler ogretmeye hazirim. her kulvarda. ama sen bunu kendine yedirebilirmisin bu sözlerden sonra, bilmem. pilot ol biraz. hava atma. meslegin degerini bil. yoksa sen de flight simulator pilotlarindan birimisin?
  • ehliyet kursu pilotları ne zaman adam oldu da bu okula laf etmeye başladı allah aşkına. amerikadan parayla lisans alıp birde çalışarak lisans alanlara laf mı ediyorlar torpil para falan filan diye eger burda söylediğiniz kadar iyiyseniz zaten sizi havada kaparlar burda gevezelik edeceginize gidin kendinizi kanıtlayın. bu okulun bütün mezunları kendilerini gittikleri yerde zaten kanıtlıyorlar hava trafiğinden teknik bölümüne yada pilotajına kadar umarım bir gün beraber uçarız o zaman bilginiz konusunda sizi bir sınarım :) bakalım dediğiniz kadar iyimisiniz
  • 5 MİLYON DOLARLIK UÇAK ALINIYOR AMA SINIFLARDA MİLLET SIKIŞ TEPİŞ. BRAVO DAHA BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM... SHUİ.

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu, Pilotaj Bölümü eğitim faaliyetlerinin etkinliğini önemli ölçüde artırmak ve Sivil Havacılık Yüksekokulu pilotaj eğitimini daha etkili hale getirmek amacıyla iki adet Beechcraft King Air C90GTI  uçağını filosuna kattı.

İki pilot ve beş yolcu kapasitesine sahip olan uçaklar, mevcut ulusal ve uluslararası pilotaj eğitimi mevzuatının zorunlu kıldığı çok motorlu uçaklarla yapılması gereken ATP(A) pilot eğitiminin son aşamasında ve uçuş ekibi işbirliği (Multi Crew Coordination) eğitiminde de kullanılacak.

Üniversite bünyesine dahil olan uçakların aviyonik sistemleri, jet motorlu yolcu uçaklarınınkiyle benzer özellikler taşımakta. Bu sayede piston motorlu uçaklarda eğitim alan Pilotaj Bölümü öğrencileri jet motorlu ve ileri teknoloji elektronik sistemlere sahip yolcu uçaklarına başarılı bir şekilde geçiş yapabilecek, mezun olduktan sonra havayolu işletmelerinin bu tür uçaklarına çok daha çabuk uyum sağlayabilecekler. Bu durum Pilotaj Bölümü eğitim faaliyetlerinin etkinliğini önemli ölçüde artıracak ve Sivil Havacılık Yüksekokulu pilotaj eğitimini daha da farklı hale getirecek.

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu uçak filosuna alınan uçaklar, 550 şaft beygir gücüne ve Pratt&Whitney Canada yapımı PT6A-135-A turboprop motora sahip. Uçağın maksimum seyahat hızı 500 kh/h, servis tavanı 9144 m ve maksimum menzili 2446 km’dir. Uçağın temel işletme ağırlığı 3243 kg ve 1365 kg faydalı yük taşıyabilmekte.

Uçak Collins Pro Line 21 glass cockpit aviyonik sistemine sahip olan uçaklarda; GPS (Küresel Konumlandırma Uyduları), TCAS (Trafik Uyarı ve Çapışma Önleyici Sistem), TAWS+ (Arazi Uyarı Sistemi) ve IFIS (Entegre Uçuş Bilgi Sistemi), Grafik Hava Durumu Alıcısı, Elektronik Jeppesen Kartları gibi en son teknoloji ürünü donanım uçak üzerinde bulunmakta.

Beechcraft King Air C90GTI

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ UÇAKLARINA KAVUŞTU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

Misafir ~ 8 yıl önce
1-shyo pilotaj ülkemizde pilotaj eğitimi veren iyi bir kurumumuzdur.(THK-SHYO-THY AKADEMİ aynı kalitededir.)Sadece shyo da LİSANSINIzın yanına bide üni diploması alırsınız...Eee diplomayla değl LİSANLA uçarsınız... 2-Torpillide olsanız bu işi beceremiyorsanız br yerde patlak verir.Type eğitimnide bir yerde... 3-Bugüne kadar thy de uçak anadolu shyo pilotların bir çoğuyla tanıştım.Hepsi çok iyi insanlar.Neyi paylaşamıyorsnuz. Torpillide

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ehliyet kursu pilotu oldugumuz icin, zaten sabah aksam sadece bir lisans kazanabilmek icin ders calisioruz ve derse hazirlanioruz. var gucumuzle ucagi ve havaciligi anlamaya calisioruz. ben amerikada egitimimi tamamliorum suanda. ve ben havaciligi yerinde ogreniorum. ingilizcemi de aynen o sekilde gelistiriorum. ben atpl sinavima 14 ders ten birden girdim. havaciligin besigi amerika. bütün büyük adimlar ve buluslar nerde gerceklesti? ben daima sana biseyler ogretmeye hazirim. her kulvarda. ama sen bunu kendine yedirebilirmisin bu sözlerden sonra, bilmem. pilot ol biraz. hava atma. meslegin degerini bil. yoksa sen de flight simulator pilotlarindan birimisin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ehliyet kursu pilotları ne zaman adam oldu da bu okula laf etmeye başladı allah aşkına. amerikadan parayla lisans alıp birde çalışarak lisans alanlara laf mı ediyorlar torpil para falan filan diye eger burda söylediğiniz kadar iyiyseniz zaten sizi havada kaparlar burda gevezelik edeceginize gidin kendinizi kanıtlayın. bu okulun bütün mezunları kendilerini gittikleri yerde zaten kanıtlıyorlar hava trafiğinden teknik bölümüne yada pilotajına kadar umarım bir gün beraber uçarız o zaman bilginiz konusunda sizi bir sınarım :) bakalım dediğiniz kadar iyimisiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
5 MİLYON DOLARLIK UÇAK ALINIYOR AMA SINIFLARDA MİLLET SIKIŞ TEPİŞ. BRAVO DAHA BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM... SHUİ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000