05 Ekim 2015, Pazartesi 22:58:26

Kaptan pilot uçuş sırasında öldü

American Airlines'ın Phoenix-Boston seferini gerçekleştiren uçağında kaptan pilot hayatını kaybetti. Yardımcı pilot uçağı New York'a indirdi.
  • Ne kadar çok işsiz varmış. 51.Pilot... oldu mu?
  • Bence de doğru tanımlama 2. pilot ya da ingilizce tanımıyla 'First Officer' olmalı. Yardımcı pilot tanımı bence doğru değil. FO kaptanın yardımcısı değildir, 2. pilottur. Bu olayda olduğu gibi kaptana birşey olduğunda uçağı yönetmek ve emniyetli bir şekilde indirmekle sorumludur. Kaptan 2. pilot ve diğer ekip üyeleri ile birlikte tüm operasyonu yönetir ve işin sorumlusudur. Not: Ben de her olayı dine bağlayan, bilimsel yaklaşımlardan uzak insanlardan hoşlanmıyorum ve yorumlarını alakasız buluyorum.
  • derken? Neye yardim ediyor? Birinin isi ayridir digerinin isi ayridir. Kokpitte herkes kendi isini yapar. Ayni zamanda da birbirlerine yardimci olurlar.
  • Madem konu ünvanlardan açıldı, SHGM mevzuatı uyarınca çok pilota sertifiyeli hava araçlarında SORUMLU PİLOT ve II.PİLOT bulunur.

Amerika'da bu sabah saatlerinde Arizona eyaletindeki Phoenix kentinden havalanarak Massachusetts eyaletindeki Boston kentine giden American Airlines uçağında kaptan pilot hayatını kaybetti.

American Airlines'tan yapılan açıklamada bu sabah yapılan Phoenix-Boston seferinde hastalanan kaptan pilotun hayatını kaybettiği, yardımcı pilotun uçağı güvenli bir şekilde New York'a indirdiği belirtildi.

Yardımcı pilot, içerisinde 147 yolcusu ve 5 mürettebatı bulunan Airbus A320 tipi uçağı New York Syracuse'daki Hancock Havalimanı'na indirdi.

Yardımcı pilot, kaptan pilotun öldüğü haberini kuleye böyle bildirdi;

Kaptan pilot uçuş sırasında öldü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

khan ~ 3 yıl önce
Ne kadar çok işsiz varmış. 51.Pilot... oldu mu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yardımcı. ~ 3 yıl önce
Bence de doğru tanımlama 2. pilot ya da ingilizce tanımıyla 'First Officer' olmalı. Yardımcı pilot tanımı bence doğru değil. FO kaptanın yardımcısı değildir, 2. pilottur. Bu olayda olduğu gibi kaptana birşey olduğunda uçağı yönetmek ve emniyetli bir şekilde indirmekle sorumludur. Kaptan 2. pilot ve diğer ekip üyeleri ile birlikte tüm operasyonu yönetir ve işin sorumlusudur. Not: Ben de her olayı dine bağlayan, bilimsel yaklaşımlardan uzak insanlardan hoşlanmıyorum ve yorumlarını alakasız buluyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Az haklı ~ 3 yıl önce
'FO kaptanın yardımcısı değildir,' Hangi şirkettesin bilmiyorum ama OM açıp okursan görev tanımlarını.. İlk madde olarak Kaptan'ı asiste etmek olarak yazar. Bende First Officer'ım çokta takılmamak lazım bu işlere. 2. pilot daha yanlış. Ecnebi dilinden bu şekilde çevrilmiş.Have a nice flayttt.. takılma bunlara
Yardimci pilot ~ 3 yıl önce
derken? Neye yardim ediyor? Birinin isi ayridir digerinin isi ayridir. Kokpitte herkes kendi isini yapar. Ayni zamanda da birbirlerine yardimci olurlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ünvanlar ~ 3 yıl önce
Madem konu ünvanlardan açıldı, SHGM mevzuatı uyarınca çok pilota sertifiyeli hava araçlarında SORUMLU PİLOT ve II.PİLOT bulunur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000