24 Eylül 2012, Pazartesi 13:27:00

DEV HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN TARİHİ KARAR!

American Airlines, 11 binden fazla çalışanına işten çıkarma bildirimleri gönderdi.
  • Onları da alır bizimkiler... :) üzülmeyin siz. Onları da tanıyan varsa haber versin . Türkiyede havacılık sektöründe yabancılar için iş kaynıyor.
  • Adamlar Avupa'ya ucmuyorlar ki? LON FRA AMS üzerinden vs codeshare yapmislar. Batacagi belliydi. VE BATACAk...

American Airlines, "iflasın eşiğindeki bir şirketin, yeniden yapılanmaya gitmesi" gibi 11 binden fazla çalışanına işten çıkarma bildirimleri gönderdi. İşten çıkarma bildirimlerinin daha çok mekanik işçileri ve yer hizmetlerinde çalışan işçilere gönderildiği öğrenildi.

Dallas-Fort Worth’da bulunan ve kapanacak olan bakım tesisi nedeniyle yaklaşık 3 bin işçinin, Tulsa’da 3 binden fazla işçinin, Miami’de 1200 işçinin, Şikago’da 900 işçinin, New York ve Newark’da 1100 işçinin işine son verilecek.
Amerikan Havayolları daha önce havayolu sendikasına üye olan 13 bin işçiyi de kapsayan yaklaşık 14 bin işçiyi işten çıkaracağını açıklamıştı. Amerikan Havayolları sözcüsü Bruce Hicks bu hafta yaptığı açıklamada, 4.400 işçinin işini kaybedebileceğini ifade etti.

Bu yaz Amerikan Havayolları maliyetleri düşürmek amacıyla uçuş görevlilerinin ve yer hizmetleri çalışanlarının ikramiyelerinde kesintiye giderek bir takım küçük mali önlemler almıştı. Böylelikle bugüne kadar 800 uçuş görevlisi ve 800 yer işçinin ikramiyelerinde kesinti yapılmıştı.

New York Times’a açıklama yapan Ulaştırma İşçileri Sendikası’na üye Jamie Horwitz, “Bunların kötü olduğunu ve daha kötü günlerin gelmekte olduğunu biliyorduk” şeklinde konuştu. Ayrıca pilot sendikası lideri ise şirketin iflas söylemini kullanarak şirketin işçilerin haklarında kesinti yaptığını ifade etti.

Günde yaklaşık 1700 uçuş gerçekleştiren Amerikan Havayolları son zamanlarda ise diğer büyük Amerikan havayollarından daha fazla uçuş iptal etmek durumunda kalmıştı.

DEV HAVAYOLU ŞİRKETİNDEN TARİHİ KARAR!

Facebook Yorum

Yorumlar

yabancı ~ 6 yıl önce
Onları da alır bizimkiler... :) üzülmeyin siz. Onları da tanıyan varsa haber versin . Türkiyede havacılık sektöründe yabancılar için iş kaynıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hic biryere ucmuyorki adamlar ~ 6 yıl önce
Adamlar Avupa'ya ucmuyorlar ki? LON FRA AMS üzerinden vs codeshare yapmislar. Batacagi belliydi. VE BATACAk...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000