14 Ekim 2014, Salı 17:17:47

AMERICAN AIRLINES UÇAĞINDA ŞOK GÖRÜNTÜ!

American Airlines’e ait Boeing 757 tipi uçağın, uçuş sırasında kabininde bazı bölümlerde yırtılma oldu, uçak acil iniş yaptı.
  • NBC nin haberi olayın sebebini açıklıyor. O bölgeden çepeçevre hava ductı geçiyor. O kaçak yapmış.
  • bu durumun sadece bi tane fotoğraf yorumlanması çok yanlış bence. pilotun da yorum yapmadan gereğini yapmış olması gayet yerinde kahramanlık yapmaya gerek yok. sonuçta dekoratif Panel kendi kendine açılmaz açılırsa inceleme yapmak en doğrusu
  • Herhangi bir panelin acilmasi tehlike arz etmez,zira bu paneller sadece decoratif gorsellik icin yapilir.Birden fazla panelin ayni anda yirtilmasi ilginc olmus ama ucus guvenligini etkileyen bir sorun olusturmaz.Yirtilan yerler birbirinden bagimsiz panellerin birlesim noktalaridir,tutkal ile bile yapistirilmis degillerdir.
  • Benim haddim değil henüz bilgim yok öğrenci pilotum fakat , eğer PIC ben olsaydım kesinlikle anında emergency Declare verip acil iniş yapardım. Bu ekip 30 dk daha devam etmiş ben girmezdim o riske. Her ne kadar iç dekorda hasar varmış gibi görünsedr tutkalla yapıştırılmamışlardır diye düşünüyorum. Bir sıkıntı varki öyle bir durum oluşmuş. Pressure'a gelince ben değerleri görünce devam etmeyi değil , sağ salim inene kadar vakitimin olacağını düşünürdüm.Kırımsız uçuşlar Utku APAYDIN

American Airlines’e ait San Francisco-Dallas seferini yapan uçak, kabin içinde bazı panellerde hasar oluşması sonucu acil iniş yaptı.

AA 2293 sefer sayılı uçak, Dallas’a gitmek üzere bu sabah San Francisco’dan kalktı. Kalkıştan hemen sonra uçağın kabininde bazı panellerde açılmalar yaşandı. Uçağın kaptan pilotu geri dönme kararı aldı.

Uçak kabin basıncı düşmeden sorunsuz şekilde iniş gerçekleştirdi. Ancak kabindeki hasarları gören yolcular büyük korku yaşadı. Bazı yolcular uçaktaki o anları görüntüledi.

Uçak Dallas’a inişini yaptıktan sonra yolcular otele yerleştirildi ve sefer ertesi gün gerçekleştirildi.

AMERICAN AIRLINES UÇAĞINDA ŞOK GÖRÜNTÜ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
NBC nin haberi olayın sebebini açıklıyor. O bölgeden çepeçevre hava ductı geçiyor. O kaçak yapmış.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
technic ~ 4 yıl önce
bu durumun sadece bi tane fotoğraf yorumlanması çok yanlış bence. pilotun da yorum yapmadan gereğini yapmış olması gayet yerinde kahramanlık yapmaya gerek yok. sonuçta dekoratif Panel kendi kendine açılmaz açılırsa inceleme yapmak en doğrusu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aviator ~ 4 yıl önce
Herhangi bir panelin acilmasi tehlike arz etmez,zira bu paneller sadece decoratif gorsellik icin yapilir.Birden fazla panelin ayni anda yirtilmasi ilginc olmus ama ucus guvenligini etkileyen bir sorun olusturmaz.Yirtilan yerler birbirinden bagimsiz panellerin birlesim noktalaridir,tutkal ile bile yapistirilmis degillerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Benim haddim değil henüz bilgim yok öğrenci pilotum fakat , eğer PIC ben olsaydım kesinlikle anında emergency Declare verip acil iniş yapardım. Bu ekip 30 dk daha devam etmiş ben girmezdim o riske. Her ne kadar iç dekorda hasar varmış gibi görünsedr tutkalla yapıştırılmamışlardır diye düşünüyorum. Bir sıkıntı varki öyle bir durum oluşmuş. Pressure'a gelince ben değerleri görünce devam etmeyi değil , sağ salim inene kadar vakitimin olacağını düşünürdüm.Kırımsız uçuşlar Utku APAYDIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000