29 Kasım 2011, Salı 15:06:45

AA İFLAS KORUMA PROGRAMINA ALINDI

ABD’li havacılık firması American Airlines’ın sahibi AMR ve bağlı iştaraki American Eagle, iflas koruma başvurusunda bulundu. Hakkında çıkan iflas haberleriyle ilgili internet sitesinden açıklama yaptı.
  • hepinizde ne çok iyi anlıyorsunuz bu işlerden. Sizleri CEO yapmak lazım
  • Thy emin ellerde deyip, pgs, atlas, onur Allah'a emanet diyen arkadaş. Sen de havacılıktan anlıyorsun y. O öyle değil tam tersi. Sen kafanı bunlara çok yorma. :)
  • Türkiye'deki havacılık dünyadaki Krizden etkilenir ama bir avrupa ve amerikadaki gibi olacağını sanmıyorum. Bunların sebepleri Akıllı yönetim olursa Türkiye'de giderler. Avrupa ve Amerikadaki gibi değil.tabi bol keseden dağıtılmazsa. Rusya-ortadoğu gibi paranın bol olduğu ülkere yakın.Türk halkı havayollarıyla yeni tanışmaya başladı. Yurt dışında çalışan çok türk işçi var. Gurbetçide çoğunlukta. Yazında Turist akını var.
  • Yani hatlar açmaya, misafir ve de özel gazetecileri ağırlamaya devam. Gittikleri yerdeki en lüks otelde yatırmayı sakın unutmayın. Batırsanız bile, nasıl olsa kimse hesap sormayacak.
Şirketten yapılan yazılı açıklamada, borç ve maliyetleri azaltarak şirketin havacılık sektöründe rekabet gücünü geri kazanmasını sağlamak üzere iflas koruma başvurusunda bulunulduğu belirtildi.

AMR şirketleri, American Airlines ve American Eagle olarak İflas Koruma Programı’na başvurduklarını belirten American Airlines tüm faaliyetlerine devam edeceğini açıkladı.

İçinde bulundukları mali durumun hiç bir çalışana ve yolcuya zarar vermemesi amacıyla böyle bir karar verdiklerini belirten şirketin, güvenli ve emniyetli hizmetlerine, code-share anlaşmalarına devam edeceği, şirket çalışanlarını mağdur etmeyeceklerini açıkladı.

AMR ortaklığında bulunan diğer şirketlerin de hizmetlerini kesintisiz devam ettiğini ve mali durum açısından gelecekte sorun yaşamamak amacıyla bu başvurunun yapıldığı belirtildi.

AA İFLAS KORUMA PROGRAMINA ALINDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 7 yıl önce
hepinizde ne çok iyi anlıyorsunuz bu işlerden. Sizleri CEO yapmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Thy emin ellerde deyip, pgs, atlas, onur Allah'a emanet diyen arkadaş. Sen de havacılıktan anlıyorsun y. O öyle değil tam tersi. Sen kafanı bunlara çok yorma. :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Türkiye'deki havacılık dünyadaki Krizden etkilenir ama bir avrupa ve amerikadaki gibi olacağını sanmıyorum. Bunların sebepleri Akıllı yönetim olursa Türkiye'de giderler. Avrupa ve Amerikadaki gibi değil.tabi bol keseden dağıtılmazsa. Rusya-ortadoğu gibi paranın bol olduğu ülkere yakın.Türk halkı havayollarıyla yeni tanışmaya başladı. Yurt dışında çalışan çok türk işçi var. Gurbetçide çoğunlukta. Yazında Turist akını var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Yani hatlar açmaya, misafir ve de özel gazetecileri ağırlamaya devam. Gittikleri yerdeki en lüks otelde yatırmayı sakın unutmayın. Batırsanız bile, nasıl olsa kimse hesap sormayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000