20 Kasım 2012, Salı 13:01:38

PİLOT YAKIT PARASINI CEBİNDEN VERDİ!

İtalyan Havayolları Alitalia’da banka teminatı gelmeyince pilot kendi cebinden yakıt parasını ödedikten sonra ancak kalkışa geçildi.
  • Arkadaş Tüm hava yolları bellirli bir harcırah verilir zaten pilotlara bazı Handling veya yakıt istasyonları belirli ülkelere veya hava yolları ile anlaşması olmadığı için kredili yakıt veremezler ben özel bir havayolu şirketinde çalışmaktayım özellikle italyada ve bazen rusyada her havalimanında olmasa pilotlarımaza nakit para veriyoruz her ihtimale karşı olarak onlarda doğal olarak ceplerinden ödüyorlar bu gayette doğal bir durum.
  • O para acaba kaptanın kendi parasımı yoksa bu gibi durumlar için havayolu o parayı uçakta bulunduruyor olamazmı?
  • Ben İtalya'da Roma'da kaptanın kredi kartıyla yakıt aldığını biliyorum ve gördüm. İtalyanlar para olmadan kolay kolay yakıt vermezler. Apron hizmetleri de Avrupanın en kötüsüdür.
  • kaptan da epey nakit bulunduruyomuş yanında hee:) karttan da çektirmiş olabilir tabi.napsın adam mecbur kalmış.orda kalsa yok oteldi,konaklamaydı,yemekti.ee uçağın yerde kaldığı her saniye zarar yazıyor.tabi oda seve seve vermiş cebinden.

Zor günler geçiren İtalyan havayolları 'Alitalia' da bir pilotun kendi cebinden yakıt parasını ödemesi büyük polemiklere yol açtı.

10 Kasım’da Milano-Belgrad seferini yapan uçak yoğun sis yüzünden Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya inmek zorunda kaldı.

Dönüş için yetecek yakıtı bulunmayan uçak için Roma merkezden banka teminatı istendi. Ne var ki, Cumartesi olduğundan ve merkezde nöbetçi sorumlu bulunamadığından sorun çözülemeyince Alitalia’nın Belçikalı kaptan pilotu Benedict Hemerijicky kendi cebinden 5 bin litre uçak yakıtı için 4 bin euro nakit para verdi ve ancak bu şekilde kalkışa geçilebildi.

Olay İtalyan havacılık sektöründe “Utanç verici bir durum” olarak değerlendirildi. (Hürriyet)

PİLOT YAKIT PARASINI CEBİNDEN VERDİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Kurtulus ~ 6 yıl önce
Arkadaş Tüm hava yolları bellirli bir harcırah verilir zaten pilotlara bazı Handling veya yakıt istasyonları belirli ülkelere veya hava yolları ile anlaşması olmadığı için kredili yakıt veremezler ben özel bir havayolu şirketinde çalışmaktayım özellikle italyada ve bazen rusyada her havalimanında olmasa pilotlarımaza nakit para veriyoruz her ihtimale karşı olarak onlarda doğal olarak ceplerinden ödüyorlar bu gayette doğal bir durum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 6 yıl önce
O para acaba kaptanın kendi parasımı yoksa bu gibi durumlar için havayolu o parayı uçakta bulunduruyor olamazmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rumuz ~ 6 yıl önce
Ne farkeder cepten ödese bile havayolu şirketi ona geri öder...
Asıl İtalyanlar kendine baksın ~ 6 yıl önce
Ben İtalya'da Roma'da kaptanın kredi kartıyla yakıt aldığını biliyorum ve gördüm. İtalyanlar para olmadan kolay kolay yakıt vermezler. Apron hizmetleri de Avrupanın en kötüsüdür.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
kaptan da epey nakit bulunduruyomuş yanında hee:) karttan da çektirmiş olabilir tabi.napsın adam mecbur kalmış.orda kalsa yok oteldi,konaklamaydı,yemekti.ee uçağın yerde kaldığı her saniye zarar yazıyor.tabi oda seve seve vermiş cebinden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000