03 Haziran 2009, Çarşamba 12:47:33

Uzmanların görüşü: "Hava Muhalefeti" (VİDEO)

Dün geceye damgasını vuran Air France Özel programını kaçıranlar için tekrar yayınlıyoruz...
  • 1-O rota kasırga dolu bknz: nasa uydu yayınları o saatlerde tam rota üzerinde bir(f.de noronha adaları üzeri) küçük ve 500 km sonrası çok büyük kasırga kaydı var. zaten şiddetli türbülans anonsu ile uçaktan son alınan 4 dk failure sinyalleri arasında 1 saat var. 1 cide hırpalanıyor. Belki radomuda kaybediyor gidiyor çok büyük 2. ci CB lerin içine giriyor burada olan oluyor. 2-Benim anlamadığım bu özel rotalarda nasıl + - 300 mt sınırlaması ile uçulduğu. Bu kadar uzun mesafeler koy her uçağın arasına yarım saat 3-Her şeyin yanında Eftal kaptan yepyeni bir tartışma başlattı. Amerikan malı daha sağlamdır! Bence buna uçak mühendisleri cevap vermeli çünkü müthiş bir detay. Aynı şartları bir B757 yaşasaydı 228 kişi yaşıyor olabilirdi demek bu.
  • 10 SENE DEĞİL 150 SENE UÇAĞA BİNSEN UÇAĞI VE HAVACILIĞA KAPSAYAN FİZİK KURALLARINI NE KADAR BİLEBİLİRSİNKİ?? SALDIRIDA BULUNUYORSUN?? ORADAKİLER HAKİKATEN UZMAN VE BUNU BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI BİLE DEĞİŞTİREMEZ!!!KEŞKE İYİ DİNLESEYDİN BELKİ BİRŞEYLER ÖĞRENİRDİN. BU KAZA BELKİ AYDINLANIR AMA TAM OLARAK AÇIKLIĞA KAVUŞACAĞINI ZANNETMİYORUM. BUDA DEMEK OLUYORKİ HALA HAVACILIĞIN CİDDİ EKSİKLERİ BULUNUYOR!!!
  • Uzun yol gemi kaptanı, Kalite müdürü ???? Bu konunun uzmanı olarak öncelik pilotlar ve kaza kırım araştırma ve önlemede çalışanlar, olmalıydı diyorum....
  • 10 senedir uçtuğunu söylüyorsun ve 30 seneden fazla hemde kazanın oluştuğu yerde uçanlara uzaman demiyorsun. Ayrıca ITU deki profda senin için uzman değil. Peki sen nesin o zaman zavallıcıkmı?

Airport TV Genel yayın Koordinatörü Ali Kıdık, Air France kazasına özel hazırladığı 'Air France Özel' programına UTED Onursal Başkanı Sefa İnan, Onur Havayolları Kalite Müdürü Erhan İnanç ve Uzun Yol Gemi Kaptanı Davut Karataş'ı konuk etti.

Air France uçağının Rio De Janeiro'dan Paris'e giderken yaşadığı talihsiz kazanın tüm yönleriyle irdelendiği programı izleyemeyen okuyucularımız için tekrar yayınlıyoruz.

İşte Air France Özel programı;

1. BÖLÜM2. BÖLÜM3. BÖLÜM

 

Uzmanların görüşü: "Hava Muhalefeti" (VİDEO)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 9 yıl önce
1-O rota kasırga dolu bknz: nasa uydu yayınları o saatlerde tam rota üzerinde bir(f.de noronha adaları üzeri) küçük ve 500 km sonrası çok büyük kasırga kaydı var. zaten şiddetli türbülans anonsu ile uçaktan son alınan 4 dk failure sinyalleri arasında 1 saat var. 1 cide hırpalanıyor. Belki radomuda kaybediyor gidiyor çok büyük 2. ci CB lerin içine giriyor burada olan oluyor. 2-Benim anlamadığım bu özel rotalarda nasıl + - 300 mt sınırlaması ile uçulduğu. Bu kadar uzun mesafeler koy her uçağın arasına yarım saat 3-Her şeyin yanında Eftal kaptan yepyeni bir tartışma başlattı. Amerikan malı daha sağlamdır! Bence buna uçak mühendisleri cevap vermeli çünkü müthiş bir detay. Aynı şartları bir B757 yaşasaydı 228 kişi yaşıyor olabilirdi demek bu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
10 SENE DEĞİL 150 SENE UÇAĞA BİNSEN UÇAĞI VE HAVACILIĞA KAPSAYAN FİZİK KURALLARINI NE KADAR BİLEBİLİRSİNKİ?? SALDIRIDA BULUNUYORSUN?? ORADAKİLER HAKİKATEN UZMAN VE BUNU BU ÜLKENİN CUMHURBAŞKANI BİLE DEĞİŞTİREMEZ!!!KEŞKE İYİ DİNLESEYDİN BELKİ BİRŞEYLER ÖĞRENİRDİN. BU KAZA BELKİ AYDINLANIR AMA TAM OLARAK AÇIKLIĞA KAVUŞACAĞINI ZANNETMİYORUM. BUDA DEMEK OLUYORKİ HALA HAVACILIĞIN CİDDİ EKSİKLERİ BULUNUYOR!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Uzun yol gemi kaptanı, Kalite müdürü ???? Bu konunun uzmanı olarak öncelik pilotlar ve kaza kırım araştırma ve önlemede çalışanlar, olmalıydı diyorum....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
10 senedir uçtuğunu söylüyorsun ve 30 seneden fazla hemde kazanın oluştuğu yerde uçanlara uzaman demiyorsun. Ayrıca ITU deki profda senin için uzman değil. Peki sen nesin o zaman zavallıcıkmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000